Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen eredeti, csak ott...

Milyen eredeti, csak ott felbukkanó gondolatok vannak a Bibliában?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Semmi.
2014. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Például a Teremtö igérete már közvetlen a bünbeesés után az =Edenben, mi fog történni. 1.Mózes 3:15


Katy

2014. máj. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Melyik másik "isten" áldozta fel a saját fiát a bűnös emberekért?

Hol van még olyan hogy örökélete lehet az embernek?

2014. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2014. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, micsoda véletlenek vannak:)))

Akik máskor oldalakon tömjénezik a Bibliát, hogyhogy most nem mondanak semmi eredetit a " nagy és bölcs " könyvről? Ilyen nehéz benne találni egy eredeti gondolatot? Én persze tudom, de mi alapján hiszitek az ellenkezőjét?

2014. máj. 17. 15:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Azért mert látják hogy te írtad ki a kérdést és tudják jól hogy nem sok értelme lenne írni.

De itt egy másik kérdés itt is vannak dolgok amiket olvashatsz.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Egyébként mi a helyzet a véletlennel? Kifejted?

2014. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Vidripi, köszönöm!


A " véletlent " a 4-esre válaszul irtam.


Kezdem úgy érezni, mintha kezdenék beskatulyázódni a " kőfejű ", meggyőzhetetlen ateista státuszba, akivel már vitatkozni sem érdemes.

A meggyőzésre alapos ok kellene, de a hit folyamatos állìtgatásán kívül még nem kaptam bizonyságot semmi " teremtőre ". De azért tovább barátkozom vallásos barátainkkal...

2014. máj. 17. 22:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A meggyőzésre alapos ok kellene, de a hit folyamatos állìtgatásán kívül még nem kaptam bizonyságot semmi " teremtőre "."


Látod ez itt a baj. Bizonyítékot akarsz Istenre de csak egyet fogsz kapni. A hitből való cselekedeteket. A hívő hiszi hogy Isten létezik és ezért cselekszi azt hogy ,például nem lop pedig lebukás nélkül megtehetné és még az életét is megkönnyítené. De hiszi hogy az Isten látja és nem helyesli és hogy ez Isten szemében bűn.

Tehát a hitre csak is a cselekedetek a bizonyíték.


Zsidók 11:6 Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt, mert aki az Istent keresi, annak hinnie kell, hogy ő van; és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.

2014. máj. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kezdem úgy érezni, mintha kezdenék

beskatulyázódni a " kőfejű ", meggyőzhetetlen

ateista státuszba, akivel már vitatkozni sem

érdemes.


Jól érzed.

2014. máj. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Vidripi gondolataira...


Ahhoz, hogy valaki ne lopjon, ne csaljon nem hinném,hogy elegendő lenne a vallásos hit,az meg szimplán nem igaz,hogy ahhoz, hogy valaki jó ember legyen,ez az egyetlen út. Márpedig, ha nem csak így lehet, akkor nincs kizárólagosság. Tapasztalatok, jellem, belső meggyőződés, akaraterő...ezek mindenkiben megvannak, van akinél erősebb, van akinèl gyengébb. Ezek sokkal meghatározóbbak, mint a puszta remény valamiben, amit soha nem látott még senki. Az meg hiú ábránd, hogy csak a vallás által, mert ha vannak jellemesebbek a nem vallás által, nagyobb akaraterővel, több kitartással, akkor ez már nem tartható álláspont.


Kedves 9-es!

Véleményem olykor túl karakteres, vagy határozott,de igyekszem mindenkinek megadni a tiszteletet, tehát tisztelem emberi mivoltát, de a különbségeket meghatározottá teszem. Vagyis első az ember, a látásmód különbsége csak utána. De ezen belül olykor miért ne lehetne ironizálni, sértődés ne essék, picit odamondani...én sem sértődök meg, miért is tenném? Ha valaki meggyőz valamiben, fejet hajtok, de ha nem győz meg, akkor nem. Már vagy 50 kérdést feltettem ebben a rovatban, de amit komolyan is gondoltam, arra olyan elrugaszkodott, valósággal nem összeegyeztethető válaszokat kaptam, hogy engem a hit, vallással kapcsolatban nemhogy nem győzött meg, hanem méginkább megerősítette eddigi vélekedéseimet, az élet tudományos szemléletén keresztüli leírás pontosságába. Melyben az új látásmód és a korrigálás lehetősége is fontos szerep, hiszen ez is a fejlődés útja...


Szép napot mindenkinek...:)))

2014. máj. 18. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!