Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallásban hisztek és...

Melyik vallásban hisztek és miért?

Figyelt kérdés
Titeket mi fogott meg abban, amiben hisztek? Honnan tudjátok, hogy az az igaz vallás?

2022. okt. 12. 07:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2022. okt. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Én pozitívista vagyok.


Hiszem hogy majd jobb lesz.

2022. okt. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Optimista?
2022. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Igen annak a vallásos megfelelője.

Az optimista csak reméli hogy jó lesz, én hiszem!

2022. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem hiszek vallasokban.

Sztem csak penzkihuzas, es olyannal házalnak ami vagy van, vagy nincs.

2022. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
A kereszténységben hittem, de már elvesztettem a hitemet. Ez számomra azonban pozitív esemény volt. Semmilyen vallásban nem hiszek.
2022. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
Én sem hiszek vallásokban, Istenben viszont igen. A vallások kimossák az ember agyát. Régen HGY-s voltam.
2022. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

Én semilyen vallásban nem hiszek!!!! A vallás attól válik vallássá, hogy az emberek teszik azzá a törvényeikkel, szabályaikkal, dogmáikkal, előírásaikkal, stb.


Mk. 7,8. Mert az Isten parancsolatját elhagyva, az emberek rendelését tartjátok meg, korsóknak és poharaknak mosását; és sok egyéb efféléket is cselekesztek.

Kol. 2,8. Meglássátok, hogy senki ne legyen, a ki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való:

Mi Isten parancsolata? Az önzetlen személyválogatás és ítélkezés nélküli Szeretet, mert Isten maga Szeretet. Felebaráti szeretet, atyafiúi szeretet stb.

Jézust kísértvén megkérdezték, hogy melyik a legnagyobb parancsolat!


Mat.22;

35. És megkérdé őt közülök egy törvénytudó, kisértvén őt, és mondván:

36. Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37. Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38. Ez az első és nagy parancsolat.

39. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Mar.12;

28. Akkor hozzá menvén egy az írástudók közül, a ki az ő vetekedésöket hallotta vala, és tudván, hogy jól megfelele nékik, megkérdezé tőle: Melyik az első minden parancsolatok között?

29. Jézus pedig felele néki: Minden parancsolatok között az első: Halljad Izráel: Az Úr, a mi Istenünk egy Úr.

30. Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, és teljes elmédből és teljes erődből. Ez az első parancsolat.

31. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat.

32. Akkor monda néki az írástudó: Jól van, Mester, igazán mondád, hogy egy Isten van, és nincsen kívüle más.

33. És szeretni őt teljes szívből, teljes elméből, teljes lélekből és teljes erőből, és szeretni embernek felebarátját, mint önmagát, többet ér minden égőáldozatnál és véres áldozatnál.

34. Jézus pedig látván, hogy bölcsen felelt vala, monda néki: Nem messze vagy az Isten országától. És többé senki sem meri vala őt megkérdezni.


Mt.11,13. Mert a próféták mindnyájan és a törvény Jánosig prófétáltak vala.

Lk.16,16. A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig valának: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik, és mindenki erőszakkal tör abba.


Röviden Isten nem akart vallást, hanem tiszta őszinte, alázatos, megtörtszívű, ítélkezés nélküli, személyválogatás nélküli önzetlen szeretetet. Valamint hitet Istenben, az Ő valóságában, létezésében, igazságában stb., mert Ő nélküle az előző nem valósúlhet meg!!!

2022. okt. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Folyton megjelennek az idézeteket beszúrók :-D ilyen kerdesekre vadasznak es sztem mar egy mappaba bevannak szurva a valaszok mar csak kimasoljak onnan :-)
2022. okt. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

egy kis korrekció, kerdezo:

a vallásban nem hisz az ember

a vallást GYAKOROLJA, vagy a vallás tanításait vallja

hinni pl. Istenben, istenek létezésében hisz

2022. okt. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!