Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Háborúkat szüntet meg a föld...

KZitus kérdése:

"Háborúkat szüntet meg a föld végső határáig” Zsoltárok 46:9, 10. "Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét." Ézsaiás 65:21 Elhiszed ezt Istennek?

Figyelt kérdés

Ha igen miért hiszed?

Ha nem miért nem hiszed?



2022. okt. 12. 18:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Mármint hogy vannak emberek akik házakat építenek és bennük laknak vagy azt hogy szőlőt ültetnek és megeszik?
2022. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
kedves hozzászóló. Ott a kérdés Isten ígérete akatt!
2022. okt. 12. 18:43
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Ez most ez így elég kiragadott, mi a kérdés célja? Vagy szeretnél valami szokásos világvége jóslatot belemagyarázni,
2022. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Elhiszem hogy vannak akik házakat építenek. Mert láttam és segítettem ház építésben.

Elhiszem hogy házakban laknak mert én is házban lakom.

Elhiszem hogy szőlőt ültetnek és eszik annak gyümölcsét mert megtettem és láttam másokat megtenni.


Remélem hasznos volt a válaszom.

2022. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4

persze, van lehetőség ma is építkezni, sőt....de a versben ott a "majd", ami nem a jelenre utal. Vagyis azok az ígéretek a jövőben fog teljesedni. A kérdés még mindig ugyan az: Elhiszed ezt Istennek? vagy mi kellene ahhoz, hogy hinni tudjanak Istennek az emberek?

Én a saját házunk építésében keményen kivettem a részemet. nem vágyom jelenleg még egy effajta építkezésre. De a kérdés nem is erről szól.

Egyébként köszönöm, mindenkinek, aki elmondta mit érez Isten ígéretével kapcsolatosan. Kedves tőletek. 😊

2022. okt. 12. 19:44
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

"persze, van lehetőség ma is építkezni, sőt....de a versben ott a "majd", ami nem a jelenre utal. Vagyis azok az ígéretek a jövőben fog teljesedni."

Ezek szerint ezt a verset ma írták igaz?

2022. okt. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy beteljesült prófécia! Mivel ezek a sorok még Krisztus előtt íródtak, de ma is építenek az emberek házat és esznek szőlőt.


Amúgy kontextusban kell értelmezni és nem mindenben világvégét látni

2022. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"de a versben ott a "majd", ami nem a jelenre utal."


Mikorra utal?

A vers írása után vagyunk. Mi alapján mondod meg hogy nem most?

2022. okt. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Újépítésú lakásokat folyamatosan húznak fel ma is. A szőlőültetés is folyik napjainkban is, amiket aztán kereskedelmi célokra is felhasználnak.


A háborúk megszüntetésében felesleges hinni, hiszen még a mennyben is háború folyt a Biblia szerint (Jel 12,7-8) tehát ez nem halandó jellegzetesség.

2022. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
Én megjósolom, hogy a jövőben házakat építenek majd és bennük fognak lakni. Hatalmas próféta vagyok, egy igazi Nostradamus.
2022. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!