Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha keresztényké...

Bűnnek számít, ha keresztényként nem dolgozom?

Figyelt kérdés
Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy van hol laknom és elég pénzem, hogy fenntartsam magam még jó ideig munka nélkül. Az Isteni parancsokat igyekszem betartani, viszont, mivel mindig szenvedtem munka közben, nem kezdeném újra, amíg biztosat nem tudok. Mármint, hogy mi az amire Isten szánt és örömmel, odaadással tudom végezni, még ha nehéz is. Jelenleg viszont bűntudatom van amiatt, hogy nem dolgozom.

2022. okt. 17. 19:56
1 2
 1/11 Lucifer-666 ***** válasza:

Tanulj valami hasznosat, amit majd fogsz tudni kamatoztatni.

Nem nagyobb bűn, mint elvonulni a világtól.

2022. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2022. okt. 17. 20:06
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem, de figyelj arra, hogy amid van, abbol adakozz a raszoruloknak, mert nem vagy jovedelemado-fizeto, amibol a nyugdijakat, tamogatasokat adjak, idosotthonokat uzemeltetik
2022. okt. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:

Szia

ha valamilyen okból egy ideig nem dolgozik az ember, az nem bűn. De mivel lelkifurdalásod van, ezért a munkanélküliségeddel valami gond van.

De erre is ad tanácsot a Biblia, csak figyelmesen olvasd, és közben gondolj magadra, milyen veszélyeket rejthet, amit előre nem láthatsz:

"Menj a hangyához, te rest, nézd meg útjait, és légy bölcs. Nincs vezére, elöljárója vagy uralkodója, mégis nyáron készíti elő eledelét, aratáskor gyűjti eleségkészletét. Te rest, meddig heverészel? Álmodból mikor kelsz fel? Még egy kis álom, még egy kis szunnyadozás, még egy kis pihenés összekulcsolt kézzel, és bizony eljön szegénységed, mint valami útonálló, és ínséged, mint egy fegyveres férfiú.

A semmirekellő ember, az ártó férfiú hamis beszéddel jár, kacsint szemével, jelt ad lábával, s jelez ujjaival. Romlottság van a szívében, rosszat forral minden időben, és viszályt szít szüntelen. Ezért éri hirtelen szerencsétlenség; egy szempillantás alatt összetörik, s nem lesz gyógyulása." Példabeszédek 6:6-15

Persze te tudod igazán az okaidat. De munka nélkül üressé válik az élet. keresd meg azt, amit szívesen tennél. Tudod: munkám a hobbim. Kérhetsz segítséget is ahhoz, hogy megtaláld.

2022. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen. Azon vagyok, hogy megtaláljam a számomra kijelölt helyet. És szoktam adakozni is.
2022. okt. 17. 20:19
 6/11 anonim ***** válasza:
A restség is bűn.
2022. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet rest valaki munka közben is, vagy nem az, ha nem dolgozik. Fontosabb Isten akaratát keresni, mint a társadalmi elvárások miatt, vagy irigységből dolgozni.
2022. okt. 17. 22:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Kétféle lustaság van:


Az egyik az amikor valaki nem csinál semmit sem, kiszolgálják, és ezért valójában másokon élősködik. Ezt sokáig nem tudja csinálni az ember, hogy semmit se csináljon. Előbb utóbb, de vagy a lelkiismerete hajtja valami értelmes munkavégzésre, vagy az unalom, vagy elfogy a pénze, a támogatók kikopnak körülötte stb.



A másik lustaság pedig az amikor nem azt csinálja az ember, amit kellene, hogy csináljon. Pld. Fejlődni és növekedni a szeretettben, másokon segíteni, hasznos tegja legyen egy közösségnek stb.

Helyette csak szórakozik, bulizik, romlott filmeket méz, bandákba keveredik, ahol rossz dolgokat követnek el.



Valójában a második példa az igazán veszélyes, mert ezt valaki képes akár az élete végig is csinálni (akár jó lelkiismerettel, mert, "hogy megérdemli a jó életet", míg az első példában szereplő lustaságot már nem tudja sokáig bírni!


A lustaság egyébként szerintem egyfajta lelki betegség is, a kényelem szeretet ui. képes kiölni az emberből az empátiát, a másik emberrel történ együttérzést, tehát egészen el emberteleníti azt az embert, aki ebben a lustaságnak nevezett lelki csapdában vergődik. Ez akár lehet már depresszió is, amikor a lélek olyan "sötét csapdába" esik, hogy magát az életét is értelmetlennek látja, és lelkével már valójában félig meddig a kárhozatba került, lelkileg már ott van, még ha testileg itt él a fizikai világunkban, mint egyfajta "élő halott".

2022. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elég szomorú amit írtál. És a depressziót elért szintből vajon hogy lehet kikeveredni?
2022. okt. 18. 11:16
 10/11 KZitus ***** válasza:

#9

sajnos az az életmód amit élsz, eleinte érdekes és talán jó is lehet. De hosszú távon a cél nélküli, sikerekben szegény élet eleinte lelkiismeretfurdaláshoz, majd depresszióhoz vezet, és sajnos minél tovább "űzöd" ezt az életet, annál nehezebb lesz kikeveredned belőle. Sürgősen találj magadnak olyan tevékenységet, ami mozgással és sikerélménnyel jár. Sajnos az is probléma ezzel az életstílussal, hogy egy idő után másokat kezdesz hibáztatni. Jó lenne nem elérned idáig.

2022. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!