Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondhat keresztény szülő...

Mondhat keresztény szülő olyat a gyerekének hogy "gonosz" meg hogy "nem tartozik Jézus követői közé" csak mert nem értenek egyet valamiben?

Figyelt kérdés

Én nem értek ezzel egyet, de javítsatok ki ha rosszul tudom.

Az offolós és a troll válaszokat kerüljük, köszönöm.



2022. okt. 17. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok keresztény nem igazán érti Jézus tanításait, ezért folyamatos ítélkezési kényszer van rajtuk.

Fordulj feléjük szeretettel és megértéssel, a szülők is csak nagyra nőtt gyerekek.

2022. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ítélkezni és pláne mocskolódni nem szabad, de ezt sokszor félreértik és a bűnre való figyelmeztetést ítélkezésként értelmezik, miközben koránt sem az. Vallási kérdésekben igazából ha egy felekezet tagjai nagy eltérés jó esetben nincs. A tanítás nagyrészt világos, ettől nagyon eltérni nem lehet. Ha mégis van ilyen akkor azt könnyen meg lehet oldani, mert fellapozzák a Katekizmusát és meglátják kinek volt igaza, vagy akár mindkettő fél véleményétől eltérő igazságot és ahhoz kell igazodni. Ha ennek ellenére sem oldódik fel a konfliktus annál aki a katekizmussal szembe helyezi magát tényleg gond van.
2022. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondani mondhat. Szabadni nem szabadna sem vallásilag sem pedig mint szülő.
2022. okt. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne mondjon.
2022. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem elég csúnya dolog, mondjuk lehet hogy valaki tényleg nem tartozik Jézus követői közé mert másban hisz, de ezzel nincs baj.
2022. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Az Élő Örök Isten maga a szeretet. Aki megismerte az Élő Istent és Jézus által részesült a kegyelembe és a megbocsátásba, azok az emberek csak szeretni akarnak személyválogatás és ítélkezés nélkül. Aki megismerte az ISten kegyelmét az nem fog ítélkezni és nem is fog rosszat vagy átkot mondani másokra. Aki keresztény létére mégis ezt teszi az csak vallásos követve a vallása dogmáit, de semmi képp sem hívő! Oktalanok, akin nem tudják és nincsenek tisztában, hogy minden kimondott szónak következménye van, melyekkel általában nagyobb károkat és sérüléseket okoznak más emberekben, leginkább gyerekeken.
2022. okt. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!