Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki segítene megmagyarázni...

Valaki segítene megmagyarázni az alábbi igét?

Figyelt kérdés

Azután visszatért a tanítványokhoz, és így szólt hozzájuk: „Aludjatok tovább és pihenjetek! Íme, eljött az óra, és az Emberfia bűnösök kezébe adatik.”

‭‭ Ébredjetek, menjünk! Íme, közel van az, aki engem elárul.””

‭‭Máté‬ ‭26‬:‭45-46


Miért van az egyik versben, hogy aludjatok a következőben pedig, hogy ébredjetek?


Tudom nem túl mély kérdés de érdekelne mi lehet az oka.



2022. okt. 21. 00:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom most már nem kell többet izgulni és talágatni sem.
2022. okt. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell túlgondolni? Mi van, ha simán csak az éjszaka közepén érkezett meg Jézus a tanítványokhoz, és szólt, hogy aludjanak nyugodtan tovább?
2022. okt. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 munyamunya ***** válasza:
Szerintem ennek - és sok hasonló rövidítésnek, sűrítésnek - egyetlen oka az, hogy ezeket az iratokat (az evangéliumnak nevezett könyveket) eredetileg nem arra szánták, hogy minden egyes kis részletet belőlük bogarásszon ki az istenfélő olvasó, hanem - számos első századok-beli tanító tanúsága szerint - ezek mindössze "emlékeztető írások", vagyis vázlatok, alapmozzanatok feljegyzései, amik segítségére voltak a történtek elmondásakor a tanítványoknak. Nem ezekből tanítottak, hanem a héber iratokból (amit ma Ószövetségnek mondanak, plusz egyéb "apokrifnak" kinevezett írásokból). Látjuk ezt pl. a szerecsen kincstárnok megtérésekor, Pálnál és a Zsidó levél írójánál számtalanszor, és természetesen maga az Úr is ezek alapján oktatta az Emauszba tartó tanítványokat.
2022. okt. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az rémlik, hogy itt volt az amikor Jézus az erdőben imádkozott, a tanítványait megkérte hogy virrasszanak vele és imádkozzanak, de ők elaludtak, egyszer fölk felkeltette őket és talán másodszorra nem, S amikor felébreszti őket már jönnek hogy elfogják őt. Nem vagyok biztos benne, de nekem ez rémlik.
2022. okt. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dorkász06 ***** válasza:

Érdemes egy kicsit többet elolvasni ebből a történetből. Idézem az ide tartozó verseket, és utána elmagyarázom.

Máté 26:42." Ismét elméne másodszor is, és könyörge, mondván: Atyám! Ha el nem múlhatik tőlem e pohár, hogy ki ne igyam, legyen meg a te akaratod! 43 És mikor visszatér vala, ismét aludva találá őket, mert megnehezedtek vala az ő szemeik. 44 És otthagyva őket, ismét elméne, és imádkozék harmadszor, ugyanazon beszéddel szólván. "

Ebből látszik, mikor visszament nem keltette fel őket, mert látta, hogy mennyire fáradtak.

Máté 26:45", Ekkor méne az ő tanítványaihoz, és monda nékik: Aludjatok immár és nyugodjatok! Ímé, elközelgett az óra, és az Emberfia a bűnösök kezébe adatik"

Itt sem kelti fel őket, hanem elmondja a próféciát hogy meg kell halnia mert eljött az óra. Meghallja a zajt, hogy a csőcselék közeledik hozzá, valószinüleg ez nagyon rövid időn belül következett be. Ezért rögtön ébreszti a tanítványokat.

Ebből láthatjuk mennyire megértő Jézus, és tudja mennyire fáradtak voltak a tanítványok, és tudja mi is min megyünk keresztül.

Ez segít nekünk, hogy közelebb érezzük magunkat hozzá, és többet akarjunk tudni róla. Ebben egy Biblia tanfolyam a segítségünkre van amit te is ingyen megkaphatsz ha érdekel, és látogasd meg a honlapot JW. ORG

2022. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 ...Laci ***** válasza:

Az, hogy a tanítványok aludtak, amikor nem kellett volna aludniuk, Jézus csalódását váltotta ki. Ezért mondta végül, hogy mostmár mindegy, hogy alszanak-e vagy sem, ők már elmulasztották azt a fontos percet, amikor Jézusnak szüksége volt a támogatásukra.


Mivel azonban közeledtek már az elfogói, felébresztette őket.


Ezt a részt csak akkor lehet helyesen értelmezni, ha feltételezzük, hogy Jézus eredeti célja nem önmagában a kereszt volt. Valójában tényleg kész volt meghalni értünk, de arra csak azért volt szükség, mert az akkori emberek nem hittek benne. Végül legfőbb tanítványa is elárulta, amely esemény már végleg visszafordíthatatlanná tette a későbbi eseményeket.


Ha hittek volna benne, kinek lett volna bátorsága a Dicsőség Urának ártani bármi módon? Sajnos a tanítványok bár eleinte kitartóan követték őt, végül nem tartották ki mellette a végsőkig.

2022. okt. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlgondolni. Mutassak neked olyat a Bibliában, hogy két vers között akár több évtized is eltelt?
2022. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mate 26;

36. Akkor elméne Jézus velök egy helyre, a melyet Gecsemánénak hívtak, és monda a tanítványoknak: Üljetek le itt, míg elmegyek és amott imádkozom.

37. És maga mellé vévén Pétert és Zebedeusnak két fiát, kezde szomorkodni és gyötrődni.

38. Ekkor monda nékik: Felette igen szomorú az én lelkem mind halálig! maradjatok itt és vigyázzatok én velem.

39. És egy kissé előre menve, arczra borula, könyörögvén és mondván: Atyám! ha lehetséges, múljék el tőlem e pohár; mindazáltal ne úgy legyen a mint én akarom, hanem a mint te.

40. Akkor méne a tanítványokhoz és aluva találá őket, és monda Péternek: Így nem birtatok vigyázni velem egy óráig sem!?

41. Vigyázzatok és imádkozzatok, hogy kísértetbe ne essetek; mert jóllehet a lélek kész, de a test erőtelen.

42. Ismét elméne másodszor is, és könyörge, mondván: Atyám! ha el nem múlhatik tőlem e pohár, hogy ki ne igyam, legyen meg a te akaratod.

43. És mikor visszatér vala, ismét aluva találá őket; mert megnehezedtek vala az ő szemeik.

44. És ott hagyva őket, ismét elméne és imádkozék harmadszor, ugyanazon beszéddel szólván.

45. Ekkor méne az ő tanítványaihoz, és monda nékik: Aludjatok immár és nyugodjatok. Ímé, elközelgett az óra, és az embernek Fia a bűnösök kezébe adatik.

46. Keljetek fel, menjünk! Ímé elközelgett, a ki engem elárul.


Ha egybeolvassuk a szövegkörnyezetet akkor láthatjuk a folyamatot és a lényeget.

Jézus elment a tanítványokkal, majd arra kérte őket, hogy legyenek éberek, őrködjenekés vigyázzanak amíg Ő odébb imádkozik az Atyához. Jézus 3x imádkozott sok időn keresztül, miközben visszatérve a tanítványokat mindig alva találta. Elöször megdorgálta őket az alvásuk miatt, majd amikor Jézus újra és megint alva találta őket, akkor mint egy beletörődve mondta, hogy akkor aludjatok. Ám amikor valóban itt volt az idő és eljöttek a katonák akkor felébresztette a tanítványokat.

2022. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Jégszív ***** válasza:
Valószínűleg az "istenember" félelmét és zavarodottságát tükrözi. :-P
2023. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9#: "Valószínűleg az "istenember" félelmét és zavarodottságát tükrözi"


Ez most komoly??? Ez még viccnek is rossz!!! Ez olyan, minthe el sem olvastad volna a korábbi hozzászólásokat, kommenteket.


#8#: "Ha egybeolvassuk a szövegkörnyezetet akkor láthatjuk a folyamatot és a lényeget.


Jézus elment a tanítványokkal, majd arra kérte őket, hogy legyenek éberek, őrködjenekés vigyázzanak amíg Ő odébb imádkozik az Atyához. Jézus 3x imádkozott sok időn keresztül, miközben visszatérve a tanítványokat mindig alva találta. Elöször megdorgálta őket az alvásuk miatt, majd amikor Jézus újra és megint alva találta őket, akkor mint egy beletörődve mondta, hogy akkor aludjatok. Ám amikor valóban itt volt az idő és eljöttek a katonák akkor felébresztette a tanítványokat.".


Ha olvastad, akkor nem igazán értelmes és nem igazán értékelhető a hozzászólásod. Inkább tűnik trollkodásnak. Mit gondolsz???


Ha tisztában és tudatában lennél Jézus több kijelentésével és tetteivel, te valóban azt gondolnád, hogy Jézus zavarodott volt???


Jn.10,18. Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

Mt.26,53. Avagy azt gondolod-é, hogy nem kérhetném most az én Atyámat, hogy adjon ide mellém többet tizenkét sereg angyalnál?


Jézus nagyon is tisztában volt saját személyével, hatalmával, küldetésével. Ezzel már 12 évesen tisztában volt.


Lk.2,49. Ő pedig monda nékik: Mi dolog, hogy engem kerestetek? Avagy nem tudjátok-é, hogy nékem azokban kell foglalatosnak lennem, a melyek az én Atyámnak dolgai?


Jézus sok csoda dologra volt képes, mivel ISten lakott benne. Ezzel kísértette Jézust az ördög. Ráakarta bírni, hogy használja a csodatévő erejét, képességét, hatalmát. Elnyerehtte volna az emberiség imádatát és már akkor a világ Királya és uralkodója lehetett volna. Na de akkor nem lett volna feltámadás és üdvösség az emberiség számára. Ezért Jézus elutasította és bölcsen megválaszolt.


Mat.4;

4. Ő pedig felelvén, monda: Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden ígével, a mely Istennek szájából származik.

7. Monda néki Jézus: Viszont meg van írva: Ne kisértsd az Urat, a te Istenedet.

10. Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.

Lk.4,13. És elvégezvén minden kísértést az ördög, eltávozék tőle egy időre.

Zsid.4,15. Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.

Fil.2;

6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

9. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;

10. Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.

11. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.

2023. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!