Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki segítene megmagyarázni...

Valaki segítene megmagyarázni az alábbi igét?

Figyelt kérdés

Azután visszatért a tanítványokhoz, és így szólt hozzájuk: „Aludjatok tovább és pihenjetek! Íme, eljött az óra, és az Emberfia bűnösök kezébe adatik.”

‭‭ Ébredjetek, menjünk! Íme, közel van az, aki engem elárul.””

‭‭Máté‬ ‭26‬:‭45-46


Miért van az egyik versben, hogy aludjatok a következőben pedig, hogy ébredjetek?


Tudom nem túl mély kérdés de érdekelne mi lehet az oka.



2022. okt. 21. 00:34
1 2
 11/12 Jégszív ***** válasza:

#10

"Ez olyan, mintha el sem olvastad volna a korábbi hozzászólásokat, kommenteket."

Megbocsáss, néked igazságod vagyon. Hogy miért nem? Mert képtelen valék komolyan venni eme veretes Károlyi-féle szószaporítást. De tudnod kell, miért nem:


Mert a MEGVÁLTÁST sem tudom! Avagy válaszolj két kérdésemre, de csak magadnak:

1. volt-e valaha történelemformáló ereje a SZERETETNEK az emberi ÖNZÉSSEL, a létfenntartás KÉNYSZERÉVEL szemben?

2. A hit mit hozott többet az emberiség történetében:

- Békét, szeretetet, megnyugvást, vagy

- fájdalmat, harcot, keserűséget...

2023. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11# Jégszív


Te most miről beszélsz??? Mihez kapcsolódik, mivel van összefüggésben a kérdésed stb. Nem igazán értem, mire akarsz kilyukadni.


Ha jól értelmeztem az írásod, nem olvastad a korábbi kommenteket és képtelen vagy komolyan venni a Károlyi (Károli) Bibliát ami eredetileg a Vizsolyi Biblia.


Akkor nem értem miért irogatsz és kommentelsz meggondolatlanul és átgondolatlanul.


Sajnos ezt a világot a sátán uralja és irányítja. Ezt Jézus is és a sátán is elismerte, ez nem kérdéses és nem vita tárgya. A földi uralkodók, királyok, Miniszterek nem Isten gyermekei így nem is fognak és nem is tudnak Jézus Krisztusi önzetlen, személyválogatás nélküli szeretetben kormányozni és uralkodni, irányítani és ítélkezni.


Ebben avilágban minden fájdalommal jár, szomorúsággal és keserűdéggel, de boldog az aki Jézus Krisztusban van és nem csak ebben az életben reménykedik.


A történelem során a keresztes hadjáratok és hódítások háborúval jártak, de mint mondottam az politika volt és semmi köze nem volt az igaz élő hithez és az Élő Istenhez, maximum vallásosak voltak. Akik írányítottak és akik harcoltak, azok nem voltak igaz hithű keresztények.


Azt is megmondom, hogy a legnagyobb keresztény vallás (Katolikus) sincs Istenben, sőt a Biblia, Jelenések könyve "Nagy Paráznának" nevezi, aki a föld Királyaival, uralkodóival paráználkodik.

2023. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!