Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos keresztény emberek,...

Vallásos keresztény emberek, mit gondoltok Lilith-ről és az apokrif iratokról?

Figyelt kérdés

Először leszögezném, hogy én magam nem vagyok nagyon vallásos, de elfogadom a vallásos embereket - egészen addig, amíg nem akarnak erőszakosan hívővé tenni.


Van egy nagyon vallásos osztálytársam, és beszélgettünk. Már nem is tudom hogyan, de szóba került a teremtéstörténet, én pedig felhoztam Lilith-et. Ő nem is hallott róla, úgyhogy elmondtam neki amit tudok (Lilith volt Ádám első felesége, de gonosz volt, ezért kitiltották a Paradicsomból és Lucifer asszonya lett, és ő minden démonok anyja).


Erre úgy nézett rám, mintha minimum azt mondtam volna, hogy sátánista vagyok és szűz lányok vérében mosom a hajam. Mondtam neki, hogy Lilith benne van az apokrif iratokban, és arra azt mondta, hogy azoknak a nagy része hülyeség. Ti mit gondoltok ezekről?


Nem vitázni akarok, kíváncsi vagyok a véleményetekre :D



2022. okt. 21. 18:45
 1/5 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Római katolikusoknak egyáltalán nem tanítják a templomban. (hittanon sem).
2022. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem a sztorit, és Lilith mítosza a babiloni fogságig vezethető vissza ugyan, de konkrétan az a sztori, hogy Lilith volt Ádám első felesége, az egy olyan apokrif iratban szerepel (Sirák ábécéje), ami valamikor kr. u. 700–1000 között íródott.


A youtube-on pl. sok videó van Lilithről, és azt mindig el is szokták mondani, hogy milyen régről ered a mítosza, épp csak azt felejtik el valamiért mindig közölni, hogy az sztori azon része, hogy ő volt Ádám első felesége, és hogy Samael asszonya lett, az a középkorban keletkezett. Nem is meglepő, hogy sokan még csak nem is hallottak róla.


Egyébként az apokrif iratok nagy része tényleg hülyeség. Ezt azért jelentem ki ilyen magabiztosan, mert gyűjtöm őket (Sirák ábécéje nincs meg). Annak ellenére, hogy a nagy részük hülyeség, jó elolvasni őket, mert némelyik valóban igen csak tanulságos sztorit tartalmaz, valamint ez egy kis belelátást ad a régi korok emberének a felyébe, és az akkor uralkodó vallási és kulturális sajátosságokba, amelyek befolyásolták az adott apokrif iratok szerzőit.

Meg hát kicsit olyan ez, mint fan fictiont olvasni a saját vallásomról.

2022. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Tudom, hogy nem tanítják, engem járattak hittanra, ott kérdeztem meg róla egyszer a tanárt, ő nem úgy reagált rá, mint az osztálytársam. Elmondta amit tudott és ajánlott pár könyvet a témában :D


#2 A Babilonos részről nem tudok semmit de érdekel, linkelnél valamit ahol utána tudok olvasni?


Köszönöm a válaszokat!

2022. okt. 21. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2022. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. okt. 21. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!