Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Törökországban mennyire...

Törökországban mennyire toleránsak a más vallásúakkal?

Figyelt kérdés
Jelen esetben a keresztényekkel.

2022. okt. 22. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Török nagyvárosban vásároltam édességet, az eladó egy kedves fiatalember volt, angolul udvariaskodott, én yes brother-rel válaszoltam, mire letette a zacskómat és szigorúan azt mondta: ne nevezzem brothernek, mert mi sohasem leszünk testvérek. A vallásukból adódóan minden keresztényt lenéznek és kötelességszerűen utálnak. Nizzában bementem egy török kávézóba, köszöntem és kértem két kávét. A pincér azt mondta: persze, persze, azonnal hozom, de nem azért mert szeretünk benneteket (!), hanem mert szeretjük a pénzeteket. Törökországban minden esetben légy felkészülve arra, hogy mindenkibe akar csapni. Érdemes megnézni a történelmi helyeket szervezett csoportos kiránduláson, de mindig légy a túravezető mellett. Pihenőszabadságra csak keresztény országba menj.
2022. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

"A vallásukból adódóan minden keresztényt lenéznek és kötelességszerűen utálnak"


Ez egy hazugság. Különösen Törökország esetében ahova évente sok millió keresztény túrista érkezik. Nyilván hazug keresztény vagy.

Csak egy példa. Törökországban többszáz történelmi keresztény templom van ma is, ellenben a keresztények Magyarországon lerombolták az összes mecsetet, az a néhány ami megmaradt, azt templommá alakították át.

2022. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Törökország esetében ahova évente sok millió keresztény túrista érkezik."

Senki se mondta, hogy a keresztények pénzét nem szeretik.


"Törökországban többszáz történelmi keresztény templom van ma is"

Mint a legjelentősebb keresztény templom a Hagia Sophia?


Egyébként nem kell Törökországig menni, ezen az oldalon is van olyan muszlim, aki mélységesen lenézi, megveti a keresztényeket, s csak a gyűlölet árad töméntelenül minden írásából.

2022. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

"Senki se mondta, hogy a keresztények pénzét nem szeretik."


Szerinted miért megy Törökországba évente 20 millió keresztény túrista ha ott úgy beszélnek velül ahogy montad? Még annyi eszed sincs hogy hihetőt hazudj.



"Mint a legjelentősebb keresztény templom a Hagia Sophia?"


Azt pont nem de többszáz történelmi keresztény templom van ma is



"Egyébként nem kell Törökországig menni, ezen az oldalon is van olyan muszlim, aki mélységesen lenézi, megveti a keresztényeket, s csak a gyűlölet árad töméntelenül minden írásából."


Ez pont rád igaz meg általánosságban sok keresztényre.

2022. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Drakula ***** válasza:

Igazábol ez vegyes.


Az apám például testvéremnek, meg barátomnak és ilyeneket mondd muszlim és nem muszlim ismerőseinek, de a falujában találkoztam olyannal aki azt mondta hogy egyáltalán nem engedne keresztényt a házába (Ez ugy vetődőtt fel hogy mondtam neki hogy majd hoznám magyar országról néhány osztálytársam hogy meg kostoljuk a lokumját.)


Ez igazábol ember függő.

Itt magyar országon is sokan elfogadnak, de találkoztam egy olyannak aki az egész családomat meg minden más muszlimot ki akar kergetni.

2022. okt. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszadóra reagálva csak azt tudom mondani hogy nem feltétlen van köze a valláshoz ha le brotherezed az illetőt és neki az nem tetszik.

Én szállásügyben írtam egyszer egy olasz srácnak, érdeklődtem mennyire van a reptértől az általa hirdetett szállás, és normális válasz helyett csak annyit írt vissza hogy Hé ember, hány éves vagy?

Engem vérig sértett, mert vettem a fáradtságot és írtam neki, erre semmi értelmeset nem írt vissza, akár egy társkeresőn, írsz a csajnak és nincs semmi kreatív válasza.

2022. okt. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Törökországban minden esetben légy felkészülve arra, hogy mindenkibe akar csapni."


Ennek számos alkalommal pontosan az ellenkezőjét tapasztaltam.


"Érdemes megnézni a történelmi helyeket szervezett csoportos kiránduláson, de mindig légy a túravezető mellett."


Miért, mert te félős nyuszi vagy? :) Nincs is jobb, mint Isztambulban mászkálni mindenfele, a közbiztonság egyáltalán nem rossz.


"Pihenőszabadságra csak keresztény országba menj."


Ó, és miért? :) Indokolatlanul rá vagy kattanva a vallás-dologra, pedig a lehető legkevesebb dolog függ ettől.

2022. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!