Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gandhi a pokolban van?

Gandhi a pokolban van?

Figyelt kérdés

2022. okt. 22. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Igen mert a csúnya rossz hinduizmust követte.
Nem mert én is hindu vagyok vagy mert nem vagyok vallásos.
6 szavazat
1 2
 1/14 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Nem ismertem. Majd Isten eldönti.
2022. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

1. Ugyan miért érdemelne poklot egy ember, aki az erőszakmentességet és a szeretetet hirdette egész életében?

2. Ugyan mitől lenne a 3000 éve létező, egymilliárd követővel rendelkező hinduizmus csúnya rossz?

2022. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

Bár Gandhi olvasta a Bibliát és nagyra tartotta Jézust (pl. Krisztus arcképe a szobája falán függött, és a hegyi beszéd igazságainak a gyakorlatba ültetése életének fő feladata volt) de nem fogadta el Jézust mint személyes megváltóját és Istenét tehát tudjuk, hogy a keresztények szerint mi várt rá...


#2

"Ugyan miért érdemelne poklot egy ember, aki az erőszakmentességet és a szeretetet hirdette egész életében?"

Én is ezt kérdezem.

2022. okt. 22. 17:07
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

„Elnyerhetik az örök üdvösséget mindazok, akik önhibájukon kívül nem ismerik Krisztus Evangéliumát és Egyházát, de őszinte szívvel keresik Istent, és a kegyelem hatása alatt arra törekszenek, hogy teljesítsék akaratát, amelyet lelkiismeretük szavában ismernek fel. Még azoktól sem tagadja meg az isteni Gondviselés az üdvösségre szükséges támogatást, akik önhibájukon kívül nem jutottak el Isten kifejezett ismeretére, de – éppen nem az isteni kegyelem nélkül – iparkodnak becsületesen élni.”

(II. Vatikáni Zsinat 1962-65. Lumen gentium 16.)

2022. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4

Mint ahogy már írtam (számítottam rá, hogy valaki erre fog hivatkozni) Gandhi átfogóan ismerte a Bibliát és ebből adódóan az evangéliumokat, sőt a hegyi beszédet kifejezetten nagyra tartotta úgyhogy ez semmilyen módon nem jött ide.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy mint ahogy ezt Te is írod egy Zsinaton halandó papok gondolták így és a Bibliában erről semmit nem olvashatunk.

2022. okt. 22. 17:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez elég korlátozott szavazati lehetőség. Értelmetlen így a kérdés. A Kérdező a saját elképzelésiet akarja ráerőltetni a válaszolókra. A kérdés úgy van feltéve, hogy "A vagy B"? Segítek: a helyes válasz a "C".
2022. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És mi a C válasz lehetőség?
2022. okt. 22. 19:13
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

Nincs pokol.


Negyedik dimenzióban van már.

2022. okt. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A pápa azt mondta, hogy ha Gandhi katolikus lett volna, szenté avatják.
2022. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De nem volt az ezért még csak nem is üdvözült...
2022. okt. 23. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!