Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nem történt meg a...

Tényleg nem történt meg a tényleges feltámadás, nem volt üres sír, hanem metaforikusan kell értelmezni?

Figyelt kérdés
Egy olyan ateistától olvastam, aki támogatja a liberális, progresszív teológiát.

2022. okt. 25. 17:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudom hova tenni a kérdést. Ha egy ateistát kérdezel, kategórikusan tagadja az egészet, ha egy keresztényt, akkor meg ki fogja fejteni, hogy igenis valós volt a feltámadás.

Kicsit olyan a kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy létezik-e halál után élet. Aki hisz benne, azt mondja, igen, aki nem, az nemmel fog válaszolni.

Én keresztényként úgy hiszem, hogy igenis valós dolog a feltámadás és az üres sír is. Isten elküldte egyszülött Fiát, aki meghalt a mi bűneinkért, de harmadnapra feltámadt.

2022. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
73%
1es részben jogos az amit írsz, de ne felejtsük hogy például a teremtés történetet is vannak keresztények akik szó szerint értelmezik míg mások nem. Elképzelhető hogy vannak keresztények akik már Jézus feltámadását sem értelmezik szó szerint.
2022. okt. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
26%
A torinói lepel a legújabb műszeres vizsgálatok alapján mostanában azt mondja, hogy valami történt ott. Kiderült, hogy mégsem hamisítvány, csak egy tűzben megégett a széle a történelem folyamán, ezért ezt hozzászegve kipótolták; a vele letakart emberi alak képmása nem festékkel készült, hanem egy sokmilliárd wattnak megfelelő erejű fényfelvillanás fotózhatta oda; fellelhető benne egy növényi pollen, amely a keresztre feszítés helyszíne körül akkoriban is honos volt, és a töviskoszorút készíthették belőle; a lepel részeit megfelelően összeillesztve egy 3D képet alkottak a vele letakart alakról, amelynek a sérülései megfelelnek a Bibliában leírtaknak (láttam az ez alapján elkészült 3D modellt is erről).
2022. okt. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

#2.

De nem eretnekség Jézus feltámadásának nem szó szerinti értelmezése? Az unitáriusok például határozottan eretnekek, ahogy a liberális, progresszív teológia képviselőit is elvetik a történelmi egyházak képviselői.

2022. okt. 25. 17:49
 5/38 A kérdező kommentje:
Mi alapján vallja valaki magát kereszténynek, ha nem hiszi a kereszténység központi tanítását, Jézus Krisztus halálát, megváltását, és feltámadását?
2022. okt. 25. 17:50
 6/38 anonim ***** válasza:
2022. okt. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Semmiben nem különbözik a hitetlenektől, csak annyiban, hogy ő menőbbnek tartja magára aggatni a keresztény jelzőt, meg nem utasítja el teljesen Isten létét. Aztán jön a következő szint, a panteizmus, amikor már magát a világot isteníti.
2022. okt. 25. 17:57
 8/38 anonim ***** válasza:
Elvileg azt hiszem, Pál szerint ez a központi tétel, de egy bibliaszakértő talán segíthet. Én egyelőre nem vagyok túlzottan oda azért, amit Pál képvisel.
2022. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Én pl. határozottan nem panteista, hanem panenteista vagyok, ami nagy különbség.
2022. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
39%
Volt üres sír és tényleg volt feltámadás.
2022. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!