Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha halloween...

Bűnnek számít, ha halloween alkalmából egy keresztény beöltözik ördögnek?

Figyelt kérdés
Hozzátok szoktak becsöngetni cukorkáért vagy csokoládéért?

2022. okt. 30. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Keresztényként szerintem maga a halloween ünneplése is bűn valamilyen szinten.
2022. okt. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
60%

1 igen, szerintem is a halottak megemlékezésének ünnepe ez, de ez kb olyan, mint a hittan tanárom mondta, hogy 7 nap van egy héten, 24 óra naponta es Isten csak 1 órát kér tőlünk, vasárnap a templomban, én meg 10 év körül megkérdeztem, hogx nem az az igazi, hogyha folyamatosan hiszünk és nem csak 1 órára elmegyünk templomba?


Mondta hogy végülis az az igazi...


Szóval ja



Az, hogy Halottak napja van, de te úgy döntesz, hogy inkább ezt a napot, máshogxan töltöd el az nem hinném, hogy gond, de az gond, ha nem gondolsz a szeretteidre soha, akik már nincsenek köztünk



2 én inkább megiscsak a halottak napját tartanám, hagyományörzésből, nem feltétlenül kell az USAt utánozni kúltúrában is, ez nem a mi ünnepünk, csak a globalista világ idehozta... viszont ez a te dolgod



3 én hívő vagyok, de valahogy én Istent, nem olyannak ismerem, hogy egy jelmez miatt örök kárhozatra ítélne téged.


Szerintem ennyire azért nem kell keménybe tolni



Légy jó ember, tedd amit tenned kell, ne titkold miben hiszel, és öldözz be ördögnek ha gondolod.


Ha ez akkora bűn, akkor tartom érte a hátam én is, hogy ezt tanácsoltam :D



Hozzánk még soha nem csengettek be cukorkáért, de a postás néha becsenget nagypapámhoz, hogy megkínálják borral :D

2022. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha nagyon muszáj lenne beöltöznöm, akkor talán egy szakadt fehér lepedőt húznék magamra.

Valahogy ördögként nagyon nem érezném magamat önmagamnak...


#2 öröm volt olvasni a válaszodat, tényleg kedvellek téged :)


Az #1 válaszoló hangja mindig elér a lelkemhez és ha jobban átgondolom, akkor tényleg nincs értelme ennek az ünnepnek. Csak egy program ismerkedéshez, ok az ivásra, mindez megjátszott morbidságnak álcázva.

A marcangolás bűn, az ezotéria sületlenség, a mélyebb dolgok meg groteszk módon eltorzítottak...

2022. okt. 30. 23:48
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

Miert nincs ertelme? A Halloween a vidamsagrol szol. Te belemagyarazol minden ostobasagot ahelyett, hogy a pozitivumat latnad. Nem unjatok, hogy Magyarorszagon minden unnep a sirasrol szol? Jaj, marcius 15. Jaj, oktober 23. Jaj, halottak napja. Jaj, augusztus 20. (Utobbi kulonosen irritalo, mert egy arulot unneplunk vele, akinek nem veletlenul vagtak le a kezet!) Ugyhogy en mindenkit biztatok, hogy vegye at a Halloweent az amcsiktol.


Es vicces volt olvasni, hogy az ezoteria suletlenseg, ugyanis EN mondhatom ezt, mert nem hiszek semmilyen babonaban. De TE, aki egy meselenyben hiszel, nemigen.

2022. okt. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Én pl. ateistaként sem ünnepelem a Halloweent. Nem azért mert bűnös dolog, hanem mert nagy baromságnak tartom.

És nem, egyáltalán nem vidám, amikor az egyik ember halálra rémíti a másikat, viccből. Volt már jópár ember, aki szó szerint szivinfarktust kapott és meghalt ijedtében. Csak mert egy idióta rokon/szomszéd/akárki vicces kedvében volt.

A Valentin napot is baromságnak tartom, de az még elmegy, mert valahol a szerelemről szól (inkább a virágosok hasznáról). De a Halloween.......

2022. okt. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Az USA-ban a Halloween bulik bejaratanal alairatjak veled, hogy nem vallaljak a felelosseget, ha valami bajod lesz :D

Iden is haltak mar meg joparan Halloween "viccessege" miatt (Szoul, Del-Korea).

2022. okt. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4 ügyes vagy, nem véletlenül vágták le a kezét. Azért vágták le a kezét, mert ereklye. De csak hogy a sírásra is reagáljak, húsvét? Locsolkodás? Szoktál locsolkodni? Csak mert szinte ugyanolyan, mint a Halloween, csak nem ördögnek öltözöl és tököt faragsz, hanem népviseletbe és tojást festenek. Pontosan ugyanúgy meg lehet ünnepelni mint a Halloween, annyi különbséggel, hogy nem egy behurcolt amerikai hülyeség és keresztény. Úgyhogy én meg erre bátorítalak a Halloween helyett.
2022. okt. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Orbán Viktornak öltözök be
2022. okt. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#9

Nem félsz attól, hogy mindenki utálni fog? O1G

2022. nov. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!