Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mikor mondta el hogy...

Isten mikor mondta el hogy meggondolta magát?

Figyelt kérdés

Tudtommal a keresztény Isten a végtelen és abszolút jó. Az iránymutatás amit leírt a Bibliában az is az abszolút jó, az ő nézetei amik pont úgy ahogyan Isten sem, nem változnak az idővel.


Mégis, sok olyan rész van a Bibliában amit ma már nem tartanak be az emberek.

Isten meggondolta magát vagy ma már senki nem tartja be és ezért pokolra kerülnek majd?


Nem eretnekség az hogy ha elvetjük, nem tetszés alapján a Biblia adott pontjait?


Itt van ez:

" Mózes 5. 22:23 Ha valaki a városban találkozik egy jegyben járó szűz leánnyal, és vele hál,

Mózes 5. 22:24 vigyétek ki mindkettőjüket annak a városnak a kapujába, és kövezzétek őket halálra! A lányt azért, mert nem kiáltott a városban, a férfit pedig azért, mert erőszakot követett el a más asszonyán. Így takarítsd ki a gonoszságot a magad köréből!"


Én ezt nem tartom erkölcsösnek, de akkor ezek szerint az én erkölcsi iránytűm már romlott. Sok olyan pont van még a Bibliában amit nem tartanak be az emberek.

De ennek a tessék lássék módon követésnek, ennek a tetszés szerinti szelektálással való követésnek mi értelme?

Így a keresztények nagy része ítélkezik Isten felett mikor válogat. Elítéli és megtagadja az abszolút jót.



2022. nov. 1. 10:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok vallásos, de azt hiszem hogy amiből idéztél az a Ószövetség, és az akkori törvények jelentős része már nem érvényes, mert már az Újszövetség a mérvadó, amiben megváltozott az istennel kötött "szerződés".


De remélem valami keresztény majd pontosan megírja a dolgot, mert engem is érdekel.

2022. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 ...Laci ***** válasza:
66%
1 Mózes 18.17, amikor Ábrahám alkudozik Istennel, hogy ne pusztítsa el Sodoma városát. Bár Isten eleinte elállt a szándékától, de csak feltételesen: ha talál legalább 10 igaz embert abban a városban. Szó ami szó, végül Sodoma mégis elpusztult, tehát még annyi igaz embert sem talált ott. Viszont Istennek nem volt mindenáron célja a pusztítás, csak az emberek miatt került rá sor.
2022. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első az újszövetségben Jézus kijelentette hogy nem törli el az előző törvényeket. Tehát ő nem törölte el az ószövetséget. Arról nem is beszélve hogy itt most az Isteni erkölcsről van szó. Ami abszolút és nem változik akár csak Isten.


Tehát csak abban az esetben nem lenne érvényes a Biblia akármelyik része ha az nem Istentől való valamilyen módon.

De ha ilyen nagy hiba lenne az ószövetségben akkor azt Jézus közölte volna. Ennek ellenére ő azt mondta hogy azt nem törli el. Tehát az is Istentől való és úgy jó szerinte ahogyan van.

2022. nov. 1. 15:28
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta, hogy az egész teljes Biblia Istentől való?
2022. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szerinted nem?

Mi alapján mondod meg hogy melyik része nem?

2022. nov. 1. 18:34
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Megérzés alapján. Ezt hívják Isten hangjának. Amikor veled van Isten akkor Ő megvilágosít a Szelleme által. Különben ezt is emberek szerkesztették és mindannyian tudjuk, hogy amibe az emberek belenyúltak az nem lehet teljes igazság. Isten igazsága egyenes vonalról jön, személyesen tőle a Szent Szellem által. Vannak igazságok a Bibliába, de nem szabad csak abból élni.
2022. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A megérzések csalnak. Sok embert láttam a megérzéseire hagyatkozni és mást mást láttak bele a Bibliába. De voltak olyanok is akik teljesen más vallást választottak a megérzéseik alapján.


A megérzések nagyon szubjektívek és nem tudhatod hogy Isten irányít-e vagy csak a személyes meglátásaid.

Az esetek nagy részében pedig az utóbbi a helyzet, ha nem mindig.

2022. nov. 2. 07:31
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
De tudhatod, ha képes vagy még a gondolataidat is megszűrni. Ez nem olyan egyszerű, hogy van egy megérzés és az ember rögtön arra hallgat. Amikor Isten szól hozzád, azt észreveszed. Persze a Sátán is ott van és ő is tud hasonló meg érzéseket produkálni, mint Isten, de ezért fontos az, hogy mindent átszűrj. Már a teremtésnél nem stimmel a Biblia, szóval innentől kezdve akkor miről beszélünk? Nem én találtam ki Lilith történetét sem. Utána kell járni a dolgoknak, Isten úgy is rávezet az igazságra.
2022. nov. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"De tudhatod, ha képes vagy még a gondolataidat is megszűrni. Ez nem olyan egyszerű, "

De akkor te honnan tudod hogy jó úton jársz? Ez alapján nagyon könnyen lehet hogy te is valahol eltévedtél.

Arról nem is beszélve hogy Isten miért hagyná hogy a Biblia ami alapján meg ismerhetjük őt, amit rengetegen használnak iránymutatásként az téves legyen? Ha így néznénk akkor akár lehet az egész Biblia hazugság lenne, akkor lehet nem is létezne Isten.

Istent én nem ilyen elitistának ismertem meg.


Az elméleted egyébként arra alapul hogy a Biblia pontatlan, de

Isten tudta előre hogy sokan a Bibliára fognak hagyatkozni, külön gondot fordított rá hogy legyen. Annyi gondot már nem fordított rá hogy az megfelelően legyen össze állítva az emberek szándéka ellenére is?


A Biblia alapján ha Isten azt akarja hogy valami úgy legyen akkor azt úgy is intézi(a szabad akarat megsértése nélkül). Miért tett volna kivételt a Bibliával?

2022. nov. 2. 09:21
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Az életem miatt tudom, hogy jó helyen járok. Bőven elég nekem az a bizonyíték amit kaptam Istentől, és igen a Bibliában benne van Isten igazsága, tehát fordított rá “energiát”, hogy megtalálja benne az ember az igazat, de nem szabad csak arra hagyatkozni kizárólag.
2022. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!