Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a hitelesebb számotokra...

Melyik a hitelesebb számotokra? A halál közeli élmény vagy a reinkarnácios utaztatás és mért? Kort is írjatok ha kérhetem

Figyelt kérdés
Halál közeli élményben tudjuk hogy egy alagúton sétálnak és várják a bebocsátást isten országába sokszor elhunyt szeretteiket is látják. Ez kb minden halál közeli élmény beszámolóiban megegyezik. A reinkarnációs utaztatások során a páciens utazik "valahova" amit a legtöbbször mikor bizonyítani akarták, hogy ő tényleg az a személy akit volt állított megbukott 99 százalékban, de nagyon ritka esetben, úgy hallottam egy rádióműsorban, hogy mint ha valami egyezés lenne. Mi a véleményetek melyik a hitelesebb?

2022. nov. 5. 16:16
1 2 3 4 5 6
 1/58 Lucifer-666 ***** válasza:
25%
Egyiksem. Egyiket sem tapasztaltam. Ez olyan, mintha valaki ördögöt festene a falra a fűtés miatt...
2022. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
85%

"Halál közeli élményben tudjuk hogy egy alagúton sétálnak és várják a bebocsátást isten országába sokszor elhunyt szeretteiket is látják. Ez kb minden halál közeli élmény beszámolóiban megegyezik."

Sokaké pedig másik vallás helyességét támasztják alá.


Egyik sem hitelesebb a másiknál.

2022. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
14%

Mint ÉLMÉNY, mindkettő hiteles a számomra abban az értelemben, hogy elhiszem, hogy egyesek ezt élik át. De persze az élmény, az érzés nem feltétlenül azonos az objektív valósággal.

Nagyon-nagyon valószínű, hogy a halálközeli élményt az agy neuronjainak oxigénhiányos állapota okozza, a hipnózisos regressziós "emlékeket" pedig az emberi memóriának az a tulajdonsága, hogy a nemlétező, hiányos emlékeket szinte automatikusan egészíti ki fantáziatevékenységgel, főleg ha hiányos mellette az önreflexív kritikai gondolkodás.

2022. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 Lucifer-666 ***** válasza:
73%
Én is szoktam álmodni, csak nekem megtanítottak, hogy mi a különbség a valóság és az álom között. Nem tekintek rájuk üzenetként, akkor sem ha jó az időzítés.
2022. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
87%

" A reinkarnációs utaztatások során a páciens utazik "valahova" amit a legtöbbször mikor bizonyítani akarták, hogy ő tényleg az a személy akit volt állított megbukott 99 százalékban"


Megkérdezhetem, hogy ezt milyen forrásokra alapozva jelentetted ki?

2022. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
egy rádio műsorban hallotam egy hozzáértő embertől, hogy hivatalosan is csináltak ilyen kisérleteket hogy bebizonyítsák, hogy valoban volt elöző élete és több mint 99 százalékban megbukott a kisérlet,utaztak valahova mondták, hogy ők kik voltak, a legtöbször olyan ember nem is létezet,így minden kisérlet az agy képzelgésének lett betudva
2022. nov. 5. 20:19
 7/58 anonim ***** válasza:
68%

"így minden kisérlet az agy képzelgésének lett betudva"


Ez a kísérlet, amiről hallottál a rádióban, szerintem is valaki agyának a képzelgése volt.


Legyél egészséges mértékig szkeptikus, élj forráskritikával, próbálj hiteles forrásokból származó információkat keresni, és ne higgy el mindent, amit amit a TV-ben és a rádióban hallasz, vagy amit olvasol.

2022. nov. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 afer ***** válasza:
87%

dr. Ian Stevenson a virginiai orvosi egyetem professzora volt. Kutatta a reinkarnációs élményeket, és meglepő eredménnyel tudta igazolni az emlékek helyességét. Nem egy elvakult ezoterikus volt, hanem igazi orvos, pszichiáter. Ezt az oldalt ajánlom: [link]


Az egyik legismertebb, és legjobban feltárt, leghitelesebb élmény James Leininger esete. Magyarul is volt róla dokumentumfilm, de azt lehet, hogy már leszedték. Angolul fent van. Ez egy magyar oldal, ahol le van írva maga az eset magyarul: [link]


Ez pedig angolul maga a dokumentumfilm: https://www.youtube.com/watch?v=nR-jcZ1lprg de be lehet állítani magyar feliratra is: alul a menüsorban előbb a Feliratok ikonra kell kattintani, utána a Beállítások ikonra (fogaskerék), azután azon belül megint a Feliratok menüre, és azon belül a Magyar nyelvet kell választani.


A halálközeli élmények is érdekes. Jobban kutatott téma. Sok hiteles élmény van. Teljesen biztos, hogy létezik túlvilág. Bár sok ateista szkeptikus tagadja, és csak hallucinációnak tartja (védik a világnézetüket), de az élmények belső logikája, és sok esetben igazolhatósága minden vitán felül áll.

2022. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

afer

Hogyan egyezteted a reinkarnációt és a túlvilági élményeket?

2022. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
mélyen elszmorítana ha létezne reinkarnácio,ebből az életből egy is nagyon sok
2022. nov. 7. 16:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!