Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténység vagy buddhizmus?...

Kereszténység vagy buddhizmus? Melyik vallás tanítása/teológiája áll hozzád közelebb?

Figyelt kérdés
Megadok szavazási lehetőséget de kérlek fejtsétek ki írásban is.

2022. nov. 6. 02:58
A kérdező szavazást indított:
Kereszténység
Buddhizmus
29 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
A buddhizmus sok fokozattal kisebb marhaság, mint a kereszténység, és jóval kevésbé kártékony.
2022. nov. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Én keresztény környezetben nőttem fel. Szerettem misére járni mert a barátnőim is jártak. Később mikor férjhez mentem egyfajta megnyugvást és egy kis kellemes egyedulletet jelentett a mise. De soha nem éreztem azt amit a buddhizmusnal amikor először találkoztam vele, hogy IGEN, mintha mindig is buddhista lettem volna csak nem tudtam. Azóta nem voltam templomban. Ezt az irányt követem. Egyelőre buddhista szimpatizansnak tartom magam de szeretnék eljutni arra a szintre, hogy azt mondhassam az vagyok.
2022. nov. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Én gyermekkoromban ateista neveltetést kaptam, úgyhogy nem volt kötöttségem amikor a vallások mellett döntöttem és én a katolicizmusban látom és tapasztalom azt az Isteni kinyilatkoztás jelleget, ami egyik másik sem felekezetnél, sem vallásnál nincs meg. Tudom hogy mostanában az ateista hozzáálláshoz könnyebb hozzásimítami a Buddhizmus tanít, de ettől az nem lesz igaz és ami itt nyugaton folyik buddhizmus terén az inkább egy vicc és a buddhizmus megcsúfolása mint komoly szimpátia. Itt inkább csak egy valláspótlék az olyanoknak akik szégyenlik hogy ateisták.
2022. nov. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
A buddhizmus szimpatikusabb a számomra mert sokkal nyugodtabb és toleránsabb vallásnak tartom mint a kereszténységet,sokkal inkább az egyénre fokúszál ès annak egyèni fejlődésère
2022. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
A buddhizmusban a karma és a reinkarnáció koncepciója az ami zavar. Elvileg ha erkölcsetelen módon él valaki, akkor reinkarnálódik és rossz életet lesz, tele szenvedéssel, de nem emlékszem a korábbi életére, tehát még azt sem tudja, hogy miért kell szenvednie, ami miatt értelmét veszti az egész. Ha nem is tudja miért kell bűnhődnie, akkor mi értelme? Ebben nincs semmi logika.
2022. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Kitérő válasz: manicheizmus.


Amúgy kereszténynek kereszteltek.

2022. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
A buddhizmusnak nem igazán van teológiája, mivel többnyire agnosztikus/ateista vallás. Viszont számomra unszimpatikus az a mérhetetlen vallási intolerancia, ami a buddhista országokban van. Például legyen most bármilyen (ál)keresztény kormányunk, nálunk mindenki szabadon gyakorolhatja hitét. A buddhista többségű országokban nagyon sok muszlimot és keresztényt üldöznek a buddhisták. Csak erről nem nagyon szeretnek beszélni, mert manapság a buddhizmust ajnározni kell, a kereszténységet pedig lenézni, gyűlölni. Ez most a fancy, ez most a propaganda.
2022. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Lepontozták az utolsó választ, pedig az igaz, hogy a buddhizmus nem annyira elfogadó, mint ahogy nyugaton az emberek gondolják. A nyugaton meghonosodott "buddhizmus" más, mint amilyen a valódi.
2022. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Sajnos a történeti egyházak teljesen elferdítették az igazi, apcseli kereszténységet. Ezért van az embereknek ilyen torz képe róla.
2022. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

#9.

Biztos, hogy a történelmi egyházak?

2022. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!