Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért találok egyre több...

Miért találok egyre több ellentmondást a Bibliában?

Figyelt kérdés

Mindjárt az elején:

- Mózes 1. 6. 3. emberben ... 120 esztendő...

- Mózes 1. 25. 7. ... Ábrahám ...175 esztendő.

A leírás számozása alapján a sorrenddel van bajom, vagy Isten elfelejtette, hogy mit cselekszik?


2010. szept. 28. 20:47
1 2 3
 1/29 orsybaba88 ***** válasza:
23%

mert a biblia egy olyankönyv, amelyet évszázadok során különböző emberek írtak, ezért kicsit eltérhetnek az adatok.

ezenkívül a katolikus egyház olyan szinten kigyomlált belőle mindent, ami nem illett az elképzelésükbe, hogy szinte semmi eredeti nem maradt benne. Nem emlékszem, mi volt ennek a neve, de suliban is tanultuk. Ja és kihagytak belőle részeket, ami nem volt szimpatikus.

BOCS, HA MEGBÁNTOTTAM A HITEDET, de ez az igazság.

egyébként a biblia -mint minden más régi történetekkel és mondákkal foglalkozó könyv- nagyon érdekes olvasmány, ha ki tudod szűrni a dolgok mélyén rejtőző igazságot...

2010. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 JennyR válasza:
23%
Nos, ugyanezt akartam én is írni! Az évszázadok alatt nagyon sokszor átírták, mindig az épp aktuális vallási nézetek szerint alakították. De azért rengetek igazság rejtőzik benne a mai napig is, amik örök érvényű igazságok.
2010. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
36%
Tele van ellentmondással tele van valótlansággal tele van logikátlansággal.Ádám Éva és a gyerekei élnek a földön de megnősül a nem létező nőt feleségül veszi.Épeszű ember ezt a képtelenséget nem veszi észre? Ezrével vannak benne a süketségek.
2010. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
4%
Ahogy előttem is leírták. Igaz sok igazság gondolat van benne, de mégis vesztett hitelességéből.
2010. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Harrr ***** válasza:
26%

"De azért rengetek igazság rejtőzik benne a mai napig is, amik örök érvényű igazságok."


Egyetértek.De...


Szerintem a Biblia nem valós történeteket dolgoz fel, és nem igazán a nevek számítanak benne, vagy a tények. Ez inkább egy útmutatásnak szánt könyv, ami a kornak megfelelően változott. Én legalábbis így értelmezném a könyvet magát. Erkölcsi útmutatást ad, megpróbálja megmagyarázni az élet nagy kérdéseit, több kevesebb sikerrel. De ez csak az én véleményem :D

2010. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
30%
Szinte az összes "nagy" vallás szent könyvét kiolvastam és bizony a Biblia volt a legellentmondásosabb. És nem azért, mert szó szerint értelmeztem volna.., mert természetesen nem így tettem.
2010. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Csak az állíthatja a Bibliáról, hogy az tele van ellentmondással, aki nem ismeri, vagy azért mert felületesen olvasta, vagy azért mert nem vette a fáradságot ezeknek a látszólagos ellentmondásoknak a feloldására.


Nagyon örülök kedves kérdező, hogy te legalább vetted a fáradságot, hogy feltedd ezt az első látásra ellentmondásosnak tűnő kérdést. Azért is iratkoztam be annak idején a teológiára, hogy - a héber és görög nyelvek megismerésével - lehetőségem legyen az ilyen és ehhez hasonló ellentmondások megértéséhez. Talán sejted te is, hogy az I.Móz. 6:3-ban olvasható szöveg nem az életkorokra vonatkozik, hiszen még az Özönvíz után is sokkal magasabb életkorokat találhatunk ennél. A magyarázat a pontosított fordításban hangzik: "ne küzdjön a lelkem örökké az emberért, csak 120 esztendeig." Vagyis a 120 esztendő itt nem az emberi életkort jelöli, hanem az ítélethirdetéstől számított kegyelemidőt, vagyis azt az időt, ameddig Noé építette a bárkát, és hívta az embereket a megtérésre.


Üdv. Péter

2010. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 hollófernyiges ***** válasza:
31%

Ahh, az erkölcsi útmutatás. Néhány kedvenc részem:

Jákob átkúrja a vak apja fejét és ellopja az elsőszülöttégi jogokat. Menekülni kényszerül -mert idáig már nem terjedt a terve- beáll pásztornak. A gazdájával kötött egyezséget varázslással a saját hasznára fordítja, ő jól jár, a gazda -értelemszerűen- rosszul.

Lót (az egyetlen igaz ember Szodomában) felajánlja a dühös tömegnek hogy ha gondolják erőszakolják meg a két szűz lányát.

A két lány megmenekül és időben meglépnek Szodomából (kivéve a feleséget, ő ugye rettentő bűnt követ el, visszanéz. A férj meg a csajok-mindjárt jön- bűnei elnézhetők). Szóval megmenekülve a két szűz leitatja az apjukat és vígan dugnak vele egy barlangban.

Nem mondom tényleg hasznos példát mutat a Biblia- csalj, lopj, kúrj akivel csak lehet- de azért hogy erkölcsös is lenne...

2010. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
29%

"Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön és bánkódék az ő szívében.

És monda az Úr: Eltörlöm az embert, akit teremtettem a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat és az ég madarait, mert bánom, hogy azokat teremtettem."


Mózes I. könyve 5.6


Azért elgondolkodtató a Biblia Istene.

2010. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
33%

azért van tele ellentmondásokkal, mert papok írták, hogy a buta pór népet az orruknál fogva vezethessék. dolgozzák ki a belüket is, és közben az egyházat meg a papokat lássák el mindennel. cserében egy szép halál utáni élettel kecsegtették őket.

de hát a papok is csak emberek, ők is hibáznak (most nem a pedofíliáról beszélek,pedig...) így hát egy csomó dolgot összevissza kutyultak. de az emberek akkoriban annyira buták voltak (nem volt lehetőségük tanulni) hogy fel sem tűnt nekik. ma már nagyon sokan vagyunk, akik nem engednek ennek a vallásos agymosásnak, de persze mindig lesznek, akik igen, és ők így vagy úgy, de kimagyarázzák, mert vakon hisznek abban a könyvben.

ez ugyanolyan, mint a mai média agymosása. van aki bedől neki, viszont van olyan is, aki a dolgok mögé lát, és nem a tévé/újságok/internet irányítja.

2010. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!