Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A manicheizmus alapítója,...

A manicheizmus alapítója, Mání próféta tényleg félig zsidó volt? Mi a véleményük erről az antiszemita sovinisztáknak?

Figyelt kérdés

Akkor az antiszemita, ősmagyar soviniszta oldalakon miért írják róla azt, hogy semmi köze nem volt a zsidósághoz?


A Wikipédián, és több helyen is azt olvastam az életéről, hogy apja zsidó arisztokrata volt (szóval ezek alapján vagy pap, vagy nemes kizárásos alapon), aki már korán el kezdett szimpatizálni a keresztény tanokkal, és egy zsidó-keresztény közösségnek lett a tagja, anyja pedig perzsa-pártus, szintén arisztokrata család lánya. Azonban Mání egy isteni élmény, látomás, találkozás hatására szakított a fényűző élettel, és szegénységbe vonult.


Mit gondolnak erről az antiszemita soviniszták?


Tényleg félig zsidó volt Mání?



2022. nov. 8. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen oldalakról van szó, de Mání tényleg félig zsidó volt, és egy gnosztikus zsidó-keresztény szektához, az elkhaszaitákhoz tartozott mielőtt bejelentette, hogy próféta.
2022. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1.

Pontosabban az apja volt gyakorló, annak ellenére, hogy zsidó arisztokrata volt.


Egyébként soha nem hirdette magáról Mání, hogy próféta, ahogy egyik másik próféta sem. Prédikált, tanított, amikor megkérdezték tőle, hogy próféta-e, arra válaszolta, hogy: "Én csupán a fényesség, örökkévaló Istenének szavát vagyok hivatott közvetíteni".

2022. nov. 8. 19:39
 3/3 anonim ***** válasza:

és akkor mi van?


Azthiszem ez a legjobb válasz erre a kérdésre.

2022. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!