Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A manicheizmus szerint lehetek...

A manicheizmus szerint lehetek büszke, helyezhetem magam mások, bűnösök, mocskosak felé? Lenézhetek másokat?

Figyelt kérdés

Tudom magamról, hogy a Fényesség Királya büszke rám, ezért én is büszke vagyok magamra. Én nem vagyok olyan sötét, mocskos, mint a bűnös emberek. Én jobb vagyok a prostituáltaknál és a mészárosoknál. Jobb vagyok a bűnözőknél. Én magam sokkal magasabb szintre helyezem, mint mondjuk egy gyilkost. Megvetem és utálom azokat, akik bűnözők vagy bűnösek. Úgy sem bocsájtok meg a bűnözőknek, hogy nem engem ért miattuk sérelem, mert tudom, hogy gyűlöletet érdemelnek a tettük miatt. Ez a büntetésük. Mi jobbak vagyunk náluk, ezért jutalmat érdemlünk.


Ha a manicheus próféták és isteni megtestesülések tanításait, Mózest, Buddhát, Lao-ce-t, Zarathusztrát, Mánít, valamint a többi prófétát, illetve Jézust, a Fény Királyának megtestesült személyét követem, lehet ilyen szemléletem?


Lehetek lenéző és büszke azokkal szemben, akik megérdemlik?


A szintén igaz emberekkel szemben, olyanokkal szemben, mint én, nem vagyok lenéző, de a bűnökben élők felett ítéletet mondok, hiszen a Sötétség Birodalma örökké kísérteni fog rajtuk, míg mi bekerülünk a megvilágosultak helyére, a fényes Isten országában. A hitemet nyilvánosan is mutogatom, figyelek, hogy a szavaimban mindig a hitem szerint éljek, a megfelelő utat járjam. Tudom, hogy a tudás birtokában vagyok.



2022. júl. 5. 19:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Megjött az ápoló, ideje bevenni a gyógyszert.
2022. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. júl. 5. 20:30
 3/21 A kérdező kommentje:
*írod ezt
2022. júl. 5. 20:30
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Én adom, szerintem jó standupos lennél ha ezt előadnád egy színpadon vagy egy bárban. Én támogatlak.
2022. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Miért? Mi a baj ezzel? Mivel jobb vagyok náluk, ezért lenézem, esetleg gyűlölöm őket.
2022. júl. 5. 21:11
 6/21 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat várok, akik jártasak a témában!
2022. júl. 5. 21:24
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Ez, hogy mindenkit gyulolsz, akinel jobbnak hiszed magad, ez biztosan nem a jo ut. Nem ismerem ezeket a vallasokat, nem tudom mit tanitanak, de eleg fura lenne szamomra, ha valoban ezt tanitanak. Ez nem epito jellegu a tarsadalom, a kozosseg szempontjabol, ez egeszen biztosan nem helyes ut.
2022. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7.

[link]


Itt írnak róla egy keveset.


Filozófiai szemlélete rendkívül hasonlít a kereszténységére, a buddhizmuséra, a zoroasztrianizmuséra, a judaizmuséra, valamint a taoizmuséra, de egyes irányzatok Mohamed tanításait is elismerik, de hiányosnak tartják.


Főbb etikai értékei: szeretet, béke, megbocsájtás, vágynélküliség, indulatnélküliség, együttérzés, önzetlenség, egónélküliség stb.


Én ezeknek maximálisan eleget is teszek, kivéve, ha egy bűnös emberről van szó. Náluk én jobb vagyok, ezért jogom van őket gyűlölni, megítélni őket, hisz rajtuk úgyis örökké a Gonosz uralkodik, míg nekem foglalt helyem van a megvilágosultak Mennyében. Hisz én bár járok prostituáltakhoz, maszturbálók, hülyítek több lányt is, eszem húst, lecsapom a szúnyogot, néha kisebbeket hazudok stb., de utána elmondok gyors egy imát, és már olyan is, mintha meg sem tettem volna. Legalábbis én így érzem.

2022. júl. 5. 23:03
 9/21 A kérdező kommentje:
Hisz Isten megbocsájtó, a karma pedig úgyis elmúlik egy idő után...
2022. júl. 5. 23:07
 10/21 anonim ***** válasza:

"Itt írnak róla egy keveset."

Egyiknél sem találtam olyat, hogy gyűlölnöd kell azokat, akikről úgy gondolod, hogy rosszabbak nálad.


"Náluk én jobb vagyok, ezért jogom van őket gyűlölni, megítélni őket, hisz rajtuk úgyis örökké a Gonosz uralkodik, míg nekem foglalt helyem van a megvilágosultak Mennyében"

Azt nem tudom, miben vagy jobb, de mindenképpen dölyfösebbnek és önteltebbnek tűnsz.

2022. júl. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!