Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerelmes vagyok egy mormon...

Szerelmes vagyok egy mormon misszionáriusba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok mormon, nem is szeretnék csatlakozni, de természetesen tiszteletben tartom a hitüket és nagyon szépnek is tartom. Nagyon kedvesnek és aranyos embereknek tartom a mormonokat.

Az egyik misszionáriusba szerelmes lettem, és nem tudom, mit tegyek.

Valami ajálnást esetleg külsőstől vagy egyháztagtól kaphatok?


2022. nov. 13. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Menekülj
2022. nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-es

Ezt most hogy érted?

2022. nov. 13. 16:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Egy mormonnak nem lehet másvallású párja. Ha misszionárius, akkor komolyan veszi a hitét, és ha te nem akarsz betérni, akkor nincs jövőtök. Persze nem is kell csak azért vallást váltani, hogy valakinek megfelelj.
2022. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Csak akkor lehetsz vele ha megházasodtok és te is betérsz de lehet több felesége is.
2022. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Egy dologban biztos lehetsz, ha nem kommunikáltok sosem lesz semmi.
2022. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Hányadszor kérdezed már? Elsőre még csak ócska kamu volt, most már unalmas is.
2022. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Térítsd meg.
2022. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Felejtsd el! Szeress bele valakibe, aki ugyanolyan vallású, mint Te!
2022. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Solkim ***** válasza:

Ez nagyjából olyan, mintha a buszon utazva beleszeretnél a sofőrbe. Ott mégis mit lépnél?

Egyébként meg ez a fiatal azért hozott komoly anyagi és mindenféle áldozatot, hogy két éven át valahol a világban a hitét igyekezzen bemutatni másoknak, azt remélve, hogy lesznek olyanok, akiket mélyebben megérint majd az üzenetük. Ő most ezzel foglalkozik, és bár természetesen emberi kapcsolatokat épít közben (többet, mint egy buszsofőr), de ezek csak baráti kapcsolatok lehetnek, amíg tart a missziója.

Elárulom azért, hogy a misszionáriusoknak mind van Facebookjuk. Jelöljétek be egymást, ha még nem tettétek volna, aztán a missziója után vedd számba a lehetőségeidet. Ha magyar a misszionárius, akkor eléggé egyszerű lesz találkozni. De ha nem fogott meg a vallása olyan szinten, hogy magad is úgy akarj élni, akkor sok jövője nincs egy ilyen kapcsolatnak. Ő eljött misszióba, tehát feltehetőleg erős a hitbéli meggyőződése. Márpedig az erős hit nem olyan, hogy évente kétszer elmegy az ember misére, a többi napon meg berakja a vallását a kamrába, hanem közvetlen hatással van az illető életének minden területére, vagyis arra, ahogy él, amit tesz és nem tesz. Jó esetben amúgy talán pont ez az, amit megtetszett neked benne: vannak bizonyos határozott elvei, és azok szerint él. De ha te nem akarsz ezek szerint élni, akkor ne erőltesd a dolgot.

2022. nov. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem menj egyiptológusnak, ez szempont lehet.
2023. márc. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!