Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A májkrém húsnak számít? Lent...

A májkrém húsnak számít? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés
A katolikus böjti fegyelem szerint a májkrémet lehet enni? Azt tudom hogy például a hal nem számít húsnak, mert más a szerkezete, és ezért kérdezem hogy vajon a májkrém alól van e valamilyen felmentés?

2022. nov. 18. 09:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

#9-es vagyok. Egyébként jelzem, hogy ettől függetlenül én zöldet adtam, de látszik, hogy milyen a mentális.

Én a májról írtam, hogy az nem hús.


[link]


"A hús az állatok azon izomzata, mely más élőlények, például az ember számára tápanyagforrást jelent, és nyersen vagy elkészítve fogyasztják. Nagyrészt harántcsíkolt izom és az azt összetartó kötőszövet alkotja, továbbá a húson találhatók még az inak, erek és idegek."


Máj:

"A máj (latinul: hepar) a gerincesek egyik szerve. Az ember legnagyobb mirigye, tömege felnőttben a testtömeg 2%-a (1,2 – 1,5 kg)."

[link]


Tehát a máj az nem hús. Ennyi.


A májkrém pedig szintén nem hús, hanem egy keverék, amely tartalmaz májat is. Nyilván eredetileg a máj volt a fő összetevője, csak ennek a terméknek is rontottak a minőségén, hogy olcsóbb legyen.


Ne az zavarjon, ha vmi pontosan van megfogalmazva.


Köszönöm, ha vki nem pontoz le, hanem megérti, ami itt le van írva.

2022. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

De továbbra is a májkrémről van szó, amiben van hús. Nem azért mert romlott a minősége vagy hasonló badarság, hanem állaga és íze miatt. A hús egyébként is drágább, mint a máj, szóval ez az érved se állja meg a helyét.


A töltött káposzta se hús, de van benne hús, nyilván nem fogyasztható böjt alatt. Elég fura logikád van... Ahogy a máj se fogyasztható, még ha nem is éppen izomszövet.

2022. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%

Beírtam a keresőmotorba, hogy "eredeti májkrém recept legjobb", ezt adta elsőnek:

[link]


Hozzávalók

Hozzávaló kipipálva

500 g csirkemáj

Hozzávaló kipipálva

150 g hideg vaj

Hozzávaló kipipálva

50 g olvasztott vaj a májkrém tetejére

Hozzávaló kipipálva

1 fej közepes vöröshagyma finomra vágva

Hozzávaló kipipálva

4 gerezd fokhagyma

Hozzávaló kipipálva

1 mk fűszerpaprika

Hozzávaló kipipálva

1 tk só

Hozzávaló kipipálva

1 reszelésnyi szerecsendió

Hozzávaló kipipálva

bors

Hozzávaló kipipálva

1 mk szárított majoranna

Hozzávaló kipipálva

2 db jégkocka


De több házi receptet is elolvastam és azokban sem volt hús.


És a 9-es hozzászólást pont úgy kezdtem, hogy nem böjti étel a májkrém.


Teljesen logikus és értelmes dolgokat osztottam itt meg.

2022. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

Ezekben pl egyikben sincs hús. Azt írtam a keresőbe, amit fentebb megadtam.


[link]


[link]



[link]


[link]


[link]


Aki házilag készíti, még próbálja hagyományosan elkészíteni.


Egyik sem tartalmaz húst.


A kérdésben egyébként nem szerepelt, hogy házi készítésű vagy bolti, konzerv májkrémről van-e szó, ettől függetlenül a kijelentéseim helytállóak.


Ugyanis a májkrém az nem hús. Vagy megértesz ennyit vagy nem. Te dolgod.

2022. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 tgt ***** válasza:
Az volt a kérdés, hogy a májkrém húsnak számít-e a böjti étrendben. Igen, a böjti étrendben a májkrém húsnak számít.
2022. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
65%

És így kezdtem a hozzászólásomat:

"Inkább fogalmazzunk úgy, hogy nem böjti étel."


De a májkrém sosem lesz hús.


Aki akarja, megérteni. A kicsinyes lepontozás pedig nem zavar, csak a lepontozó kevélységét mutatja.


Jelzem, hogy én még most sem pontoztam le itt senkit.


Nem hiszem, hogy még benézek ide. Remélem, hogy azért lesznek olyanok is, akik megértik a leírtakat.


Sziasztok.

2022. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
36%

De nem érted, hogy full irreleváns, amit írsz? Még a belinkelt receptek ellenére is. Amúgy a magas májtartalmú a májpástétom, az alacsonyabb májtartalmú meg a májkrém. Nem én mondom, hanem a magyar élelmiszerkönyv, ami kicsit hivatalosabb a recept blogoknál.

A tepertő se izomrostokból áll, de böjti értelemben húsnak minősül. A hal pedig igen, s lás csodát, böjti értelemben mégse számít húsnak. Amivel egyébként én nem értek egyet, de elfogadom, bizonyos okokból így alakult ki.

2022. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!