Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények mit gondoltok...

Keresztények mit gondoltok erről a halálközeli élményről?

Figyelt kérdés

Az interneten most nagyon elterjedtek a Dobronay László féle halálközeli élményes videók, cikkek, így én is beléjük botlottam. Először csak egy átlagos halálközeli élménynek tűnt de feltűntek benne nagy ellentmondások a szentírással, és más halálközeli élményekkel is. Pl. Reinkarnációban hisz, Dobronay. Szerinte az emberek magukat váltják meg (nem Jézus) ,évmilliók alatt, az ember csak egy állat, ő maga több előző életét is látta. Volt gazdag, szegény, jairus lánya, dél amerikában élt stb.


[link]


ebben a cikkben rövidebben le van írva. Előző életeit mondja el.


Mit gondoltok erről a beszámolóról? Nem igazán tartom hitelesnek.

Köszönöm a választ



2022. nov. 22. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

A reinkarnáció teljesen hiteles. Én Hawking voltam elöző életemben. Nem volt jó a kerekes szék, de ez van.


Elöbbi kijelentésem nem igaz ( akkor még nagyon gyereknek kéne lennem). Arra utalnék vele, hogy mondani bármit lehet. Főleg ha hasznot remél az illető.


Sajnos ez a vallásokban is nagyon jelen van.

2022. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Szerintem ez egy hipe, ugyanis órási élmény beavatottnak lenni egy olyan témában, amiről nagyon keveset tudunk (halál, meghalás körülményei, túlvilág kérdése stb).


Ez kb. az egyetlen terület, amihez még nincs hozzáférése a modern embernek. Minden mást már nagyjából megismertünk az életről. A születés nem misztérium, de a halál még mindig az.


Ezen nagyon jól lehet kattintásokat, figyelmet begyűjteni az arra fogékony emberektől, "hogy aztak.va, most valakinek itt betekintése volt a túlvilágba!". Lehet, hogy igen, lehet hogy nem. Nem mondom, hogy az ilyen élmények nem lehetnek igazak, mindenesetre igen könnyen vissza lehet vele élni, mivel nem bizonyítható, hogy valóban megtörtént.

2022. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 es igen én is ezen a véleményen vagyok, csak az az egy gondolkoztatott el, hogy olyan őszintének tűnően mondja el. Plusz hogy kap ezért pénzt mert könyvet nem találtam amit írt volna
2022. nov. 22. 14:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha egyszer átvernek akkor utána már nem fog érdekelni téged, hogy mennyire volt őszinte kinézetű.


A haszon nem csak pénz lehet, persze ez nem jelenti azt, hogy ő ebből nem lát valamilyen módon pénzt.


Egyébként lehetséges az is, hogy ő tényleg teljesen őszintén beszél. Ennek ellenére lehet az valótlan.

2022. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen lehetséges azért vagyok ilyen jóhiszemű mert nem vertek még át😅
2022. nov. 22. 15:12
 6/12 pelgrim ***** válasza:
0%

Egy őszinte tanúvallomás, minden szava igaz, és nem mond ellent a szentírásnak. A zsidó és a keresztény szentírás nem említi a reinkarnációt, de nem is tagadja.

Igaza van abban is hogy az emberek saját magukat váltják meg. Jézus aki a népek, az emberek öntudatának fejlesztését, felemelését látta feladatának, megváltotta azokat, akik tanítását komolyan veszik, de nem a bűneiktől, sem azok következményeitől, hanem az öntudat szánalmas állapotából.

Nem nehéz elképzelni tanítványai lelkiállapotát mikor az első alkalommal találkoztak vele ama emlékezetes nap után, mikor a kereszten látták meghalni. Ön-tudatuk akkor a 'magasba szökkent' egy embertársuk lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre.

2022. nov. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem nem mi váltjuk meg magunkat hanem Jézus Krisztus ✝️
2022. nov. 23. 12:52
 8/12 anonim válasza:
100%

"Egy őszinte tanúvallomás, minden szava igaz"


Ó, te vagy az én kis naiv emberem. Küldj már nekem légyszi 1 millió forintot, meg kellene adnom egy sürgős tartozást, megadom majd, de tényleg! Tuti szavahihető vagyok, ha én azt mondom, akkor az úgy is van. Na?

2022. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 pelgrim ***** válasza:
47%

8/...

Igen, én vagyok az a kis naiv embered, de most nem küldök neked 1 millió forintot, talán majd ha lesz fölösleges pénzem, amivel nem tudom hogy mit tegyek és ha addig megtudom őrizni naivitásomat.

De tudod, a naivitás olyan mint egy érem a két oldalával, egyrészt a naiv ember könnyen verembe eshet amit mások ástak neki, másrészt olyan kapuk nyílnak meg előtte, melyek a józanésszel gondolkodó ember előtt zárva maradnak.

Maradok amellett amit írtam, Dobronai László ez ügyben szerintem teljesen őszinte, minden szava igaz.

2022. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ott van még a 3. lehetőség is.

Ha kisgyereket megkérdezel a Mikulásról akkor öszintén azt mondja majd, hogy létezik (persze vannak akik már nem hisznek benne, de a szört most ne hasogasuk). Nem hazudik a gyerek, de nincs is igaza.


Ez is egy lehetőség.

2022. nov. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!