Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtette a poklot?

Isten miért teremtette a poklot?

Figyelt kérdés

2022. nov. 25. 06:29
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

#17

Ilyen nincs a Bibliában.

Ezt bármilyen alap nélkül egy katolikus zsinaton hozták meg.


#18

És akkor miért kerülnek oda emberek lelkei?


#19

"Négyoldalú háromszöget sem tud teremteni, ettől még nem lesz kevésbé mindenható"

Számítottam erre az érvre de ez nem illik ide.

Amiről én beszéltem azaz, hogy egy mindenható Isten nincsen szabályokhoz, keretrendszerekhez és dualizmushoz kötve.


"Ha ez alatt azt érted, hogy a fény úgy lett teremtve, hogy dolgok képesek árnyékot vetni, ezzel egyetértek, ezért is írtam, hogy ez a teremtés következetességéből fakad"

De miért fakad a teremtés következetességéből? Azért mert Isten így teremtette pedig nem volt szükség rá.

2022. nov. 26. 12:11
 22/30 anonim ***** válasza:
58%

A pokol lángjai ugyanazok a lángnyelvek, amik pünkösdkor a tanítványok feje fölött megjelentek. A pokol tüzét Isten szeretetének heve gyújtja be.


Méltatlanul Isten jelenlétében lenni, ez a pokol lényege. Nem önkényes büntetés. A pokol ajtaja belülről van zárva. A tiszta szentség olyan, hogy elpusztítja a bűnt, a tisztátalant a jelenlétével. Ezért égett meg az, aki méltatlanul nyúlt a frigyládához. Ezért nem nézhetett rá Mózes Istenre, amikor elvonult előtte, belehalt volna.


Ne úgy fogd fel, minthogy Isten önkényesen küldi a pokolra azt, ami neki nem felel meg. Hanem mint egy természeti törvényt. Ezért mondom, hogy a teremtés következetességéből fakad.


"De miért fakad a teremtés következetességéből? Azért mert Isten így teremtette pedig nem volt szükség rá."


Istennek semmire nincs szüksége, még magára a teremtésre sem, ezért nem számít az, hogy miért létezik valami, amire Istennek nincs szüksége, mivel minden más is úgy létezik, hogy Istennek nincs rá szüksége.

2022. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"A pokol lángjai ugyanazok a lángnyelvek, amik pünkösdkor a tanítványok feje fölött megjelentek."

Húha, te már nagyon begabalyodták, tesó 😂

2022. nov. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"Ilyen nincs a Bibliában."

Jób 24:19 Szárazság és hőség nyeli el a hó vizét, a pokol azokat, akik vétkeznek.

Zsolt 86:13 Mert nagy én rajtam a te kegyelmed, és kiszabadítottad lelkemet a mélységes pokolból.

Péld 23:14 Te vesszővel vered meg őt: és az ő lelkét a pokolból ragadod ki.


Jel 20:12 És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, amely az életnek [könyve]; és megítéltetének a halottak azokból, amik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

Jel 20:13 És a tenger kiadá a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, akik ő náluk voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

Jel 20:14 A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

2022. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#24

"Aki hallja az evangéliumot, de visszautasítja, és helyette úgy dönt, hogy tovább folytatja a bűnös életét (tehát a Sátán kezébe adja azt), azzal Isten nem tud mit kezdeni."

Úgy értettem, hogy ilyen nincs a Bibliában, hogy a Biblia nem ír olyat, hogy aki nem hallotta az evangéliumot és vétkezik azt nem fenyegeti a pokol.

2022. nov. 26. 15:24
 26/30 anonim ***** válasza:

#12# kérdező: "Csak, hogy a börtönökbe, fegyházakba a bűnös cselekedetek miatt jut az ember míg a pokolba elég a hitetlenség is.


Kedves kérdező ez nem így van. A szimplán hitetlenség miatt nem jut mindjárt pokolra az ember. Isten a szívek vizsgálója és Ő igazságos. Az utolsó ítéletkor minden hitetlen meg lesz ítélve a cselekedetei szerint akiknek nem volt részük az első feltámadásban Jézus visszajövetelekor.


Ám mivel hitetlenül halt meg, de mégsem volt életében velejéig romlott gyilkos bünöző ember, nem kerül a pokolra, de a Mennyországba, a Paradicsomba, Isten országába sem kerül. Vannak és léteznek más várakozó helyek a Menny és a Poklon kívűl.

2022. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"Úgy értettem, hogy ilyen nincs a Bibliában, hogy a Biblia nem ír olyat, hogy aki nem hallotta az evangéliumot és vétkezik azt nem fenyegeti a pokol."

Én pedig ilyet nem állítottam.

2022. nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 ...Laci ***** válasza:
0%
Ha Isten teremtette volna a poklot, akkor nem lehetne a jóság istene. Nagyon nehéz lenne hinni egy ilyen teremtőben, még kevésbé szeretni őt. Gondolod, kedves Kérdező, hogy Isten ezzel nincs tisztában?
2022. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
59%

#23 nem az én gondolatom, tesó, legkorábban Szír Szent Efrémnél jelent meg, és nagyon régi eleme a keresztény ikonográfiának.


[link]

2022. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
49%

#29

Akkor azok valami erős cuccot szívtak xd

2022. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!