Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van különbség aközött, ha egy...

Van különbség aközött, ha egy étel kóser vagy halal?

Figyelt kérdés

2022. nov. 30. 18:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A második címke #halal lett volna, de az oldal automatikusan átírta.
2022. nov. 30. 18:15
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Kis különbség van de a lényege ugyanaz.
2022. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2022. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Az ég világon semmi, sőt ha egyik sem, akkor is pont ugyanaz lesz. Bár a kóser ételekre szokták mondani, hogy jellemzően jó minőségűek, például egy kóser pálinkába biztos nem tesznek rothadó kukacos gyümölcsöket, míg az olcsó pálinkába minden szart beledobálnak.

Halal vágás esetén meg Allah nevét kell mondogatni, de az étel semmivel se lesz másabb. Nekem erről a varázslatok jutnak az eszembe.

2022. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
4-es te totál el vagy tévedve. A halal, kóser ételeknek semmi köze ahhoz hogy jó-e a minősége vagy nem. Arról szól hogy mi az ami fogyasztható és mi nem illetve az állatok levágására.
2022. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
A különbség pedig az, hogy a kóser egyzsidó terminológia, a halal pedig az ellenségé, a muzulmánoké.
2022. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

#5

Éppenséggel lehet köze, hoztam rá példát is a kóser kapcsán. Ez egy konkrét, létező példa volt, nem hasra ütve találtam ki.

De nyilván bármilyen csodavágással lett a csirke levágva, a húsa pont olyan lesz, mint rendes vágással.

2022. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

"Éppenséggel lehet köze, hoztam rá példát is a kóser kapcsán. Ez egy konkrét, létező példa volt, nem hasra ütve találtam ki."


Nem kellene okoskodnod ha közöd nincs a témához csak innen onnan hallottál valamit.



"De nyilván bármilyen csodavágással lett a csirke levágva, a húsa pont olyan lesz, mint rendes vágással."


A kóser, halal vágásnál az állatot ki kell véreztetni. Ennek oka hogy a vér nagyon könnyen romlik. Így abban a húsban amit nem kóser, halal módon vágnak több a vér így több lehet benne idővel a baktérium ami nyilván káros.

2022. nov. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

A kóser héber szó (כָּשֵׁר, szefárd kiejtéssel kásér, askenázival kóser), jelentése 'alkalmas, tetsző, megfelelő'. Valamely dolog rituális alkalmasságát jelzi a zsidó vallásban és szokásrendszerben.

[link]

Ők mindenre használják ezt a kifejezést, de általánosságban élelmiszerekkel kapcsolatos, amikor itt Európában találkozol vele.


A halal hasonló jelentéssel bír a muszlimoknál. Alapvetően a haram, mint tiltott dolgok ellentéteként jelenik meg a Koránban.

[link]

2022. dec. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Bocs, kicsit hamar küldtem el.

Szóval mindkét vallás könyvében (Tóra, Korán) részletesen le van írva, hogy mely állatok, gyümölcsök, ételek milyen módon fogyaszthatóak. Amelyek megfelelnek eme követelményeknek, azok minősülnek kóser ill. halal ételeknek.

2022. dec. 1. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!