Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A többi evangéliumban is...

A többi evangéliumban is beszél részletesen a farizeusokrol?

Figyelt kérdés

[link]

Mint például a mate 23 és 24 rész között.

Melyikek azok a részek ahol ehhez hasonlóan szó van a farizeusokrol?



2022. dec. 2. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Keresel egy online Bibliát, beírod a keresőjébe, hogy farizeus, és átfutod azt a kb. 90 találatot az evangéliumokban.
2022. dec. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olvasni kellene a Bibliát.
2022. dec. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg a kérdésre válaszolj, vagy maradj csendbe. Ott a gyík.hu szabályzata olvasd el.
2022. dec. 3. 09:28
 4/8 anonim ***** válasza:

#3#


Köszönöm a fennhangú rátarti kioktatást. Akkor megróbálok válaszolni az egyszerű kérdésedre.


Nos Máténál (23;) olvashatunk finom fenyegetéseket a Farizeusok számára Jézustól, melyek így kezdődnek: "Jaj néktek...".

Ám olvashatunk Lukács (11;)-ben is.


Ezektől eltekintve, szinte mindegyik Evangéliumban visszaköszön és elénktárul különböző eseményeknél a Farizeusokkal való meghasonlás, összeütközés.


Pl. Mat.9; 12; 16; 22; - Mar.2; 7; 8; - Luk.5; 6; 7; 11; - Ján.7; 8; 9;


Így röviden. Remélem tudtam segíteni.

2022. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szeretlek. :)

Nem volt szándékomban ki oktatni vagy rátarti módon menyilvanulni feléd.

Most is belső feltetelezeseid alapján elítéltel. :)

2022. dec. 3. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ítéltelek el. Azért is válaszoltam és írtam ki igehelyeket. Megtehettem volna, hogy egyáltalán nem írok semmit, de a segítség nyújtás szándéka mindig bennem van. Remélem tudtam segíteni, mert arról nem írtál, arra nem válaszoltál. Legalább azt tudnám, hogy elolvastad és átolvastad az idézett igéket, amikre kiváncsi voltál, mert akkor tudnám, hogy volt értelme az egésznek.
2022. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért írtam hogy szeretlek, hogy így vetted a fáradságot. :)

Igen átt fogom olvasni, mert tényleg érdekel. Meg válaszolni is fogok a hosszabb leveledre.Most elfoglalt vagyok vannak itt dolgok, így későbbre halasztom, és nagyon hallás vagyok a tiszta lelkedért, azért is írtam, hogy szeretlek, igy érzek ez társul egy jó érzéssel is közben, hogy így ki írhatom, meg aranyosnak is találak, hogy igyekszel segiteni a legjobb tudásod szerint, bármiféle érdek nélkül.

2022. dec. 4. 00:12
 8/8 anonim ***** válasza:

#7# kérdező #

Én is nagyon örülök neked. Megkedveltelek.

2022. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!