Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás szerint hogy teremtet...

A vallás szerint hogy teremtette meg pontosan Isten az univerzumot?

Figyelt kérdés

A vallás pontosan hol írja le hogy Isten hogy és miből teremtette meg az univerzumot? Isten létezett az univerzum előtt is? Isten hatalmasabb lenne az univerzumnál? Ki írta le és miből gondolta azt hogy Isten az univerzum teremtője? Isten tulajdona az univerzum?


Én hiszek Istennek és a vallásnak teljesen, mert hiszem Istent és nem kételkedek a vallásban ahogy Istenben sem. Mi értelme lenne Istennek hazudnia..


Köszönöm az értelmes válaszokat!


2022. dec. 2. 05:11
 1/4 Isti22 ***** válasza:

Ha a keresztény vallásra gondolsz, akkor az csak annyit állít, ami a Bibliában le van írva:


[link]

2022. dec. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Hát az hogy PONTOSAN hogyan csinálta az nincsen le írva.


Csak homályosan.


Nálunk például van olyan írás, hogy: 21:30 „Nem látják a hitetlenek, hogy az ég és a föld eredetileg tömör tömeget alkotott? Ezután felosztottuk őket ”


Ezt például mások nálunk az Ősrobbanással azonositják, de bármi lehet.


A keresztények meg a "legyen világosságot" azonositják az ős robbanással.


A lényeg az hogy PONTOSAN nincsen le írva, csak utalások vannak benne.


"Ki írta le és miből gondolta azt hogy Isten az univerzum teremtője?"


Hítünk szerint mert isten szólt hozzá, és valahogyan ő egből érezte hogy igy van.

2022. dec. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Én hiszek Istennek és a vallásnak teljesen, mert hiszem Istent és nem kételkedek a vallásban ahogy Istenben sem. Mi értelme lenne Istennek hazudnia.."


Akkor miért nem ismered a Bibliát amiben elég sok kérdésedet megválaszolják?

Azt pedig nem állítják, hogy Isten hazudna. Az emberek hazudnának ha nem létezne Isten.


" hogy és miből teremtette meg az univerzumot?"

Mindenhatóság miatt nem kellet semmi.


"Isten létezett az univerzum előtt is?"

Elvileg időn kívül van és mindig is volt. Arról nem is beszélve, hogy a létezésed elött elég nehezen teszel meg bármit is.


"Isten hatalmasabb lenne az univerzumnál? "

Milyen értelemben? Az univerzumnak nincs személyisége és nem mindenható. Ilyen szempontból nem hasonlítható össze. Méretben szintén nem lehet az anyagit az anyagtalannal az anyagi szempontok szerint.


"Isten tulajdona az univerzum?"

Mivel mindenható ezért ez attól függ, hogy ő hogyan gondolja ezt.

2022. dec. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem a vallás írja le, a Biblia első könyve(Mózes) első fejezeteiben olvashatod el, hogyan teremtette meg Isten az univerzumot, a földet, és hogyan tette a legszebb otthonná az ember számára.


" Isten létezett az univerzum előtt is?"

Zsoltárok 90:2

"Mielőtt a hegyek megszülettek, és megalkottad a földet és a termékeny talajt, öröktől fogva Isten voltál, és mindörökké az leszel."


"Isten hatalmasabb lenne az univerzumnál?" - mivel Ő alkotta meg az univerzumot, ezért sokkal hatalmasabb mint a bármi, amit teremtett. Ez logikus.


"Ki írta le és miből gondolta azt hogy Isten az univerzum teremtője? Isten tulajdona az univerzum?"

Elsősorban Mózes írta le, valószínűleg akkor mondta el neki Isten, amikor 2x is fenn volt a Hóreben, egyszer biztosan 40 napig. Ne feledd kérlek, hogy Mózes "emberi nyelven", vagyis ember számára érthető módon írta le azt amit Isten mondott neki. Akkor még nem volt olyan ismeret az univerzumról, hogy mai tudományos kifejezéseket használt volna, de nem is ez volt a cél. A cél, megismerni Istent pl. a teremtésművén keresztül is, hogy hódolattal tiszteljük a hatalmát, elismerjük/megismerjük mennyire jelentéktelenek vagyunk hozzá képest, és mennyivel több tudása van, mint nekünk embereknek, és azt is, nélküle ma sem létezhetne élet az univerzumban.

Ézsaiás 55:8,9

"„Mert az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim” – jelenti ki Jehova. „Mert ahogy az ég magasabban van, mint a föld, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál."

a folytatása is érdekes: 10,11

"Mert ahogy az eső és a hó lehull az égből, és nem tér oda vissza, csak ha megitatta a földet, hogy kihajtsanak a növények, és gyümölcsöt teremjenek, hogy legyen magja a magvetőnek, és kenyere annak, aki enni kíván, úgy lesz az én szavammal is, amely elhagyja a számat. Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghez viszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem."


Ha figyelembe vesszük Teremtőnk nagyságát, meg kell gondolnunk mit, hogyan mondunk róla. Miért?

"Ha valaki úgy gondolja, hogy Istent imádja, de nem tartja féken a nyelvét, az ámítja a saját szívét, és hiábavaló az imádata."

2022. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!