Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy Buddha,...

Lehetséges, hogy Buddha, Mózes, Krisna, Jézus, Lao Ce, Muhammad stb. mind az igaz Istent képviselték?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 15:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Buddha nem képviselt egy istent sem, Krisna maga Visnu megtestesülése, aki Isvára (Isten) egyik alakja, Lao-Ce korai materialista filozófiát tanított.

Mózes, Jézus és Mohamed Istene elvileg ugyanaz.

2022. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy mindegyiküket azért küldte az Isten (vagy akár Ő maga jött le) hogy rajtuk keresztül az embereket tanítsa.
2022. dec. 3. 16:40
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Így a kérdés - gondolom - keresztény szemszögből van feltéve, és nem rosszindulatból mondom, de leginkább vitafórumot fog itt generálni. A különféle korok és kultúrák nagyon eltérően látják a transzcendens valóságot, és mindegyikben mélyen meg vannak győződve az emberek, hogy ők tudják jól az igazságot.

Mindemellett "Végső Igazság" nyilván csak egy lehet, így bizonyos szempontból mondhatjuk, hogy sok vallás ugyanarról beszél, csak más formában, de ebben az esetben el kell fogadnunk, hogy pl. a tudomány is ilyen, hiszen a világ megismerése révén tanítja az embereket, akik ezáltal boldogabb életet élhetnek - igaz, a tudomány nemigen foglalkozik a halál utáni kérdésekkel.

2022. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%

Nem lehetséges kedves kérdező! Ismerd meg a tanításaikat és rögtön rájössz.

Teljesen másról beszélnek és teljesen mást hírdetnek.

2022. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A felszínen lehet.


De morálisan és erkölcsileg azonos.

2022. dec. 4. 14:05
 6/20 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%

Szerintem lehetséges. Még elég nagy káosz nekem ez a vallás dolog, de szinte mindenhol van valami vagy valaki, amit "isten"nek lehetne nevezni (igen, még a buddhistáknál is- náluk kicsit bonyolult, de a "namaste" szó elég sok mindent megmagyaráz)

Szóval.. van egy teremtő erő/entitás, amiről nem sokat tudunk, de magyarázatot keres rá az emberiség. A lényeg, hogy hisznek a létezésében.

Az meg más tészta, hogy melyik vallás képviselői között mikor bukkannak fel olyan hülyék, akik erőszakkal akarnak rábírni, hogy a "jó istent" tiszteld

( öhm..öhmm.

1: gratula-bármelyik vallásból jöttél, megszegted a törvényt, hogy Mást nem bánjunk!

2: Mi az, hogy "rossz istent" imád a másik vallás képviselője? Most akkor nem egy isten van?

3: tegyük fel, hogy a 2es pontot átalakítom: a másik vallás képviselője "nem istennek tetsző" életet él, ezért le kell gyilkolni...What?? ->vissza az 1es ponthoz...

.

Az egészből most kiragadtam egy kis csipetet, és a gazdasági érdekeket bele sem vettem de: nagyon, nagyon, de nagyon sokat lehetne erről vitázni...

Minden esetre (szerintem) 1 isten van, az meg már tökmindegy, ki hogyan képzeli el, amíg tiszteli embertársait, önmagát és a természetet.

Ámen, namaste stb(vagy ahogy jól esik xd)

2022. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

Javítás


1: gratula-bármelyik vallásból jöttél, megszegted a törvényt, hogy Mást NEM BÁNTUNK!



(Hülye telefonom van, ami átírja a szavakat-.-")

2022. dec. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#5#Kérdező#: "De morálisan és erkölcsileg azonos."


Mit értesz ezalatt pontosan? Pozitív gondolkodás, másokkal szembeni jó cselekedetek, egyéb pozitív életfilozófia?


Valójában az egész Istenben való hit teljesen másról szól, nem csak egy pozitív hozzáállásról és életfilozofiáról. Ezt nem akarják megérteni sokan.

2022. dec. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A történelmi Buddhát nem küldte senki, semmilyen értelemben. Ő döntött úgy, hogy testet ölt.
2022. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9#

Most akkor mi van Budhával????

2022. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!