Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Most akkor...

Keresztények! Most akkor rettenetesen ősi, pogányoktól átvett, vagy modern keresztény szokás az adventi koszorú?

Figyelt kérdés

Amerikai oldalakon több helyen olvastam, hogy ez igazából teljes mértékben a germán és skandináv pogányok szokása volt, amit így emelt át a kereszténység. Azt is írták, hogy már rettenetesen régóta jelen van a katolikus hagyományban, és már a középkorban is díszítették ezzel a katolikusok a templomaikat. Alig találtam amerikai forrást, ami egyáltalán megemlítené Wichernt, legtöbbször a katolikusokhoz kötik.


[link]


Ezzel ellentétben európai oldalakon mindenhol ennek a szöges ellentétét, sőt, akár cáfolatát olvastam: a keresztények, azon belül is a protestáns evangélikusok által kitalált, modern, új keletű szokás. Német és skandináv oldalakon egyáltalán nem említettek ilyen pogány hagyományt vagy szokást. A skandináv oldalak egységesen azt állítják, hogy a 20. század elején érkezett Németországból. Mindenhol egyértelműen azt írják, hogy a 19. század elején Johann Hinrich Wichern evangélikus lelkész, teológus, pedagógus, tanár találta fel, ő készítette az elsőt. Előtte ilyen szokás egyáltalán nem volt. Olyannyira nem volt, hogy a katolikusok és a más területeken élő németek is csak a 20. század elején vették át a szokást. Először kizárólag a protestánsok, lutheránusok csinálták, először kizárólag Hamburgban, és környékén, majd egész Észak-Németországban, végül terjedt el mindenhova máshova is. Ezenkívül a germán pogányoknak nem is nagyon voltak gyertyáik, pláne nem helyezték őket koszorúra, mivel a Római Bir. területén volt elterjedt először a gyertya, később a keresztények terjesztették el a germánok között, az örökzöld védőkoszorúikat pedig a tető gerincére, vagy a kéménybe akasztották, ugyanakkor ezek nem fenyőkoszorúk voltak, szalagokkal, hanem volt rajtuk szinte minden ami zöld (például a különösen mágikus erővel bíró fagyöngy, vagy épp a szintén mágikusnak hitt magyal, de tiszafa stb. is emellett). A magyar oldalak is egytől egyig ezt írják. Több magyar néprajzkutató írásában is olvastam, hogy hajlamosak vagyunk nagyon régi, szinte ősi hagyománynak gondolni, annak ellenére, hogy ez egy újkori keresztény szimbólum, ami ráadásul még később érkezett Magyarországra, és még a nagyszüleink mindennapjainak sem volt ennyire a része. Sőt, az európai katolikus, ortodox, valamint anglikán oldalak is protestáns, átvett szokásként hivatkoznak rá. A Magyar Katolikus Lexikon is Wichernhez köti a feltalálását, és a protestánsoktól átvett, keresztény szokásként írja le.


Akkor most melyik az igaz?


Most akkor melyik az igaz?



2022. dec. 8. 16:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Német oldalakon azt is írták, hogy ez kifejezetten egy keresztény szokás, ami az újkorban keletkezett.
2022. dec. 8. 16:07
 2/9 A kérdező kommentje:

????????


Válaszoljon már valaki!

2022. dec. 8. 21:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értek a kultúrtörténelemhez, úgyhogy nem tudom, honnan ered. Amire használjuk, arra viszont teljesen rendben van.
2022. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=fETP8j_VVvg

[link]


Kvázi mindenhol azt írják, hogy új, evangélikus találmány. Az amcsik közül mégis a katolikusokhoz társítják, és pogány eredetűnek tartják. Miért?

2022. dec. 8. 22:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nincs most se időm, se kedvem elolvasni ezt a sok linket. De nem mindegy, hogy honnan ered? A kés is pogány eredetű, de attól még latolikuséknál is jó lesz megkenni egy vajaskenyeret. :)
2022. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én az európai történelemírókban jobban bízok, mint az amerikaiakban.

Amúgy én is úgy tanultam, hogy evangélikus, német találmány eredetileg, később a katolikusok módosítják, így lesz 4 gyertya, 3 lila és egy rózsaszín.

2022. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!


Sajnos, mint szinte minden, ez is pogány eredetű, ahogy a karácsonykor a fenyőfa állítás!

A keresztény vallás, római, pogány eredetű.I.Konstantin hozta létre, mivel ő is egy pogány, napisten imádó vallású volt.Semmi möze nincs a Megváltóhoz a kereszténységnek, csak a Bibliát használják arra, hogy igaznak látszódjon a keresztény vallás.


Amikor ezt létrehozta, akkor üldözte azokat a zsidókat és azokat a pogány nemzetekből Megvaltót követő embereket, akik nem voltak hajlandóak átvenni az általa létrehozott keresztény tanokat.Ellehetetlenítette az életüket, rosszabb esetben megölette őket. Tehát, minden ami keresztény hagyomány, az mind pogány eredetű!Sehol sem olvasni sem karácsonyról, sem pedig advent ünnepről a Bibliában.A karácsony, az a napisten születésének és halálának az ünnepe.Szemiramisz, Tammúz, Istár, stb. elnevezésű mondvacsinált istenek ünnepe.

2022. dec. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#7

Hogy hozhatta létre Konstantin, ha már sokkal születése előtt is írnak róla különböző források? Vagy hitvitákban mit számít a történelem meghamisítása és bármit lehet mondani?


A karácsony most a napistened születésének, vagy halálának az ünnepe? Találd már ki, mert egyszerre a kettő nehezen lehet. :D

2022. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Konstantin hozta létre, ő vezette be ezt a vallást.Semmi köze nincs a Megváltó általi tanokhoz. Nekem nem a napistenem, nem vagyok pogány vallású. Mivel a december 21 a téli napforduló, ami a pogány napimádó vallásban a napisten halála, egyben a születése is.Nem én találom ki, ez így van. Nézz utána.De alényeg, hogy a kereszténység nem az igaz Istentől való.Konstantin hazudott, amikor azt állította, hogy kereszttel álmodott és ha ezt a jelképet viseli, akkor nyerni fog. Ezzel elhitette, hogy az igaz Istentől való volt ez a látás. De ő csak felhasználta azt az eseményt ami a Megváltó bemerítésénél volt, hogy rá szállt az Isten igazsága, és szózat hallatszott, ami azt mondta, hogy Ez az én szeretett fiam, őt hallgassátok. Erre a mintára találta ki Konstantin az álmát.
2022. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!