Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves katolikusok! Mi...

Kedves katolikusok! Mi milyen a véleményetek azokról az ismerőseitekről akik ateisták vagy akiket katolikusnak ismertetek meg de ateisták lettek? Az ateizmusuk hogyan befolyásolja a kapcsolatotokat?

Figyelt kérdés

Ha beszélgettek vallási kérdésekről akkor milyen gyakran,mit,és milyen hangnemben?

(Első kérdésem,szóval előre is bocsánatot kérek ha rosszat és vagy rosszul kérdezek)



2022. szept. 17. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
Én az ateista barátaimmal annyiszor beszélek vallási témáról, ahányszor lehet. Nekem fontos a megtérésük. Akit szeretsz a javát akarod, és így van ez ebben az esetben is. Mindent megteszek a magam erejéből, hogy jobb belátásra bírjam őket, hogy ők is megtalálják Istent és ne vesszenek el.
2022. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
1es, mindegy, mekkora jóindulattal akarod, úgy sem tudod meggyőzni őket, kérlek hagyd abba ezt az erőszakos csak azért is térítést. Ha bármennyire is vevők lennének rá, már sikerült volna...
2022. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem befolyásolja, amíg nem próbál engem is győzködni saját téves nézetéről.
2022. szept. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Még nem beszélgettünk erről. Nagyon fel sem merült a vallás eddig mint téma. Ő hisz abban amiben, én is és a többiek is. A baráti társaság nagy részéről nem is tudom hogy miben hisz.
2022. szept. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Prókátor ***** válasza:
17%
Kevés igazán ateista ismerősöm volt/van. Általában csak veszekedni tudtak mindig is, érveik nem szoktak lenni, az érveket pedig sosem veszik figyelembe. Főleg az idősebb, kommunizmusban szocializálódottakra érvényes ez. Bemagolt ostobaságokat szajkóznak csak, és fel sem fogják, hogy egyik "érvükkel" csapják agyon a másikat. Csak szánni tudom őket.
2022. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Egy nyíltan ateista ismerősöm van. Ő szokott időnként viccelődni vallási témában, én olyankor próbálok ezen finomítani, vagy csak magamban elmondok egy rövid imát érte. Egyébként jóban vagyunk, más dolgokban egyetértünk.

Többi ismerősömtől nem is tudom, hogy amúgy ateisták-e vagy valamennyire hisznek-e Istenben.

2022. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
#2 ki mondta, hogy erőszakosan térítem őket. Beszélek velük róla. Nem értem mire volt ez a nagy lepontozás. Ti nem pont ugyanígy érveltek a vallásom ellen? Ti megtehetitek, én nem. Másik meg ahogy le is írtam, nem azért csinálom hogy eggyel több katolikust tudjunk nyilván tartani, hanem hogy ne jusson pokolra.
2022. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Az az erőszakos benne, hogy minden áron próbálod őket téríteni, mert azt hiszed, hogy azzal jót teszel nekik. Nem írtál konkrét időt, az tény.



"Kevés igazán ateista ismerősöm volt/van. Általában csak veszekedni tudtak mindig is, érveik nem szoktak lenni, az érveket pedig sosem veszik figyelembe."



A hívők ugyan ezt csinálják, pedig én nagyon kíváncsi voltam pár dologra, hogy mégis miért lenne igaz...

2022. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

5# hmmm a ti érveltek aztán érvek felsoroljam?


Isten útjai kifűrkészhetetlenek


A bibliába ez meg ez van írva


A semmiből nem robbanhatott ki minden


Ti nem érthetitek


Na ezek aztán érvek

2022. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
9-es, ezek az érvek általában a szektásoknál szoktak meglenni. Azért a katolikus teológia ennél "picit" összetettebb.
2022. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!