Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lilith milyen lény, melyik...

Lilith milyen lény, melyik kultúrában vagy vallásban írnak róla és ő tkp milyen "faj"-hoz tartozik, istenség, arkangyal, angyal vagy mi?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a sok Lilithes kérdés?
2022. dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én nem láttam azokat.
2022. dec. 21. 23:55
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Ember, de démon lett mert nem jött be neki Ádám. Isten bedurcizott úgyhogy elküldte oda ahol rossz neki. Ádámnak állt a dákója, feketére festette a haját és a körmeit. Isten ekkor látta, hogy Ádika szomorú. Megkérdezte mi a baja, ő meg mondta, hogy apám kéne egy asszony. Ekkor teremtette meg a szakállas Évát. Éva tetszett a nyomi Ádinak mert szolgalelkű volt úgyhogy fsza lett minden. Viszont később csak Misike meg Gabika maradt apuval. Apu végül mindenkit kibszott az édenkertből mert nem úgy pattogtak ahogyan ő fütyült. Lilith azóta boldog mert megszabadult a zsarnok bolond apjától.
2022. dec. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aham...
2022. dec. 22. 00:25
 5/7 fersk ***** válasza:
100%

1-es:

A kérdező valószínűleg sok Diablo IV trailert nézett. :-)

2022. dec. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Életemben nem láttam olyat.
2022. dec. 22. 03:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Eredetileg a pusztai éjszakai "démonok" gyűjtőneve volt a zsidó ősvallásban, ahogyan eddig tudom, aztán a Talmudban végül egy nőnemű kísértő lénnyé lett, ha minden igaz. Esetleg néhány rabbi még segíthet mi az igazság ezzel kapcsolatban. Szóval nem annyira egyszerű a dolog, hogy simán csak Éva vetélytársa volt.
2022. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!