Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért volt fontos az egyiptomi...

Miért volt fontos az egyiptomi kivonuláskor, hogy megkenjék a bárány vérével a zsidó házakat?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy az Örökkévaló angyala tudja, hogy ott zsidók élnek, de miért volt erre szükség? Miért nem tudta ezt eleve az Örökkévaló? Illetve miért kellett ehhez angyal, miért nem tudta ezt egyedül megtenni az Isten?

2022. dec. 22. 20:23
 1/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
64%

Az angyalok isten eszközei ilyen téren.

Olyan mint ha villámmal büntetne valakit.

Csak közvetetten.


A másik kérdésedre nem tudom a választ, azt rá bizom a többiekre.

2022. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Példát akart statuálni az Isten, hogy létezik. Így láthatta a Fáraó, hogy az ő kapujaik nem voltak bárány vérével megkenve és ezért halódtak meg első szülötteik. Olyan az Isten, hogy azt akarja mindenki tudja hogy VAN és MINDIG LESZ. Ha látatlanba elintézi a kölköket, akkor nem tudta volna egyiptom, hogy Isten tette, hanem valami betegség lett volna például.
2022. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Véresen mókásabb volt...
2022. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Szeretem annak is volt jelentősége, hogy azzal, hogy a zsidók bárányvérrel jelölték meg a házaikat, maguk tettek hitet és vallást Isten mellett, egyfajta nyilatkozatként, hogy Isten népéhez tartoznak.

Nem utolsó sorban lehet előre utalás az új szövetségre, ahogy az Isten Bárányának (Agnus Dei) vére mossa tisztára a bűnös embert.

2022. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Az Ábrahám vs Izsák történet is érthetetlen és bizarr, meg a bárányvérrel kenés is. Csak úgy nyernek értelmet, hogy szimbolikusan előre utaltak Jézusra.
2022. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13%
... nem tudom, a kérdezőnek feltűnt e, de Jézus pászkakor halt meg, ami nem véletlen egybeesés.
2022. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Ezt igazán akkor érthetjük meg, ha értjük azt, hogyan tekint Isten a vérre. Ha ezt értjük, akkor azt is megértjük, miért adott bizonyos esetekben, helyzetekben utasitást a vérre vonatkozóan.

A Biblia szavai szerint a lélek a vérben van, a vér ugyanis igen szorosan összefügg az életfolyamatokkal. Isten Szava kijelenti: „Mert a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek, hogy engesztelést szerezzen a lelketekért, mert a vér szerez engesztelést a benne levő lélek által” 3Mózes 17:11. Hasonló okból, de még közvetlenebb kapcsolatba hozva a kettőt, ezt is írja: „mindenféle test lelke az ő vére” 3Mó 17:14. Nyilvánvaló, hogy Isten Szava egyaránt szentnek tekinti az életet és a vért.

Az első pászka idején Egyiptomban az izraelita otthonok szemöldökfáira és ajtófélfáira hintett vér megoltalmazta a bent lévő elsőszülötteket, így azok nem haltak meg Isten angyalának a keze által 2Mó 12:7, 22, 23; 1Korintusz 5:7. A törvényszövetséget, amely előrevetítette a bűneltörlést, állatok vérével érvényesítették 2Mó 24:5–8.

2022. dec. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"iért volt fontos az egyiptomi kivonuláskor, hogy megkenjék a bárány vérével a zsidó házakat?"

1 Drakula_VAGY_Ahmed: "Az angyalok isten eszközei ilyen téren."90

7 KZitus: ... "így azok nem haltak meg Isten angyalának a keze által"

Mindenesetre pészachi, pontosabban széderesti hagadában (a kivonulás történetének elbeszélése) a megfelelõ részlet:

„És kivezetett bennünket az Örökkévaló Egyiptomból.” Nem angyalokkal, nem szeráfokkal, nem is küldöncökkel vezettetett ki bennünket, hanem maga a Szent, áldott legyen, saját személyében tette ezt, mint írva van: „És azon az éjszakán átvonulok Egyiptom országán, megölöm Egyiptom minden elsőszülöttét, embert és jószágot egyaránt, és ítéletet tartok Egyiptom valamennyi bálványistene fölött. Mert Én vagyok az Örökkévaló” (2Mózes 12:12.).

„Átvonulok Egyiptom országán”, Én és nem valamelyik angyal. „...megölöm Egyiptom minden elsőszülöttét”, Én és nem valamelyik széráf.

„...és ítéletet tartok Egyiptom valamennyi bálványistene fölött”, Én és nem valami küldönc. „...Én vagyok az Örökkévaló”, Én és senki más

2022. dec. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!