Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik a Bibliából idéznek,...

Akik a Bibliából idéznek, azok ők maguk is kikeresik vagy kívülről ismerik a teljes könyvet és saját kútfőből írják?

Figyelt kérdés

2022. dec. 26. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon kevesen tudják kívülről az egész Bibliát, és közülük még kevesebben szokták idézni. Sokkal jellemzőbb, hogy sok témában, sok élethelyzetre illő passzusokat tudnak kívülről és azt idézik. Vagy tudnak egy alkalmas történetet a Bibliából, és kikeresik, majd idézik.

Nem véletlenül készülnek a papok és lelkészek a misére/istentiszteletre.

2022. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak Igék, amiket tudok fejből, van olyan is, aminek utána kell nézzek, mert nem jut eszembe pontosan, változó.
2022. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van nyolc-tíz, aminek a lényegét tudom fejből. (Evangéliumi igehelyek többnyire)

Ezek közül néhányat majdnem pontosan szó szerint.

Viszont a helyüket fejezetre pontosan tudom. A sorszámot idővel elfelejtem. Mostanában nem olyan gyakran kerülök idézgetős helyzetbe. Szóval ilyenkor mielőtt idézném kikeresem a pontos helyet, més megnézem a ponots fogalmazást.

2022. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!