Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyhogy nem az a három...

Hogyhogy nem az a három legnagyobb zsidó ünnep, ami zarándokünnep?

Figyelt kérdés
Pészah, Sávuót, Szukkót a három zarándokünnep, ezzel szemben a három legnagyobb Jom kippur, Shabbat és Rós hásáná.

2022. dec. 30. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"a három legnagyobb Jom kippur, Shabbat és Rós hásáná."

Nem jó a sorrend: legnagyobb ünnep a Shabbat (Szombat) "mert hat nap alatt teremtette az Örökkévaló a Világot és a hetedik napon megpihent és MEGSZENTELTE azt." A Shabbat a Világ teremtésének emléknapja is. Világos, hogy ez a legnagyobb, hisz a teremtés nélkül semmi sem lenne, mi sem.

A második Rós hásáná, ez Ádám, vagyis az ember tere3mtésének évfordulója, emléknapja. Így talán nincs szükség további magyarázatra.

Yom Kippur (az Engesztlõ Nap) csak ezek után következik, hisz ahhoz, hogy engesztelést kaphassunk, elõbb létznünk kellett.

A Tórai ünnepek (zarándokünnepek) csak ezek után következnek, mivel naz elsõ kettõ, bár zsidó ünnep, de voltaképp az egész emberiségre vonatkozik, míg a zarándokünnepek csak Izraelre.

2022. dec. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jom kippur a szombatok szombatja, tehát a legnagyobb zsidó ünnep. Ez böjtnap, de akkor is mehtartják, ha szombatra esik. Más ünnep nem írja felül a shabbatot, így az a második legnagyobb. A harmadik pedig rós hásáná...
2022. dec. 31. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, mi Yom Kippur. De azt is tudom, hogy a helyes sorrendet írtam. Legalább is a rabbik így tanítják. Külön el szokták mondani, hogy sokan tévesen azt hiszik, hogy Yom Kippur a legnagyobb.

Talán ebbõl adódik, hogy akinek köze van a zsidósághoz, az Yom Kippurkor elmegy valamelyik zsinagógába (vagy eléje - meg lehet nézzni pl a Dohány elõtt a Herzl téren).

Ettõl függetlenül a helyes sorrend amit írtam. Kérdezd rabbitól!

2022. dec. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!