Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúiról ismertek...

Jehova tanúiról ismertek filmeket ? (Olyan filmre gondolok,ami az életüket mutatja be.)

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 15:10
 1/8 SIDLER22 ***** válasza:
48%
Ha az Ő filmjeiken kívüli, "világi" filmekre gondolsz akkor az egyik legnépszerűbb "A hit fogságában" film.
2023. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló köszönöm szépen,ilyen filmre gondoltam.Meg találtam a neten,bele is néztem. Ha valaki ismer ehez hasonlót írja le itt,vagy üzenetben.
2023. jan. 2. 16:09
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló megnéztem a filmet,és kiértékeltem.

A filmben mindkét fél hibázott.

A legelső hiba az volt,hogy a 17éves Sarát a barátnője elhívta egy buliba ahol berúgott,és hányt.

Második hiba nem a barátnője kísérte haza,hanem egy "világi" srác,aki 23éves volt.

Harmadik hiba,hogy nem közölte a lány a fiúval,már a legelején,hogy Jehova tanúja.Jó film,és én (még) nem vagyok,Jehova tanúja,de a szabályaikat ismerem.Ja,és pont a barátnője árulkodott róla a véneknek,pont az a barátnő aki a buliba elhívta.Ha nem hívta volna el a buliba,és a lány várt volna még,és egy Jehova tanujával kezd el járni,akkor boldogabb élete lett vola.Olyan 50-50%-os film,de úgy érzem,hogy szándékosan Jehova tanúja ellenesnek,csinálták a filmet.Plusz többször is hazudtak a véneknek,több új esélyt is kapott a lány.Ettől függetlenül.Köszönöm szépen a filmet.A jw.org oldalon van az Igazi szerelem film az is jó.

2023. jan. 3. 16:17
 4/8 A kérdező kommentje:

El írtam,MI AZ IGAZI SZERELEM ? ,a film címe.


[link]

2023. jan. 3. 16:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat,a Jehova tanúi azt szeretnék,hogy erkölcsösebb,normálisabb életet éljenek az emberek.Lényegében szakadjanak ki ebből a szennyes,erkölcstelen mocskos világból.Csak az emberek többsége,szereti a romlást a mocskot.A híradók 80%-a negatív híreket ad.A fiatalok egymást bele viszik a rosszba.Az agyon tetovált,bőrkabátos,bmv-s jellemtelen,csaló,hazug,ügyeskedő kábítószer diler,meg adó csaló,fiktív pénz mosós emberekre,vállalkozókra buknak a lányok."mert van pénze,mindene" de milyen áron.Amúgy ma Jelentkeztem Biblia tanulmányozásra.Pedig láttam,mindkét filmet.Én szeretem,ha rendszer van az életemben,ezt lehet,azt nem.Miért,mert később a javamra válik.Össze nem jönnék,egy két gyerekes nővel,akinek mindkét gyerekének más az apja,és lefeküdt fűvel fával.
2023. jan. 3. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem érdekes, hogy szidod a híradókat, hogy negatív híreket adnak, aztán te is elkezdesz mindeféle elmarasztaló, negatív véleményt, azaz negatív híreket mondani a "világról". Javaslom elolvasásra neked a Rómaikahoz írt levelet, különösen a 2-3 fejezetét, és kívülről megtanulásra a Rómaikahoz írt levélből az alábbi mondatot (Róm 3:9a): "Hogyan van tehát? Különbek vagyunk? Egyáltalán nem!" A "Különbek vagyunk?" arra vonatkozik, hogy a keresztények különbek-e, mint a nem keresztények. A Biblia szerint nem különbek. Te különbnek gondolod magad. Akkor kinek higgyünk, neked vagy a Bibliának?

üdv, a javuló Stefán

2023. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SIDLER22 ***** válasza:
12%

Kedves kérdező az 1-es válaszoló vagyok.

Az első kommentedre nem reagálnék sokat csak annyit, hogy amúgy nem voltam rá kíváncsi.

A második része már érdekesebb. Te is ugyanúgy látod a világod mint Ők. Hogy micsoda erkölcstelen mocskos a világ. Hát nem egészen. Te ezt látod mert olyan helyzetekkel veszed magad körbe ahol ez megy. Én például hiradót sem nézek. Nem is nézek egyáltalán TV-t.

Az meg elég szomorú, hogy neked egy külön vallás kell ahhoz, hogy rendszer legyen az életedben mert nem tudod magad a saját szabályaidhoz tartóztatni.

2023. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ahhoz hogy normális, becsületes ember legyél nem kell Jehova tanújának lenned. Az erkölcs nem valláshoz kötött.
2023. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!