Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsoltárok könyvét hogyan...

A zsoltárok könyvét hogyan kell "használni" mi értelme mikor kell olvasgatni?

Figyelt kérdés
Üdv nemrég kezdtem Bibliát olvasni ez a része tetszik a legjobban, naponta olvasom, . De nem értem mi az értelme és hogyan használjam. (pl Jézus beszédeinél az ÚSZ-ben teljesen értem a lényeget ) köszi a válaszokat!
2023. jan. 4. 18:02
1 2 3
 11/21 NTBS ***** válasza:
Végigolvasni többször. És használod belőle ami számodra hasznos.
2023. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
utolsó kettő köszi
2023. jan. 10. 17:42
 13/21 anonim ***** válasza:

A Zsoltarok az okori zsidok imakonyve, amelyeket a keresztenyek is hasznalnak.

Olvashatod oket sorban, vagy ossze-vissza, es ha imadsagkent olvasod, akkor a Biblia szavaival imadkozhatsz.

Kulonbozo elethelyzetekben, pl. hálaadás, Isten segitsegeert, vedelmezesert konyorges, ha egyedul vagy, ha beteg vagy, ha kimerultel lelkileg, ha kinevetnek az emberek, ha a halaltol felsz, altalaban talalsz egy-egy zsoltart ra, es egy kivetelevel mind opimistan vegzodik.

Vannak hiresebb, pl. elalvas elotti zsoltarok, a 91-es, 4-es, híres még a 23-as, a 139-es.

Sok felekezetben megzenesitik a zsoltarokat, tehat enekelni is lehet. Vagy ha katolikus / anglikan vagy, akkor az imaorak liturgiajanak a kozpontjaban is zsoltarolvasas all. Valahol benne van az Ujszovetsegben, hogy "olvassatok egymasnak zsoltarokat", es ez lett tulajdonkeppen az imaorak liturgiaja (zsolozsma).

Ha zsolozsmazni akarsz, akkor itt van pl. egy esti, itt a 27.zsoltar van:

[link]

de nem kell, ez egy kicsit mar komolyabb mufaj

olvasd oket siman, imadsagkeppen is

2023. jan. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
vagyis ha rakattintasz, ott kijelolheted, hogy "esti dicseret" vagy "befejezo imaora" (az a kozvetlen lefekves elotti), es eleg, ha a megjeleno zsoltart keresed meg, es azt olvasod vagy imadkozod el
2023. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
13 köszi én csak olvasgatni szoktam, sokszor megnyugtat,
2023. jan. 11. 10:19
 16/21 A kérdező kommentje:
A link et is köszi, jót tettél fel tetszik.
2023. jan. 11. 10:20
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Zsoltárok könyve sokat segít olyan helyzetben mikor az ember maga alatt van, csalódott, megbántották vagy hasonló. Dávid király szavait is olvahassuk benne mikor a fia és a legjobb bízalmasa hátat fordított neki. Szavai nagyon értékesek, szívhez szólók.
2023. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
szép gondolat köszi
2023. jan. 11. 12:54
 19/21 anonim ***** válasza:

15: engem is megnyugtat, és hálássá tesz, békes lelkiállapotban tudok lefekudni igy, megelégedetten.

Ma a 16. zsoltart olvastam és nagyon jól jott. Annyi igéret, vigasztalás és orom van benne.

Ugyhogy nyugodtan olvasgasd ossze-vissza, egyes versszakok mar onmagukban is elegek. Amelyik eppen jolesik.

(13-14. válaszoló vagyok)


+ ha angolul tudsz valamennyire, angolul fel vannak veve a zsoltarok, pl. David Suchet brit szinesz felolvassa, o anglikan vallasu

16. zsoltar 24.26-kor, Suchet https://www.youtube.com/watch?v=17CU60yLnLE&t=1553s&ab_chann..

vagy egy kanadai relaxacios noi terapeuta, szep zenet is lehet mogotte hallgatni hatterzenenek, o egy nagyon kicsit beszel is rola es relaxacioval ellazit elotte, hogy nyugodt lelkiallapotban hallgasd

https://www.youtube.com/watch?v=Nlq4UT3ZB9M&t=234s&ab_channe..

itt a 14, 15, 16-ot egymas utan olvassa es kicsit beszel rola

gyakorolhatod az angolt is, ha a magyar is nyitva van kozben

, ha gondolod. Nagyon szeretem a zsoltarokat en is.

Van olyan kicsi puhafedelu Bibliam, ami az Ujszovetseg + ZSoltarok, valami 990 Ft volt, es mar kicsit salata, de nem baj.

Remelem, segitettem.

2023. jan. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

19 köszi, az angollal még sokra nem megyek, :)


én itt szoktam [link] olvasni , fel is olvassa a hangszóró ikonnal. (rendes ember, hangsúlyozva stb tehát nem gép, engem megnyugtat. Az oldalon természetesen megvan az egész Biblia.

2023. jan. 12. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!