Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nisargadatta Maharaj tanításán...

Nisargadatta Maharaj tanításának mi az értelme,ha kimondja hogy a halál után automatikus nirvana van?Mennyire elfogadott mester?

Figyelt kérdés
Szinte minden könyvét elolvastam és mindegyikben ezt mondja,hogy a "filmvetítés végén minden ugyanaz marad mint az elején" meg "az leszel halálod után mint 100 évvel ezelőtt" meg a test pusztulása után a tudat a tiszta tudatba áramlik,és ezt nem magára vonatkozólag mondta hanem mindenkinek ezt mondta,de ha ez igaz akkor mi értelme a tanításának?Tulajdonképpen a tanítása azt mondja ki,hogy addig amíg meg nem halunk,a halál után bekövetkező állapotunkat elővételezhetjük,és ezáltal megszűntethető a szenvedés addig amíg élünk,elveti a túlvilág elképzelését is,automatikus vijnana állapotot hirdet,Papaji is hasonlóakat mond de nem ennyire nyíltan.Mi a véleményetek róla?

#advaita védánta #Nisargadatta maharaj #Iam that #Én az vagyok
2022. nov. 22. 22:21
 1/1 Danis Renáta válasza:
Szia! Maharaj a végsőről beszél mindvégig amik mindannyian vagyunk, ahonnan minden megnyilvánulás születik de Ő maga nem megnyilvánult. Vagyis csak paradoxonban lehet róla beszélni, mert nem meg nyilvánult, de minden megnyilvánulásában benne van. Nem tud nem benne lenni. Viszont az emberi lét, a fizikai forma után még lehet számtalan nem fizikai megnyilvánulás is,(pl.szellemi létformák) de az is cmegnyilvánulás.Nem összetévesztendő a Végsővel, nevezhető Nirvánának is.
2023. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!