Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség és hasonlóság...

Mi a különbség és hasonlóság a görög katolikus és az ortodox templomok között?

Figyelt kérdés

2023. jan. 7. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs különbség. Már ha hagyományos g. kat. templom.


Esetleg lehet benne az ortodoxok által nem kanonizált szent ikonja, katolikus ünnep ikonja.

2023. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szimku Kevin válasza:

Mivel én görögkatolikus vagyok és valamennyire már láttam ortodox templomot képeken hasonlóságok: papi öltözet ez a püspökök öltözetére is jellemző, ikonosztáz vagy ikonosztázion ugye a képfal ami a szentélyt és a főhajót elkülöníti egymással, tömjénezés (ez mondjuk a római katolikusoknál is van de ők azt hiszem ritkábban tömjéneznek mint pl. egy ortodox vagy görögkatolikus szent liturgián, maga a szertartások menete, szentképek is (mondjuk ebbe a görögkatolikusok valamikor tesznek nyugati katolikus elemeket is amiket az ortodoxok is tesznek de nem használják pl. szószék), maga a templom felépítése,

különbségek: a nyelv mivel magyar vagyok görögkatolikus ugye a nevéből adódóan sok ember hiszi hogy ezeken a szertartásokon görögül énekelünk vagy görögül beszél a pap is ez ugye nem igaz magyarul megy minden része a szertartásnak de mondjuk húsvétkor szoktak azért énekelni görögül pl. Christos Anesti (Krisztus feltámadt), az ortodoxoknál országtól függ milyen nyelven folyik a szertartás pl. orosz,ukrán,belarusz,szerb,bolgár,észak-macedón egyházaknál azt hiszem van valami egyházi szláv nyelv, román egyháznál románul, görög egyháznál görögül, kopt egyházaknál általában arámi vagy arab. Pápa: a görögkatolikus egyház elismeri a pápát fő egyházi vezetőnek (Ferenc Pápa), az ortodoxok nem, náluk a legnagyobb szerepet a konstantinápolyi ökumenikus pátriárka tölt be (I.Bartolomeiosz)


nagyjából ennyi ha tudtok még hasonlóságot vagy különbséget írjatok :)

2023. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!