Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan keresztény...

Létezik olyan keresztény katolikus közösség ami egy felnőttet szép lassan, gyengéden, támogatva, inkább tanítva, mint kigúnyolva vezet rá Jézus Krisztus követésére?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Létezik, de nem katolikus.
2023. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Bármelyik pap ilyen és az ottani közösség. Esetleg ha provokálod őket, akkor én sem tudom hogyan fognak reagálni. De alapból jó egy katolikus közösség. Nagyon rendesek. Soha nem kapsz tőlük bántást, mint egyébként a világi emberektől, akik mindig szívatnak, még a barátok is.
2023. jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még egyik katolikus közösségben se tapasztaltam, hogy gúnyolódtak volna az istenkeresőkön. De ismerek evangélikusokat, reformátusokat, ott se szoktak ilyen gúnyolódást.
2023. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

Akik meg akarnak térni, azokat általában támogatják.

A gúny azoknak jár, akik nem akarnak megtérni, vagy ebben nem elég buzgók, vagy túl sokat gondolkodnak.

2023. jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Elnézést a szóhasználatom miatt, nem állt szándékomban senkit megbántani, provokálni.

Utolsó emlékeim gyermekkorom ködös hittanóráiról és nagyszüleim hitneveléséből származik ahol bizonyos feltett kérdéseimre meglehetős gúnnyal válaszoltak. Ez az oka, hogy többnyire félelemmel, attól tartva, hogy kigúnyolnak fordulok ezen ismeretek és okítói felé.

2023. jan. 9. 19:48
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ezért írtam, hogy bizonyos kérdésektől tartózkodnod kell. Nem szabad túl sokat gondolkodni.

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy egy-egy kérdést feltehetsz, de a válaszra visszakérdezni már... hát, kétesélyes.

Harmadszorra visszakérdezni pedig kifejezetten tilos, bármire.

2023. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez olyan, mintha meleg közösségben elkezded ecsetelni, hogy mi a jó a férfi seeggbe turkálászásnak. Biztos, hogy ott is elkezdenek gúnyolódni rajtad 100%
2023. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6: Épp ezért keresek olyat, mint írtam "szép lassan, gyengéden, támogatva, inkább tanítva" vezetnek rá. Okulva a múltbeli negatív élményeken valószínű, hogy kérdéseimet megtartom magamnak.


7: Nem értem a példát, nem forgok hasonló körökben.

2023. jan. 9. 20:23
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
8-as egy gyorsult világban, hogy lehet valamit "szép lassan, támogatva" csinálni? Voltál már LIDL-ben vagy ALDI-ban? Ott sem látsz lassú embert, vagy a "kérdezze meg kezelőorvosát ..." amit a TV-ben elhadarnak, az sem lassú ;))
2023. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem hiszem, hogy a nagyszülők gúnyolódnának az unokákon, lehet ilyenkor az unoka kicsit túl érzékeny, vagy vált azzá és gondol vissza az eseményre így.

De nyilván egy felnőtt kérdéseihez már másként állnak hozzá, mert amíg egy fiatal kis unoka sok mindent még képtelen felfogni, megérteni, addig egy felnőtt befogadóképessége már jóval nagyobb.

2023. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!