Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek azok a Bibliai igeszaka...

Melyek azok a Bibliai igeszakaszok, amiket érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
vagy legalábbis minden nap elolvasni, mint pl a 23. zsoltár, 8 boldogmondás, miatyánk, a léleknek gyümölcse

2023. jan. 10. 00:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Lukács 9:23-24 Jézus követése

Galaták 5:19-21 a test cselekedetei

Máté 7:13-14 szoros kapu

2023. jan. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A Jelenések, 12-től kedve, ez a jelen állapot, ez történik a világban most.
2023. jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
még
2023. jan. 11. 00:11
 4/17 anonim ***** válasza:
2Móz 20:9; 12-14; 23:1-9;3Móz 19:18; Prédikátor 1:9; Példabeszédek könyve 25:21
2023. jan. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

János 3:16

Máté 6:33

2023. jan. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Leviták 20,13
2023. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
jkl.
2023. máj. 12. 01:11
 8/17 anonim ***** válasza:

Néhány azon versek közül, amelyeket a magam részéről fontosnak tartok mindennap felidézni.


Ésaiás 41:10,13 Ne félj, mert én veled vagyok; ne csüggedj, mert én vagyok Istened; megerősítelek, sőt megsegítlek, és igazságom jobbjával támogatlak.Mivel én vagyok Urad, Istened, a ki jobbkezedet fogom, és a ki ezt mondom néked: Ne félj, én megsegítelek!


Ézsaiás 1:18 No jertek, törvénykezzünk, azt mondja az Úr! ha bűneitek skárlátpirosak, hófehérek lesznek, és ha vérszínűek, mint a karmazsin, olyanok lesznek, mint a gyapjú.


Galata 5:22 De a Szellemnek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.


Máté 24:24 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.


Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentszellemnek nevében


Jelenések 21:4 És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.


2Timóteus 3:1-4 Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be. Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői.Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői.


Máté 24:3,6-8 Mikor pedig az olajfák hegyén ül vala, hozzá menének a tanítványok magukban mondván: Mondd meg nékünk... micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a világ végének? Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég.Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lésznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé.Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete.


Zsoltárok 37:11 A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben.


1 Korintusz 13: 1-8 Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, de szeretet nincs bennem, olyan lettem, mint egy kongó rézdarab vagy egy csattogó cintányér. És ha megkaptam a prófétálás ajándékát, értem az összes szent titkot, csoda útján ismeretet kaptam, és olyan hitem van, hogy hegyeket tudok elmozdítani, de szeretet nincs bennem, semmi vagyok. És ha mindenemet odaadom, hogy mások ehessenek, és ha kész vagyok feláldozni az életemet, hogy dicsekedhessek, de szeretet nincs bennem, semmi, de semmi hasznom nincs. A szeretet türelmes és kedves. A szeretet nem féltékeny, nem dicsekszik, nem fuvalkodik fel, nem viselkedik illetlenül, nem keresi a maga érdekeit, nem válik ingerültté. Nem tartja számon a sérelmet. Nem az igazságtalanságnak, hanem az igazságnak örül. Mindent elvisel, mindent elhisz, mindent remél, mindent kitartóan tűr. A szeretet soha nem múlik el.

2023. máj. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mt.4,4. Ő pedig felelvén, monda: Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden ígével, a mely Istennek szájából származik.

Lk.4,4. Jézus pedig felele néki, mondván: Meg van írva, hogy nemcsak kenyérrel él az ember, hanem az Istennek minden ígéjével.

2023. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Elkészült a gyűjtemény, véleményezzétek milyen lett, jobb lehetne-e a sorrend, fordításváltozatok. Több, mint 40 db.
2023. máj. 25. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!