Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a jehova...

Mi a véleményetek a jehova tanuiról? Érdemes a közösségükhöz csatlakozni? Mit hírdetnek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 16:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%
Van honlapjuk, ott meg tudod nézni, mit hirdetnek. Szerintem nem érdemes, de gondolom nem egy random idegen véleménye alapján dönt az ember ilyen kérdésekben.
2023. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 qkker1 ***** válasza:
85%
Egy álkeresztény szekta, nagy ívben kerülendő!
2023. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
75%

Amiben eltérnek a többi keresztény felekezettől:


-Hogy Jézus valójában Mihály arkangyal volt. (A többi keresztény felekezet szerint Isten fia.)

-Hogy Jézus kereszt helyett cölöpön halt meg

-Hogy mivel Isten JHVH-ként hivatkozik magára Mózesnek, ezért szerintük az Isten szó használata sértés Istennek. A JHVH lehet Jehova, Jahve, vagy bármi más, de ők a Jehova mellett teszik le voksukat és ha valaki bármi mást használ (Isten, Úr, esetleg Jahve, stb.), az megsérti Istent szerintük.

-Az ünnepek mind bűnös dolgok. Beleértve a hagyományos keresztény ünnepeket is. De a születésnap, névnap, Halloween, farsang, miegymás meg végképp.

-Mivel a kóser étkezésben nem lehet vért fogyasztani, ezért az orvosi véradás, vérátömlesztés bűnös dolog

-Minden tagtól elvárt, hogy szervezetten járjon téríteni

2023. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
69%

Nekem ez a bajom a Jehova tanúi gyülekezettel:

1. Módszeresen elszigetelik a tagokat azon rokonaiktól és barátaiktól akik nem tagok.

2. Kimazsolázzák, hogy mit tartanak be a Bibliából, és mit nem.

3. Elleneznek egy olyan szép dolgot, mint a véradás.

4. Félariánusok.

5. Fenn hordják az orrukat.

2023. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
19%
Nem szavaznak. Mondtam, ha nem szavazol, az is szavazás.
2023. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
73%
Azt hirdetik, Isten neve Jehova és máshogy nem is lehet hívni. Szerintük Jézus nem harmadnapra, hanem 1914-ben támadt fel és ha te nem így gondolod, addig kopognak az ajtódon, amíg seprűvel nem kergeted el őket.
2023. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
93%
Egy kártékony szekta.
2023. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
27%

Az itt válaszolók majdnem mindegyike olyan dolgokat írt, ami egyértelműen "téves", hogy finoman fejezzem ki magam. Hogy hiszékenység vagy emberi rosszindulat, nem az én tisztem ezt eldönteni.


Az első válaszoló ajánlotta a honlapjukat. Ott minden megtalálható. Ezen kívül pedig senki sem tud csak úgy "csatlakozni" hozzájuk, hiszen alapos bibliatanulmányozás előzi meg. Tehát pontosan tudnod kell mit szeretnél és miért!


A válaszolók kérdésedre adott válaszait azért sem méltatom, hiszen elsősorban a kérdező kérdésére kell válaszolni, másrészt pedig tényleg ott a honlap!


jw.org

2023. jan. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
11%
Amit a 3-as állít, egyik információ se teljes és nem igaz. Ha átalakítaná mindegyiket akkor igaz lenne, de így egyetlen egy sem az.
2023. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 qkker1 ***** válasza:
26%
Mi lenne, ha nem csak ideböfögnél valamit kedves Edgar, hanem cáfolnád is, hiteles /nem Ördögtorony, Új Világ Ferdítés/ forrásokkal?
2023. jan. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!