Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy igazán őszinte kérdés; a...

Egy igazán őszinte kérdés; a buddhizmus miért vallja hogy nincs jó és rossz; objektív szemlélet miközben Jézus pont erre akarja felhívni a bűnbeeséskori nagy bajt?

Figyelt kérdés
Mivel Jézus a példázataiban fel akarja hívni ERŐSEN a figyelmet, az egyes emberek figyelmét, hogy a széles úton vagy keskeny úton szeretnénk-e járni. A buddhizmus viszont az objektív szemléletet tanítja és azt hogy a finomtudatnak nincsen kezdete, Jézus, pedig azt, hogyha már Ádám és Éva miatt meghasonlott a világ, akkor legalább ne éljünk vakon, konok, szemfényvesztetten...és gondolkodjunk legalább...
2023. jan. 10. 10:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Tehát, hogy nincs jó és rossz, csak objektív szemlélet, miközben Jézus kifejezetten erre akarja igazából minden földi halandót, hogy eljusson, a 2 véglet felismerésében.
2023. jan. 10. 10:58
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert két különbözö világnézetröl van szó.
2023. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A buddhizmus szerint nincs objektív jó és rossz, mert minden dolog relatív, és minden dolog megváltozik az idő múlásával. Az érzések, gondolatok és cselekedetek mindenki számára mások lehetnek, és ezeket az értékeket a kultúra, a hiedelmek és a személyes tapasztalatok határozzák meg. A buddhizmus szerint a jó és rossz csupán relatív fogalmak, amelyeknek nincs valódi létezésük saját magukban.


A Jézus által tanított kereszténység szerint viszont létezik egy objektív jó és rossz, ami a Teremtő által elrendelt rendre épül. A Biblia szerint az ember bűnbeeséssel távolodott el Istentől és a Teremtő által elrendelt rendtől, ezért van szükség a bűnbocsánatra és az újjászületésre, hogy az ember újra kapcsolatot teremthessen Istennel.

Jezus tanítása az volt hogy az embernek tisztelnie kell Istent és embertársait, valamint a Teremtő által elrendelt rend szerint kell élni.

A buddhizmus és a kereszténység tehát eltérő nézeteket vall a jó és rossz fogalmáról, és ezek a nézetek máshogyan határozzák meg az élet értelmét és célját.

2023. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De érdekes módon én azt hallottam már régen is és azt is olvastam, hogy Buddha elérte a krisztusi megvilágosodást, de nem volt isten, mégis ugyanúgy vannak tanításaik de mégsem a jó irányba akarnak terelni, hanem, hogy csak legyünk külső szemlélők, ez számomra balgatag.
2023. jan. 10. 11:07
 5/13 A kérdező kommentje:

Akit érdekel itt van a dalai láma, 2010-es magyarországi látogatásán levő 4 nap alatt a legfontosabb tanítása, amire minden épül náluk, felvettem a feltöltött videóból csak azt az egy részt (a végén, mikor a narrátor elmondja, ott van a dalai láma eredeti nyelven a szava is, azt is belevettem; ezt csak a hitelesség kedvéért, nehogy azt higyjétek össze-vissza vágtam, mert nem):


[link]

2023. jan. 10. 11:11
 6/13 A kérdező kommentje:

Jézus alapvető tanításait meg tudjuk hol keressük, de azért íme egy idézet;


A szeretet egy szándék, egy viszonyulási mód, amely elsősorban cselekedetekben nyilvánul meg.


1Jn 3,18:

"Gyermekeim, ne szóval szeressünk, NE IS NYELVVEL, hanem cselekedettel és valóságosan."

2023. jan. 10. 11:13
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Amit neked el kellene fogadni, hogy a kereszténység nem az egyetlen helyes út, ha neked az, élj aszerint, de ne akarj másokat erre rábeszélni.

A biblia nem több, mint egy könyv, amiben sok mindent leírtak, de nem hitelesebb, mint bármilyen más életmód-, vagy törvénykönyv.

2023. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Senki ne beszéljen semmit senkire rá. Én nem fogok itt vitázni senkivel, sőt még építő kritikába sem megyek bele. Ismerem ezt az oldalt már annyira (SAJNOS). Köszönöm a megértést.
2023. jan. 10. 11:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem Jézus is hasonló gondolkodású volt. Pl. ezért mondta, hogy ember nem mondhatja erre-arra, hogy gonoszság, hanem egyedül Isten dönti el azt, hogy mi gonosz vagy sem. Pl. egy gyilkos megöl egy ártatlan embert, akkor nem mondhatjuk, hogy a gonosz volt. Amit elítélnek emberek, az csak a földi ítéletre vonatkozik. Mi nem tudhatjuk, hogy az a gyilkos üdvözül-e vagy sem.

Lehet hogy üdvözül, mert van Istennél megbocsátás.


Arra célzok, hogy úgy kell élni a földön mint gólyafos a levegőben, hogy csak vagyunk és nem haragszunk semmiért, ha még belénk rúgnak, akkor is kenyérrel adjuk vissza.


Nem ismerem a buddhizmust, de csak annyiban más, hogy nem ismeri a gonoszt.

Pl. egy buddhista haverom kimenti a vízbe esett méheket, hajlandó akár ezt csinálni egész nap. Ez még nagyobb dolog bármely keresztényi cselekedettől.

2023. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ott is megjelenik a jó és a rossz, csak más köntösben, más szempontból.

Elsősorban nem a másoknak vagy egy külső valaminek való megfelelés szempontjából, hanem a saját magad fejlesztése, javítása kapcsán. Más szemlélet, de végső soron nagyon hasonló, csak más környezetben alakult más, már környezetbe ágyazódott be.

2023. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!