Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy igazán őszinte kérdés; a...

Egy igazán őszinte kérdés; a buddhizmus miért vallja hogy nincs jó és rossz; objektív szemlélet miközben Jézus pont erre akarja felhívni a bűnbeeséskori nagy bajt?

Figyelt kérdés
Mivel Jézus a példázataiban fel akarja hívni ERŐSEN a figyelmet, az egyes emberek figyelmét, hogy a széles úton vagy keskeny úton szeretnénk-e járni. A buddhizmus viszont az objektív szemléletet tanítja és azt hogy a finomtudatnak nincsen kezdete, Jézus, pedig azt, hogyha már Ádám és Éva miatt meghasonlott a világ, akkor legalább ne éljünk vakon, konok, szemfényvesztetten...és gondolkodjunk legalább...
2023. jan. 10. 10:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Én hallgattam régen zen előadásokat voltam is náluk; eredeti fény templom, budapest IX. kerületben, szóval tudok amit tudok, de azok voltak segítőkészek ők azt láttam (nem az egész tibeti hagyomány, hanem csak ők).
2023. jan. 10. 11:33
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a buddhizmusban is létezik rossz, a másik életnek ártani. Sokan vegetáriánusok is. Ha valakinek rosszat teszel visszaköszön a karmádban.

A buddhizmus szerint magadat kell megszabadítani a világtól. A keleti gondolkodásban Isten nem személyes, nem foglalkozik veled. A személyednek, személyiségednek nincs jelentősége.


A kereszténységben a rosszból Isten szabadít meg, nem saját magad. A Szabadítóban való hit a követelmény. A kereszténységben Isten személyes és gondviselő, kapcsolatot is tarthatsz vele (ima).


Albert Schweitzer a következőket írta:

"A brahmanizmus-buddhizmus és a kereszténység közötti harcban a szellemi és az erkölcsi ütközik egymással. Indiaiakkal való vitáikban újra és újra találkoznak majd ezzel a mondattal: ”A szellemiség nem erkölcsiség”, azaz a szellemivé válás az Istenhez való eljutásban önmagáért van, s végül is mint a legnagyobb, fölötte áll minden erkölcsinek is. Mi keresztények azonban azt mondjuk: ”Szellemiség és erkölcsiség egy és ugyanaz. A legmagasabb szellemiség a legmélyebb erkölcsiségben szerezhető meg, s folyamatosan a legmélyebb erkölcsiségben fejeződik ki."

2023. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ez is önzőség, hogy kivonják magukat bizonyos dolgokból.
2023. jan. 11. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!