Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan zajlik le az emberben...

Hogyan zajlik le az emberben a Megtérés?

Figyelt kérdés

Elolvassa a Bibliát és mikor becsukja a Könyvet, nagy levegőt vesz, szemeiből könny patakzik, előreborul és zokogni kezd. Rájön Isten mennyire szereti őt és onnantól Krisztus jegyese lesz.

Depressziós, Isten felé fordul és Ő segít rajta, kilábal a szorongásaiból és új életet kezd Jézus oldalán.

Börtönben van 8 éves kapott, gyilkosságért. Odabent megtér és mikor kijön szakít bűnös múltjával.

Összezúzott térddel fekszik otthon, a családja bár gondoskodik róla, mégis magányos. Hogy elüsse az időt, lovagregényeket olvasna, de csak a Krisztus élete és a Legenda aurea van a családi könyvtárban. Miközben olvassa, világnézete megváltozik, bár addig nem érdekelte, most mégis Istenhez tetsző életet kezd élni, nagy álmokat dédelget magában. Évek múlva szerzetesrendet alapít.

Egyedül élő elvált alkoholista. Még legurít egy utolsó felest aztán elindul, a kedvenc helye felé tart, egy kis pad az erdő szélén. Nem aludni megy oda. Leül és felnéz a csillagokra, nagyot sóhajt és előveszi a kést. Épp rákészül, hogy a szívébe mártsa az acélt, amikor nagy fényességet lát. Otthon ébred az ágyában, megnyugodva, benne a Szentlélekkel, többé nem gondol öngyilkosságra, leteszi az alkoholt és rendet tesz az életében.

____________________________________


Valódi emberi sikertörténetek, ahol az érintettek mind újjászülettek.


De én...Én miért nem tudok megtérni? Évek óta annyira próbálkozok. Kétszer is elolvastam a Bibliát, évekig jártam templomba, adakozok, de nem megy. Már elegem van az egészből, tehetetlen vagyok, szomorú és kétségbeesett.

Valahányszor a megtérésükről beszélnek előttem, vagy mennyire érzik Isten vagy Krisztus jelenlétét, a teljes önkontrollomra szükségem van, hogy ne kezdjek el tombolni. Legszívesebben fájdalmat okoznék nekik, miközben azt üvöltöm: ÉN MIÉRT NEM TUDOK MEGTÉRNI?! Nekem miért nem adja meg Isten azt a kegyelmet?! Irtózatos önuralomra van szükségem ahhoz, hogy a bennem tomboló vihart féken tartsam.

Gyűlölöm! Gyűlölöm! Gyűlök mindent és mindenkit! Soha nem mentem a bűn után, mindig is betartottam a bibliai és civil törvényeket, mégse vagyok képes rá, hogy megtérjek?!

Csalódás, harag, düh, gyűlölet, önsajnálat, reménytelenség - velük fekszem, velük kelek.

Napok óta alig aludtam, egyre csak az jár a fejemben Isten egy gyilkosnak is szívesebben mutatja meg az Utat, mint nekem. - Ha erre gondolok elfog az önsajnálat és csak zokogok keserves magányomban.

Újabban nem járok templomba, nem tudok ránézni szorongás nélkül, úgy érzem nem vagyok szívesen látott vendég és nem akarok hívatlanul belépni Isten házába...

--- Ez mind csak egy szelet, a frusztrációból amit az utóbbi időkben érzek.



2023. jan. 11. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ráeszmél az ember a Igazságra.

Pl. kegyelem segítségével.

2023. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy apellálunk Bibliaolvasásra, templomba járásra meg adakozásra az mind csak önteltség. Keresztelő János is korholta a farizeusokat, pedig gondolhatod, hogy ők vallásosabbak voltak mindnyájunknál. Mégis mérgeskigyóknak nevezte őket. Jézusnak a legnagyobb vitái velük voltak. Keresztelő János az irgalmaskodásra és a megelégedésre hivta fel mindenki figyelmét amikor kérdezték tőle, hogy mit kell cselekedjenek. Jézus pedig arra intett mindenkit, hogy amikor igazságot gyakorolunk azt Isten tetszésére tegyük és ne emberek elismeréséért. Olvasd el többször rendszeresen a Máté 5-6-7 fejezeteit. Megmondom őszintén nagyon erőt kell vennem magamon, hogy betartsam úgy a Biblia törvényeit ahogy azt Jézus értelmezi. Akkor kezdessz megtérni ha az ott leirtakat elkezded gyakorlatba ültetni, és komolyan veszed Isten Igéjét. Minek tartod a Bibliát? Emberi műnek amit már kétszer kiolvastál és ott porosodik a polcon vagy Isten kinyilatkoztatásának amivel minden embernek elemi érdeke, hogy folyamatos kapcsolatban legyen Vele? Azért adta Isten, hogy életünk legyen.
2023. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A megtérés nem egy élmény, pláne nem egy érzelmi reakció. A Biblia eredeti ógörög szövegében a metanoia kifejezés van, ezt fordították megtérésnek, jelentése kb.gondolkodásmód változtatás. Amikor valaki ráébred arra, hogy eddig úgy élte az életét, hogy nem törődött Istennel, ezután viszont az fogja meghatározni a döntéseit, hogy mi Isten akarata, és megérti, hogy Isten kész megbocsájtani neki minden bűnét, és ezt elfogadja, az lesz a megtérés.
2023. jan. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Megtérés vagy újjászületés, mert a kettő nem ugyanaz!


A megtérést gyakorlatilag egy folyamatnak tártják, amikor is az ember el kezd közeledni ISten felé szívben, lélekben, tudatban, elmében sok-sok értelmet és igazságot és megelégedést kereső gondolatok sokaságában!!!


Az Újjászületés pedig pedig ennek a folyamatnak a beteljesedése megpecsételése, amikor létrejön az élő személyes kapcsolat az Élő IStennel Jézus által. Jézus kegyelme és megbocsátása által.


A legjobb példa erre a tékozló fiú esete! Nagyon jól tükrözi a dolgot.


Röviden a lényeg az ifú élni akarta az életét. Elkérte apjátol a jussát (örökségét) és elindult a világba. Természetesen hamarosan elszegényedett, a vayonát elszórta eltékozolta, majd éhbérért dolgozott disznópásztorként. Megalázott szégyenletes helyzetbe és életvitelbe került, majd egy nap gondookodni és elmélkedni kezdett. Átgondolta az életét, magábaszállt és bánni kezdte minden tettét, mondván milyen jó dolga volt az Atyai háznál és mindent elrontott. Ott még a legutolsó béresnek is jobb dolga van. Átgondolta és eltökélte, hogy hazamegy és bocsánatot kér az Apjától és megbánja neki a tettét.


Na már most ez a megtérési folyamat kezdete. Aztán a tékozló fiú eldönti és elhatározza, hogy meg is teszi, ezért felkerekedik és elindul haza. Az életben ez a folyamat a megtérés útja, amikor az IStent kereső ember elkezd cselekedni, keresni, érdeklődni, kérdezni, kutatni, stb.


Sokan, a legtöbb Istent kereső ember ennél a folyamatnál le is ragad és megállapodik félúton. Persze ez sokmindennek tudható be. Mellékvágányok, hamis és téves tanítások, a büszkeség, vagy egyéb más önzö és önös érdek el nem engedése, ahhoz való ragaszkodás stb. Itt kezdődik a vallásosság egyik alapja.


Ám az igazak tovább haladnak, nem elégednek meg és nem érik be ennyivel! És bizony meg nem állnak, míg haza nem érnek az Atyai házhoz!!!


A tékozló fiú is így tett, lesz ami lesz. Az Atya meglátva elindult a fia elé, majd a fiú sírva, őszinte, alázatos, megtört szívvel bánta meg és vallota meg a vétkeit és a bűneit az Apjának, aki erre örvendezni kezdet és meg is bocsátott a fiának, oly annyira, hogy ünnepséget tartott, mondván, hogy a fi meghalt, de feltámadt, elveszett, de megtaláltatott. Majd hatalmat adott neki, családi pecsétgyűrűt kapott, a legszebb ruhát és sarut (cipőt) a lábara. Ezeknek jelképes jelentőségük van! Ez a megpecsételés, megszentelődés, beteljesedés, újjászületés pillanata.


Az Istent kereső megtérő ember, akkor jut el ide, amikor számára is szükságes az Atya Isten jelenléte, közelsége, gondviselése, önzetlen szeretete, igazsága, békessége stb. és Jézus elé járul Őszinte imával, alázatos megtörtszívű bűnbánattal és bűnvallással és behívja Jézust az életébe a szívébe elfogadva Őt Urának IStenének és személyes megváltójának!!!! Akkor megtörténik a csoda, a megbocsátás, kegyelembefogadás, megbékélés, újjászületés az Isten Szent Szelleme által!!!!!!!!

2023. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

HOGYAN KELL MEGTÉRNI?"


Gondolom a legtöbb ember erre a kérdésre azt válaszolná, hogy cselekedj jókat, higgyj Istenben, menj templomba/gyülibe, olvasd a Bibliát.. stb.


Az igazság az, hogy egyáltalán nem erről van szó. Amikor te "megtérsz", akkor ezzel olyan, mintha olyat mondanál Jézusnak, hogy szükséged van Rá. ELISMERED és FELISMERED, hogy szükséged van Rá, nem mellesleg élvezed a Jézus kereszthalálával járó előnyöket. 😃 Ha tudnák az emberek, hogy Isten nem vár el tőlük semmit, meglepődnétek az biztos! 🤣🤣 Nem várja el, hogy evangelizáljunk, jókat cselekedjünk, szentül próbáljunk élni! Megbotránkoztató, ugye??


Sok gyülekezet vagy éppen a katolikus egyház sem hirdeti az igazi örömhírt.. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell oda járni. Nincs tökéletes keresztény felekezet tökéletes tanításokkal (Ezért is nem érdemes a felekezeteknek egymást elítélni! Isten ugyanis mindegyikben ott van, legyen az egy római katolikus templom vagy a hit gyüli stb.) . Az igazi evangéliumot mindenkinek magának kell felfedeznie a saját Istenkapcsolatában.


Szóval a megtérés csak egy felismerés, amiben ENGEDÉLYT adunk Istennek, hogy azt tehessen velünk, amit szeretne, ill. bevalljuk, hogy szükségünk van Rá, s átadjunk Neki az életünket, Mellette döntünk, s nem a saját fejünk után megyünk.


Akár elmondhatod a megtérők imáját is kezdetként vagy saját szavaiddal is beszélhetsz Hozzá.


A megtérést nem feltétlenül követi heves érzelmi reakció, vagy hirtelen "megváltozás", ill nem feltétele, hogy "csalódj" az életben, embertársaidban.


Nem kell kivárnod, hogy leszokj a cigiről, az alkoholról, vagy hogy megszabadulj egy függőségből. MOST van szükséged Istenre, ne hagyd, hogy hátráltassanak ezek a dolgok. Ezekről majd Isten gondoskodik. Neked csak nyitottnak kell lenned Isten felé és a szíved átadni Neki.


Nem mellesleg a megtérés egyenlő az ELMEMEGÚJÍTÁSSAL! Ez azt jelenti, hogy nem úgy fogsz gondolkodni, mint most. Mindenben és mindenkiben Istent fogod látni (még magadban is), s az Ő ígéreteit tartod majd szem előtt mindenek előtt.


A jócselekedetek, erények, a szeretet gyümölcsök! Neked csak hátra kell dőlnöd Apu Isten ölében és hagyni, hogy Ő ápolja a szíved kertjét. 😊 Nem te fogod magadat megváltoztatni, megváltani!!! Amúgy ha tudni akarod, Ő már most szentnek lát téged! Mondhatni, hogy egy csiszolatlan gyémánt vagy, aminek csak egy kis tisztításra van szüksége! ✨💎


Röviden : A megtérés FELISMERÉS, ENGEDÉLY, ELISMERÉS és ELMEMEGÚJÍTÁS. (Nem pedig próbálkozások, önmegváltó cselekedetek görcsös hajkurászása!)


Ha Jézussal kialakítasz egy személyes kapcsolatot, meg fogsz változni. Minden lelki teher, rossz érzés, függőség helyét átveszi majd a szeretet, az öröm, a felszabadulás érzése!


Egy rövid ima, amit elmondhatsz, ha szeretnél megélni Istennel egy bensőséges szeretet kapcsolatot:


Drága, Jézus!

Köszönöm szépen, hogy meghaltál értem a kereszten. Köszönöm neked, hogy mindent megtettél értem és mindenedet nekem adtad. Köszönöm, hogy már most szentnek látsz engem és gyönyörködsz bennem, s FELTÉTEL NÉLKÜL SZERETSZ. Elismerem, hogy szükségem van Rád. Neked adom a szívem és az életem. Gyógyíts, taníts, segíts, vezess engem. Kérlek pecsételj el engem a Szentlelkeddel. Szeretlek. Ámen.



U. I. :Sokan még azt is hiszik, hogy az Istennel való járás unalmas és szabályok tömlege! Elmondom neked, hogy Isten Jelenléte olyan eufórikus, hogy szerintem még a drogfüggők is, ha egyszer megtapasztalnák az Ő jelenlétét, már nem akarnának mást csak Őt! Isten szeretete A LEGJOBB DROG! Sokkal több élvezetet tartogat számodra, mint a mostani világi életed!

2023. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A vallási világ egyik legnagyobb hazugsága, hogy elmondasz egy imát, és Istennel kapcsolatba kerülsz. A Bibliában nincs ilyen.
2023. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Teljes mértékben egyet értek #5#-el. Így működik!!!
2023. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A böjt se segített?
2023. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#6#: "A vallási világ egyik legnagyobb hazugsága, hogy elmondasz egy imát, és Istennel kapcsolatba kerülsz. A Bibliában nincs ilyen."


Erre mit lehet mondani??? Nézőpont kérdése!!! Vallásosságról beszélünk, ahol a pap azt mondja, hogy mondj el néhány "Mi Atyánkat" vagy és "Üdvözlégyet" és minden meg van bocsátva!??? Ez nem így működik. Ezzel nem lesznek a bűnök megbocsátva és nem kerülnek a hívek kegyelembe!!!


Mi itt nem vallásos formalitásról beszélünk és teszünk tanúbizonyságot, hanem a nyitott őszinte alázatos személyesen Jézusnak tett bűnbánó szívről ami megnyílik Isten, Jézus előtt!!! Isten a szívek vizsgálója! Nagyon jól tudja és tisztában van az ember szívének gondolataival! Nagyon jól tudja, hogy melyik ima jön szívből és melyik jön képmutatásból, megfelelésből, álszenteskedésből!!!


Tehát mi is tisztában vagyunk vele, hogy azzal nem oldódik meg semmi és nincs rendben semmi és nincs rendezve tisztába téve semmi, ha csak elmormolunk elhadarunk egy előírt imaszöveget!!! Isten ennél sokkal magasztosabb és tökéletesebb!!!! Ő az Őszinte szívedre kíváncsi!!!


Te kész vagy rá, hogy őszintén, alázatos megtört szívvel megnyílj Ő előtte??? Nem kell hozzá vasárnapi Istentisztelet, nem kell hozzá egy pap stb. csak te és Jézus egy alkalmas pillanatban, amikor nincsenek külső zavaró és befolyásoló tényezők!


Két ember megy be a templomba imádkozni. Az egyik üdvözül a másik nem. Az egyiknek megbocsáttatik a másiknak nem. stb. szerinted mi lehet ennek az oka?


Luk.18;

9. Némelyeknek pedig, kik elbizakodtak magukban, hogy ők igazak, és a többieket semmibe sem vették, ezt a példázatot is mondá:

10. Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

11. A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.

12. Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, a mit szerzek.

13. A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!

14. Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és a ki megalázza magát, felmagasztaltatik.

2023. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Rájöttem, mindent értek. Nem kell mást tennem, mint megtalálnom Istent, bárhol is legyen, ha Ő nem jön hozzám, nekem kell lépnem. Olvastam az utóbbi időben tapasztalatokat és megéléseket a halálközeli élményekről. Azt mondják Odaát a már eltávozott rokonok, angyalok és Isten vár.

Gondolkoztam és arra jutottam, a kihűlés a legbiztosabb módszer elérni azt az állapotot és az idő is adott még néhány napig, a Fényben pedig ott lesz Isten. Látni fogja, hogy bármit hajlandó vagyok feláldozni a megtérésért, az életem árán is, de el fogom érni a lelki békémet!

2023. febr. 9. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!