Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten kelthet érzéseket, vagy...

Isten kelthet érzéseket, vagy vágyakat az emberben?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a cselekedeteimet és gondolataimat nem irányítja, de az lehet hogy a vágy bennem egy cselekedetre az Istentől van? Honnan tudhatnám meg biztosra? Honnan tudjam, hogy nem csak egy tévképzet, és belebeszélem magamnak?

Nálatok volt olyan vágy amit Istennek tulajdonítottatok?



2019. ápr. 25. 16:21
1 2
 1/11 lilla64 ***** válasza:
36%

Ez elég vitatott téma.

Egyes hivők szerint a pozitiv vágyak Istentől vannak,a negativak pedig a Sátántól.

Én a vágyakat,érzelmeket a természetnek tulajdonitom

2019. ápr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért tenne ilyet? Ha akar valamit szerintem emberek nélkül is meg tudja tenni.
2019. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De én most inkább az emberek magánéletéről beszélek. Mielőtt döntés előtt áll, vagy felemás érzelmekkel küzd, és vívódik magában valamiért vagy épp valami ellen.

Lehet gondolni ilyenkor Isten irányítására?

2019. ápr. 25. 17:38
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem terel a jobbik irányba, mindig tied a döntés. És az ember mindig tudja melyik a helyes döntés (ezt kaptuk a megváltással), csak a vágyai, az érzései eltorzíthatják az ítélőképességét. Nem fog irányítani, magadtól kell tudnod mit kellene tenned. Szerintem mindig a szándék a fontos, ha nem vagy biztos benne mi lenne a legjobb megoldás, akkor szembe kell menni a helyzettel, és tisztázni mindent.
2019. ápr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Igen, kelthet, például a hivatással kapcsolatban.

Konkrét cselekedetekre nem szokott vágyat kelteni, arra vannak a parancsolatok. Ezek alapján jó szokásokat lehet kialakítani, amelyek aztán vezetnek.

2019. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KZitus ***** válasza:

Szia

A kérdésedre és a 3-as kommentedre választ ad Isten Pál apostol írásában:„Továbbra is munkáljátok megmentéseteket . . . mert Isten az, aki saját tetszése szerint munkálja bennetek mind az akarást, mind a cselekvést” Filippi 2:12, 13.

De ezt csak akkor tudja "munkálni" bennünk, ha azt tesszük, amit kér tőlünk, vagyis ahogyan Pál írta, "továbbra is munkálkodunk a megmentésünkön". Ő adja belénk a szent szzellemével az ösztönző erőt, hogy ki tudjunk tartani az igazságos alapelvei mellett, vagyis alkalmazzuk a mindennepi kisebb, vagy nagyobb döntéseinkben, amelyek természetesen hatással vannak az egész életünkre, a mindennapjainkra, az életünk minőségére.

2019. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Vannak a testi szükségletek, vágyak, ösztönök amik befolyásolják a cselekedeteinket. A testi egészség szempontjából fontos.

Aztán ott van az egónk, amit ha tudatosak vagyunk. Uralkodni tudunk rajta. Az apró örömök hajszolása.

Az Isteni sugallat az az életünkkel kapcsolatos. Jellemzője a lelki szenvedés, boldogság keresés, életöröm, lelki erő, lelkiismeret. Isteni sugallat mikor ráérzünk mások lelki működésére, felismerjük magunkat másokban.

Igen Isten kelthet vágyakat, álmok segítségével üzenhet. Ez mind a lelki fejlődésünk szempontjából fontos. Továbbá, hogy megvalósítjuk azt amiért itt vagyunk, az életfeladatunk.

Az Isteni sugallatot, angyali üzenetként is jelképezték.

Az egoista törekvést sátániként jelképezték.

2019. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én inkább abban hiszek, hogy Isten a körülményeket alakítja, pl. megakadályozza, hogy bajod essen, stb.
2019. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

"Isten kelthet érzéseket, vagy vágyakat az emberben?"

Isten folyamatosan a jóra motiválja az embert, így biztosítja a szabad akaratot. HA akarod, cselekszed, ha akarod nem. A hívő már nem foglya a bűnnek, a nem hívő igen, tehát nem fog tudni hatásosan ellenállni a test bűn és halálvágyának, sőt, kiölte magából az ellenálláshoz szükséges információkat is


De klasszikusan vágyakat szerintem nem kelt.


"Honnan tudhatnám meg biztosra?"

Ott az Ige, ellenőrizd annak tükrében a vágyaid. Nagyon egyszerű a dolog. Olvass sokat Pált és a többi apostolt

2019. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt minden értünk van, minden a fejlődésünket szolgálja. A lényeg, hogy tudatosan próbálj a jelenben lenni. És gondolataidat a boldogság keresés, szeretet irányítsa. Olyanokká kell válni mint a gyerekek. Próbálj örülni, mindennek, ami körülvesz. És ne ítélj. A problémák is értünk vannak. Segítségükkel megértés születik, ami út a lelki fejlődés felé. Megmutathatjuk, hogy mire vagyunk képesek. Ezáltal találunk önmagunkra.
2019. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!