Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire probléma, ha kereszté...

Mennyire probléma, ha keresztényként nem hiszek Jézusban?

Figyelt kérdés

A kérdés komoly. Hiszek Istenben, de azt nem hiszem, hogy Jézus a fia lett volna, tehát hogy egyszemélyben Messiás-Ember és Isten is. Maximum csak azt tudom elképzelni, hogy próféta volt, többet nem képzelek bele. Számomra nevettséges az, ahogy a zsidó próféciákat kiforgatják a keresztények: Jézus a pászkabárány, például. Közelebb álnak hozzám a valódi egyistenhitű vallások, a judaizmus és az iszlám. Hiszen a kereszténység nem tekinthető teljes mértékben monoteistának és

a Jézusban való hit bizony bálványimádás...



2023. jan. 15. 10:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Semmi gond, csak akkor nem vagy keresztény. Keress olyan vallást magadnak, amiben tudsz hinni.
2023. jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Én is sok szempontból muszlimként hittem amikor még elviekben keresztény voltam.


Csak akkor még nem tudtam arról, ahogyan én gondolkodok Istenről az nem keresztényi.

2023. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem probléma, de ebben az esetben nem vagy keresztény. A megtestesülés tanítása nélkül nincsen értelme a keresztény tanrendszernek.
2023. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 szp72 ***** válasza:
72%
Csak annyiban probléma, hogy valójában nem vagy keresztény, tehát teljesen feleslegesen tartod magad annak. A "keresztény" szó valójában a Krisztus szóból (s nem a keresztből) ered, ami ugye a Messiás görög megfelelője. Ha nem hiszel a Messiásban, a Krisztusban nem vagy keresztény.
2023. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
EZ alapján te inkább a zsidó nézetet vallod, keresztény pedig biztos nem vagy.
2023. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

4


Akkor az unitáriusok sem keresztények?Hiszen ők sem hisznek Jézus Isteni voltában.

2023. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem vagy keresztény a leírtak alapján. És itt most nem én rekesztelek ki téged, te rekeszted ki magadat. Még csak azt sem érted, mi az amit nem hiszel el.

Még az unitáriusokkal vont párhuzamot az előttem válaszoló részéről is indokolatlannak tartom. Elolvastam a honlapjukon, hogy pontosan miben hisznek. Ahogy a kérdező a kérdés alatti leírásban megfogalmazta a gondolatait, az nagyon nem az unitarianizmus.

2023. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 szp72 ***** válasza:
38%

@ "Akkor az unitáriusok sem keresztények? Hiszen ők sem hisznek Jézus Isteni voltában."


Keresztény = Krisztus követője. Tudtommal az unitáriusok, mint a többi ariánus felekezet elfogadják Jézus krisztusi-messiási voltát, csak isteni mivoltát nem. Tehát Jézus szerintük valóban a Messiás, az Isten Fia csak nem vele egylényegű, hanem amolyan elsőnek teremtetett főangyal értelemben.

2023. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8

Idézek az Unitárius egyház honlapjáról:

"A mi felfogásunk szerint Istenről a leghelyesebben a Názáreti Jézus tanított, valamint az ő életpéldáján keresztül érthetjük meg azt az utat, amely Istenhez vezet. Mindazonáltal meggyőződéssel valljuk, hogy Jézus

mindenestől és kizárólag ember volt, olyan, mint mi mindnyájan."

[link]

2023. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 tgt ***** válasza:
27%
Kérdező: Ha Jézust követed, keresztény vagy akkor is, ha elutasítod, hogy Jézus Isten lenne.
2023. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!