Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezetes testvérek!...

Hit Gyülekezetes testvérek! Mi a problémátok a karizmatikus katolikusokkal?

Figyelt kérdés
Hallottam egy tanításotokban, hogy azzal nagyon vigyázni kell. De pontosan mivel van a gond az ő karizmatikus nézeteikben?

2022. dec. 8. 23:43
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
30%
Bár nem vagyok Hit gyülis, de el nem tudom képzelni azt, hogy ha valaki tényleg megtér, betöltekezik Isten Szellemével, akkor mégis hogy tud megmaradni abban a fertelmes egyházban.
2022. dec. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
70%

Az, hogy katolikusok, tehát egyből hamis egyház, bálványimádó, nagy parázna, okkult stb. (A sor tetszőleges elemekkel folytatható).

Egyébként nyilván az a fő baj, hogy a katolikus karizmatikusok nem Németh Sándorhoz lapátolják a tizedet, de ezt ciki lenne nyíltan kimondani.

2022. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
82%

Németh Sanyi katolikus volt, s onnan szakadt ki, általában az ilyenek összehordanak minden rosszat és hazugságot korábbi felekezetükről, hogy minél jobban mocskolják őket.

Meg persze ha azt tanítaná, hogy ott is jó, akkor mi értelme lenne az ő vállalkozásába menni hívőnek?

2022. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hát szerintem nincsen baj azzal, ha két keresztény egyház nem mindenben ért egyet... Nem kötelező senkinek sem igazat adnia másik embernek. Emiatt én kíváncsi vagyok konkrétan Hit Gyülekezetes testvérek válaszaira.

Van most egy szimpatikus karizmatikus katolikus közösség, ahova rendszeresen kedvesen hívogatnak. Az összes karizmatikus katolikus közösség kerülendő, friss megtért hívőként? Vagy egyszerűen csak egy normálisat keressek közülük?

2022. dec. 11. 23:25
 5/54 anonim ***** válasza:
17%

"A katolikus karizmatikus megújulás a karizmatikus mozgalom katolikus változata. Egy olyan katolikus lelkiségi mozgalom, melynek tagjai a katolikus egyház tanítását vallják, és ennek keretében lelki életük hangsúlyosabb figyelemmel fordul a Szentlélek és adományai (karizmái) felé. Központi szervezete összefogja a világ katolikus karizmatikus közösségeit." Wikipédia


Ez a legfőbb baj a karizmatikus katolikusokkal, hogy megmaradnak a katolikus egyház hamis tanításaiban. Én messze kerülném őket. Egy megtért hívőnek semmi keresnivalója köztük. Kezdve az alapoknál, ha megtértél, és csecsemőként korábban már lelocsoltak pár csepp vízzel, vajon be fognak meríteni? Ha igen, az kapásból szembemegy a katolikus egyház tanításával, ha meg nem, az viszont a Biblia tanításával megy szembe.


A feleségem karizmatikus reformátusokhoz került a megtérése után. Mivel a református egyház tanításával ellentétes, titokban volt a bemerítkezése. Késöbb gondja is lett a lelkésznek belőle.


Nem fogsz normális karizmatikus katolikus közösséget találni. Ami normális, az tuti, hogy nem lesz többet katolikus. A sötétség ugyanis nem tűri meg a világosságot.

2022. dec. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a határozott válaszodat! Szerintem értem, hogy mire gondolsz...

Másrészt... Isten a szeretet, és Istent nem lehet bezárni, vagy korlátozni, ő el tud érni bárkit! És fejlődni egy katolikus közösségben is lehet. Az ő emberi hibáik nem nagyobbak, mint az Úr hatalma. A szeretet pedig kiűzi a félelmet, engem nem fognak átverni, még ha ilyenre is vetemednének egyesek!

2022. dec. 12. 00:30
 7/54 anonim ***** válasza:
91%

"A sötétség ugyanis nem tűri meg a világosságot."

Ez így igaz, ezért alapítanak olyan sötét alakok szektákat, mint Németh Sándor is. Persze vállalkozásnak jó, csóró taxisból milliárdos oligarcha lett.

2022. dec. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
0%
Az összes vallás káros az emberiségre, csak a butaságra épít, miközben az ugynevezett felekezetek vezetői elképzelhetetlen vagyonokat harácsolnak össze. Kivéve a buddhizmust, ami az egyetlen vallás ami fejleszti a személyiséget és nem leépíti és nem a vezetők vagyonszerzésére jött létre.
2022. dec. 21. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
95%

#8

Ki kell ábrándítsalak, mert láthatóan nagyon rajongsz a buddhizmusért és ez elég elfogulttá tesz, de ott is vannak vezetők, akik hatalmas vagyonokat harácsolnak össze. Egyes buddhisták személyiségét pedig annyira felfejlesztette a vallásuk, hogy konkrétan üldözik a más vallásúakat.

2022. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
10%
Semmi bajunk a karizmatikus katolikusokkal. Mint minden protestáns egyháznak, nekünk is megvan a véleményünk a katolicizmusról. Semmi baj nincs azzal, ha vannak teológiai viták felekezetek között.
2022. dec. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!