Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Másik vallásnál voltam, így...

Másik vallásnál voltam, így szeretnék kérdezni,mert érdekelnek ilyen dolgok. Istenről lenne szó. Az igaz, hogy Isten valójában Jézus volt, csak emberi alakban? És ha igen, miért hivják a fiának? Lehet hülyeséget kérdezek,megköszönném a választ.:)

Figyelt kérdés
2023. jan. 16. 21:45
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
71%

"Miért pont a sajnálat jutott eszedbe a "másik" természetfölötti lénnyel kapcsolatban? Miért nem valami egészen más érzelmet feltételeztél? A sajnálat ugyanolyan alaptalanul jutott eszedbe, mint nekem a kerti slag."

Nem ugyan úgy alaptalanul és egyáltalán nem ugyan olyan.

Eleve a sajnálat egy olyan érzés ami miatt segíthet a másikon. Ha például azt írom, hogy dühös lett akkor abból nem következik az, hogy miért is segített volna rajta. Sőt pont, hogy nem segített volna rajta inkább.

Ezenfelül az, hogy ha valaki rákos az egy sajnálni való dolog. Konkrétan egy szörnyű dolog.

Ezt leszámítva pedig teljesen mindegy, hogy mennyire légből kapott. A természet feletti feltételezésével már bármi lehet. Olyan lények és olyan indokok is amiket elképzelni nem tudunk amikről még csak részben sem hallott egyetlen egy ember sem. Ezenfelül olyan hatások is lehetnek. Tehát még konkrét lénynek sem kellet lennie. Akár az is lehet, hogy olyan helyen volt ahol valamilyen természet feletti gyógyító hatás érte. Vagy valaki próbálkozott egy gyógyító varázslattal akár csak gyerekek játszadozásból de véletlen mégis sikerült nekik irányítaniuk valamilyen erőt ami benne csapódott le gyógyító hatásként.

Ezek most nagyon elrugaszkodott példák de pont azért, hogy szemléltessem, hogy akár még ez is lehet és mivel a természet felettit nem ismerjük, nincs semmilyen bizonyított része ezért nem lehet kizárni semmit.


Ezért is írtam le többször is, hogy VÉGTELEN lehetőség van.


"Azért, mert csak Jézustól hallottunk olyat, hogy amit az Ő nevében kérünk hittel, az megadatik nekünk. És ha ezt kipróbáltad, és működött, "

Az, hogy valaki azt mondta magában nem befolyásolja a valószínűségeket. Ezenfelül pedig az, hogy kérte-> meggyógyult abban az esetben sem bizonyítaná hogy az Jézus/Isten volt mert még mindig nem lehet kizárni, hogy ezekkel a kérésekkel valamilyen természet feletti hatást indítottak el, vagy valamilyen másik természet feletti lény akármilyen indok miatt telesítgeti ezeket a kéréseket.


Sőt mivel jó pár ilyen kérés nem teljesül ezért inkább annak nő az esélye, hogy nem Jézus teljesíti ezeket (már ha bármilyen természet feletti teljesíti ezeket).


"Én nem látok arra bizonyítékot, hogy végtelen lehetőség van. Arra láttam már életem során számtalanszor bizonyítékot, hogy Jézus él, és ma is cselekszik. Ő pedig azt mondja, hogy nincs másik út, csak Ő maga."

Azzal, hogy elfogadjuk a természet feletti létezését végtelen mennyiségű lehetőséget fogadtunk el. Eddig pedig még ezen belül sem írtál semmit ami leszűkítené a kört Jézusra. Sőt pont, hogy inkább valamilyen más felé húzódik el eddig az egész.


Persze ez is csak az után áll fenn miután sikerült kizárni a természetes lehetőségeket. De ettől most eltekintettünk.


"mert ugyanilyen eséllyel állhat mögötte Hruscsov is. Jól értem az álláspontod?"

Hruscsovnak halála után valamilyen módon meg kellett maradnia (ez nem feltétlen lélek mivel bármi lehet) majd ennek a valaminek kellett, hogy legyen indoka arra, hogy meggyógyítsa és hatalma is.

Olyan dologról akarod kijelenteni, hogy semmi vagy kisebb esélye mint egy másiknak amiről nem tudsz az ég világon semmit csak azt, hogy végtelen féleképpen megtörténhetett. Mert végtelen féleképpen megmaradhatott halála után, ugyan annyi indoka is lehetett arra, hogy segítsen és ugyan ennyi féleképpen tudott rajta segíteni.


Aztán kérdezhetném, hogy ha például 10 ember végrehajtja "Jézus instrukcióit" majd ebből 1nél történik is valami akkor az Jézus műve? A többi esetében akkor miért nem történt semmi? Miért hagyta a másik 9 ember borzalmas kínok között meghalni, szenvedni és azt az 1et miért segítette ki? Hiszen mint írtad, ő megmondta, hogy segíteni fog és nem hazudik. Tehát segítenie kéne. De mégsem teszi.


Akkor minek van nagyobb esélye? Hogy hazudott és ezer évente 1x jelegű gyakorisággal betartja amit állított? vagy hogy azokban az esetekben nem ő segített?


Főleg, hogy más vallású emberek és nem hívők esetén is történtek hasonló "megmagyarázhatatlan" esetek. Akkor nekik miért segített volna Jézus? Hiszen ők nem hajtották végre azt amit kellett.


Ez is azt erősíti, hogy valamilyen másik természet feletti avatkozott közbe, HA természet feletti esemény történt.

2023. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
71%

Az már kicsit mellékesebb de nekem az is furcsa, hogy miért kell kérni?

Tudja, hogy szüksége van rá. Akkor miért kell külön megvárni a kérést? De azt is tudja, hogy kérni fogja akkor miért kell megvárni a helyzet kialakulását?

Tehát ha Jézus segített akkor előtte végig nézte ahogyan kialakul a daganat és nem tett semmit. Pedig tudta, hogy mi lesz a vége.

2023. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
25%

Igen, ahogy te is és minden.

Minket miért hivnak isten gyermekének?

2023. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!