Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha római katolikus lelkipászto...

Ha római katolikus lelkipásztori munkatárs alapképzést elvégzek,elfogadják a reformátusoknál is?

Figyelt kérdés

Tehát eredetileg római katolikus vagyok, megvagyok keresztelve és bérmálkoztam is. Szeretnék elvégezni egy hitéleti képzést. Viszont egy ideje saját utamon járok és a refomátus vallást közelebb érzem magamhoz. Tehát a későbbiek folyamán refomátus istentiszteletre szeretnék majd járni.

Néztem református egyetemen is a fent említett képzést, viszont ott kell a konfirmációról papír, amivel -még- nem rendelkezem.

Szeretném tudni, hogy ha elvégezném katolukus egyetemen- a Brenner János Hittudományi Főiskolán a képzést , attól még akár dolgozhatok református egyháznál is??

Igaz májusig kell majd beadni a jelentkezést a képzésre.



#református #hit #képzés #római katolius
2023. jan. 22. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fogadják el, ha minimálisan is belegondolsz, rájössz, hogy miért nem.
2023. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb olyan pozíciókban dolgozhatsz a református egyháznál, ami nem igényel szakképesítést. Nem fogadnák el a katolikus lelkipásztori munkatárs diplomát.
2023. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

dehogyis fogadják el

sajnos ez van - hivatalosan át kell térned a református egyházba, és református végzettséget szerezned

2023. jan. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz májusig kell majd beadni a jelentkezést a képzésre."

Azért azzal számolj, hogy te nem ezen a májuson, de még 1-2 év múlva se adhatod majd be a jelentkezést. Mert hiába térsz át refi hitre, nem fognak téged azonnal refi teológiára küldeni. Már maga a konfirmáció is legalább egy év, ha nem több. Utána majd nézik, hogy mennyire vagy hitben buzgó református. Ha mindennek az évek alatt megfeleltél, akkor engedik, hogy ilyet tanulj.

2023. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, olyan főiskolára felvételizik bárki, amilyenre akar. Nem kell, hog yküldje az egyháza.
2023. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Ne írj kérlek félrevezető hülyeséget. Természetesen kell lelkipásztori ajánlás, igazolás a konfirmációról, meg kell adni, hogy ki a lelkésze és egyebek. Vedd a fáradtságot és olvas el a felvételi papírt pl a debreceni egyetem esetén.

2023. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

5. vagyok

Én katolikus teológiát tanulok.

Volt felvételi. Tény, hogy kértek lelkipásztori ajánlást. De ez olyan, hogy ha én bármelyik plébánia irodájába bementem volna, hogy főiskolai jelentkezéshez kell ajánlás, megírja bármelyik pap. +a keresztlevél kell.

2023. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy élsz, nálunk a pap középiskolai jelentkezéshez se ad papírt, ha a tanuló nem rendszeres templomba járó.
2023. jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a fő probléma ezekkel a képzésekkel, hogy ha később változik majd a világnézeted, gondban leszel. Például később rájössz, hogy nem jó a református egyhát tanítása a keresztségről, mert a baptistáké közelebb áll az igazsaghoz, akkor elvégzed majd a baptista teológiát is? Aztán ha felismered, hogy az ő tanításuk sem az igazi, akkor mész majd újabb képzésekre?
2023. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Nem.
2023. jan. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!