Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Összességében a baptista...

Összességében a baptista irány egy jó irány ebben a zűrzavaros vallási "háborúban" kezdőként?

Figyelt kérdés
2023. febr. 7. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit értesz zűrzavaros vallási háború alatt.
2023. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az hogy mindegyik felekezet lát hibát a másikban (katolikusokban, adventistákban legtöbbször) hogy nem biblikus; a baptisták és reformátusokról nem hallottam rosszat, de ez külön felekezetfüggő lehet, a többi irány nem érdekel...
2023. febr. 7. 21:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A felekezetek közötti "háború" valójában politika. A politika a hatalomról és a források feletti ellenőrzésről szól. Ezek világi dolgok. Krisztus tanítása nem erről szól.
2023. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, de hol merítkezzek be majd vízkereszt???
2023. febr. 7. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Baptista vagyok. Amennyire belelátok, jó kapcsolatunk van a reformátusokkal és az evangélikusokkal is. Katolikusokkal is van kommunikáció. Szerintem ezek a felekezeti-teológiai viták nem igazán számítanak a hétköznapokban.
2023. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne bonyolítsd túl. Tedd amit helyesnek érzel. Jézus válogatott talán? Keresztelő János megmerítette a Jordán-folyóban és rendben volt a dolog.
2023. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A bemerítkezést megelőzi a törekvők órája. Akik be akarnak merítkezni, azok eljárnak ezekre az alkalmakra, hogy felkészüljenek. Szerintem először is menj el egy imaházba, ami neked közel van és érdeklődj a lelkipásztortól! Segítőkészek szoktak lenni.
2023. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felemelő mondatokat, minél hamarabb akarok ugyanis van egy mondás: elég 5 perc megtérni de nem tudjuk mikor telik le az az 5 perc
2023. febr. 7. 22:28
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz egy irányt választani?
2023. febr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Bármilyen vallási irány merevvé teszi a gondolkodásod, mert dogmákat és szabályokat tesz a fejedbe. Jézus valszeg a legnagyobb ellenzője lenne annak az egyháznak, amit az általa hozott tanokra építettek fel. Nem az volt az üzenete, hogy alapítsanak a nevében szektát tele előírásokkal. Értsd meg a tanítás szellemét, aztán alkalmazd az életedben. Ezzel teszed a legtöbbet az eredeti tan betelejesítésében, nem azzal, hogy felekezetekhez csatlakozol meg merítkezel.
2023. febr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!