Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Térítenek a baptisták?

Térítenek a baptisták?

Figyelt kérdés

Fiatal házasok vagyunk egy vidéki nagyvárosban. Egy helyi rendezvényen megismerkedtünk egy hozzánk hasonló párral, akikkel aztán elmentünk még párszor kulturális programokra. Felvetették, hogy szoktak járni egy közösségbe, közösen imádkozni, és Istenről beszélni, és elhívtak minket is. (Én református vagyok, a párom katolikus.)

Elmentünk, kiderült, hogy ez egy baptista közösség.. komplett vacsora volt, jól éreztük magunkat. Hívtak egy hónap mulvára is.

Ez eddig oké, de mit szeretnének ezzel? Vendégül látnak teljesen idegeneket.. meg akarnak téríteni? Egy idő mulva be kell lépni?

Mi a céljuk ezzel?



2022. nov. 16. 18:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván azt akarják, hogy áttérjetek. Szó szerinti beetetés :D
2022. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Baptista vagyok. Nálunk is ez a hagyomány. Nem, semmi ilyesmiről nincs szó. Csak vendégül fogadnak, meghallgatjuk másokat, hogy ki mit gondol egyes dolgokról, illetve tovább adnak nekünk, vagy mi adjuk tovább nekik.

Baptista közösség egy családi közösség, nincs kirekesztés, kitaszítás, mindenkit szeretünk.

2022. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

3-as, köszönöm!😊

Csak furának érzem, hogy idegen emberek meghívtak minket vacsorázni.. aztán most újra.

Vittünk egy doboz jégkrémet.. vagy ilyenkor mi a szokás?

2022. nov. 16. 21:45
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha kisebb közösségben vagytok, akkor szerintem jégkrém is jó választás. Nálunk 70-100 fős szokott lenni. Így nem nagyon van, hogy hoznak bármit is.
2022. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

ez ilyen "szeretetvendégség", nem kell belépni vagy áttérni

megvendégelik az embertársaikat

2022. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Azóta is járunk hozzájuk, illetve mi is megvendégeltük őket.

Sokat beszélgettünk Istenről, és az élet dolgairól.


Ha minis bemerítkezünk, változik valami?

Kell nekünk is evangelizálni, vagy ilyesmi?

2023. jún. 4. 07:51
 7/21 anonim ***** válasza:

#6

Ha már meg vagy keresztelve, akkor nincs szükség újabbra.

2023. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7es: dehogynem.

A baptizmusnak az az egyik alapelve, hogy csak tudatosan, felnőtteket keresztelnek.

Ez a bemerítkezés.

A születés utáni, kisbabakorban végzett keresztelést nem fogadják el.

2023. jún. 4. 15:04
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg így van (azt hittem, hogy csak az anabaptisták vallják ezt a hatalmas butaságot), akkor rosszul tudják nagyon szegények. Gondolj akár az ősi apostoli hitvallásra, amiben az egy keresztség szerepel. Nem véletlen, hogy még a legnagyobb vallásháborúk idején is elfogadták a reformátusok a katolikus keresztelést, sőt a katolikusok is a protestánsok keresztelőit. Hiszen bármekkora is volt az ellenszenv, nem merték volna káromolni a Szentlelket azzal, hogy érvénytelennek mondják a másik keresztelését, ha az a Krisztus által elrendelt módon, az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében történt.
2023. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9

az anabaptistak es a magyar baptistak kb. ugyanazok

2023. jún. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!