Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezetének, illetve...

A Hit gyülekezetének, illetve Németh Sándornak milyen a hozzáállása, viszonyulása a medjugorjei jelenésekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Milyen elveket képviselnek ezzel a témával kapcsolatban?

2023. febr. 9. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hitgyüli szerint elsősorban csak náluk (és más karizmatikusoknál) történhetnek csodák, a többi vagy nem csoda vagy a sátánról van. A katolikusokról ez utóbbit tartják.


Bár megjegyzem, hogy ezeket a jelenéseket a katolikusok se fogadták el, legalábbis a hivatalos álláspont szerint, viszont nem is tiltott oda zarándokolni, ellentétben pl Sükösddel, ahova szigorúan tiltják.

2023. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Igen, 1-esnek igaza van. Medjugorje kapcsán a Katolikus Egyház álláspontja az, hogy "nem állapítható meg természetfölötti mivoltuk". Ez kevésbé erős, mint amikor valamiről azt állapítják meg, hogy "egyáltalán nincs természetfölötti jellege". Szóval Medjugorje esetében az Egyház tartózkodik, egyébként én is ezt az álláspontot osztom katolikusként úgy is, hogy már jártam ott.

Arról nem is beszélve, hogy amúgy egész sok egyházilag elismert magánkinyilatkoztatás van, de ezek nem tartoznak a hitletéteményhez. Ezek elfogadása egyáltalán nem feltétele üdvösségünknek, csak segíthetnek az egyének számára megerősödni a hitben, vagy bizonyos kérdésekben világosabban látni. A magánkinyilatkoztatások sosem Krisztus végleges kinyilatkoztatásának kiegészítésére szolgálnak.

Bővebb forrás: [link]


Tudom, hogy válaszom nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, de szerintem ezt is érdemes tisztázni mielőtt beindul a "hitvita". :))

2023. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1. A hitgyülisek szerint a katolikusok sátánisták? Vagy hogy érted? És mi az a Sükösd téma?


#2. Köszi a magyarázatot.

Amúgy nem akartam "hitvitát", csak érdeklődöm.


Amikor feltettem a kérdést, még tudtam, hogy miért érdekel, de elfelejtettem. Úgyhogy írjatok nyugodtan, hátha időközben eszembe jut.

2023. febr. 9. 15:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"#1. A hitgyülisek szerint a katolikusok sátánisták? Vagy hogy érted?"

Ezt azért nem állítanám, bár van hasonló elképzelés is náluk, viszont csak marginális kisebbség. Ettől függetlenül, általános vélekedés náluk, hogy a katolikusoknál megjelenő csodákat a sátán műveli, hogy megtévessze még jobban a katolikusokat.

2023. febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4. Köszi a kiegészítést.
2023. febr. 9. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!